OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Zosilňovače

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Marec 09, 2012, 02:48:12 ráno
pocuvaj pripoj k tomu do serie mikrovlnku a uvids ako ti to pojde
Pekný deň...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #11 on: Marec 09, 2012, 02:48:45 ráno
moje "kamna" maju FM 100 W a usb 200 W , postacuje im 12 A pri 12,5 V


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #12 on: Marec 09, 2012, 02:57:45 ráno
Chlopi, riesit pekace je nevhodne z tychto dovodov:

- aj ked ta pocuju, ty protistranu nepocujes, ak nema tiez pekac. Predzosik na prijem v aute nepomoze, skor pohorsi
- pouzitie pekaca sa da pekne odsledovat, najprv desiatky ms idu von 4W, potom 20ms nic a potom XX W. Krasne to vidno na pristrojcekoch, co TUSR ma, robili par akcii, hlavne v okoli hranic. Ono to vidno aj na lacnom osciloskope pripojenom na mf detektor v akejkolvek CB stanici, netreba mat R&S za mega Za hranicami v rakusoch a nemecku to je poriadna palka, staci pekac vlastnit nieto este z neho vysielat... Maju tam vela automatickych stanic, ktore priebezne monitoruju frekvencie a pouzitim pekaca vyskocia harmoniky, ktore tieto stanice zachytia, triangulaciou zameraju a uz si vas pockaju v smere vasej jazdy. V cechach tieto stanice maju tiez, ale ci ich na toto vyuzivaju neviem. Bolo par pripadov, ze si rakusania nechali auto, kedze vodic nedokazal zaplatit pokutu a uz bolo aj take, ze zameriaval vrtulnik, ktory bolo treba preplatit.
- 95% klasickych pekacov do auta ma velmi zly a nedostatocny vystupny filter, takze okrem ziadanej zosilnenej frekvencie pustaju do anteny aj vela harmonickych (nasobkov) frekvencii. Cim vacsi vykon, tym je to vacsinou horsie. Stvrtou harmonickou dokazete podla navoleneho kanala rusit horne frekvencie FM rozhlasu az navadzacie majaky pre lietadla na pristavanie. Viem o pripade, kedy clovek pri letisku dostal solidnu pokutu za CB pekac, kedze rusil prave tieto frekvencie.

Viem pochopit pouzitie stanice, ktora od vyroby ma moznost 15-20W, tam je cistota vystupu v norme, z auta to ma aj vyznam pre kratku antenu a neda sa to takmer odsledovat.

Ked uz ale naozaj chcete pekac pouzivat, s cim nesuhlasim, kupte si aspon vystupny filter za 20-30E, odstranite tak rusenie.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #13 on: Marec 09, 2012, 02:58:25 ráno
Pokracovanie, kedze mi to nechcelo zobrat cely prispevok:

Pre tych, co si myslia ze v aute maju pekac v bezpeci staci pripomenut odsek 23 z VPR 02-2005 a este to, ze auto nie je byt a netreba ziadne povolenie na prehliadku, staci aby verejny cinitel chcel...

Budme radi, ze TUSR nas zatial nechava na pokoji, nedrazdime zbytocne pouzivanim pekacov a rozpisovanim sa o nich po forach. Zatial plati, kde niet zalobcu, niet sudcu, ale ked vlezete susedovi do radia alebo zarusite TV a on to ohlasi, tak to musia riesit. Nechcime, aby sme dopadli ako vedla v rakusku, kde sa kazdy prehresok tvrdo tresta. A nezabudnite, nikdy neviete kto vas pocuva  .

Apropo, nove DVB-T vysielanie je nachylnejsie na rusenie v antennych predzosilnovac och, doteraz sa susedovi mohlo objavit v obraze jemne moare, do pol roka mu namiesto toho v "digitale" vypadne uplne obraz  Takze ak mate okolo seba susedov s klasickymi antenami, tak pozor na to  Aj ked vacsinou je chyba u suseda, ze ma polske sito, ale skontrolovat vas po ohlaseni prijdu a ked podkurujete...


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Marec 09, 2012, 03:00:14 ráno
Co je to moare
Pekný deň...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #15 on: Marec 09, 2012, 03:01:30 ráno
Moare sa nazyva rusenie v obraze vacsinou viditelne ako male vlnky v obraze az totalne vlnenie celeho obrazu. Je dosledkom nelinearit vo vstupnych obvodoch alebo v predzosilnovac och.
Ked ho chces vidiet, pouzi izbovu antenu s predzosilnovac om, vytoc gombik gain na plno, nalad analogovy kanal kym sa este da a zaklucuj vedla z rucky  Je viac ako pravdepodobne ze ho uvidis


Offline Klema

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 42
    • Karma: 3
  • Zvolavaci kanal ma cislo 1 !!!
    • Zobraz profil
Odpovedať #16 on: Marec 09, 2012, 03:03:49 ráno
Zdar, otazocka: moze byt stanicka a radiator napajana z jedneho zdroja? Stanicka ma pri vysielani odber 1A, radiator 5A, tak ked zaklucujem odber vyleti na 6A - neodpali to stanicku?


sniper

  • Guest
Odpovedať #17 on: Marec 09, 2012, 03:04:19 ráno
v pohode to ide z jedného ak stíha zdroj


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #18 on: Marec 09, 2012, 03:05:02 ráno
ako pise sniper, ked stiha zdroj nemas problem


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #19 on: Marec 09, 2012, 03:05:27 ráno
Stanica pri vysielani ma cca 1.5A a ked mas radiator tak ide o to aj kolko tam tlacis.. Takze cim viacej W tym viacej A papa. :]
Pekný deň...