OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Stožiar na anténu

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #20 on: Január 19, 2013, 11:39:48 ráno
Keď tatík kupil zahradu s chalupou, tak sme tam našli dosť trubiek na to aby sme postavili 30m stožiar, a keď príde jar, tak sa začne staviať  ;) a jelikož je naša zahrada na kopci tak to postavím uplne hore :) ale už teraz tam mám postavený asi 8 metroví stožiar predpripravený na 5/8 :D skusim ho odfotiť a čo sa týka portable sožiaru tak ten by som chcel spraviť z velkej TV anteny na 1.-2. kanál, tá čo ma asi 3 metre na dlžku a 2 metre na šírku :D celka je z Al ale zatial mám len také drevenné tyčky ktore spojim šrobykmy a na to sa dá dať akurat MAXIMÁLNE drátovka :D


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #21 on: Január 20, 2013, 12:20:25 večer
Dúfam, že si ten 8 metrový stožiar uzemnil, inak sa do jesene dobrovoľne tej chaty zbavíte ;)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #22 on: Január 23, 2013, 18:50:46 večer
uzemnené :P 2m v zemi tyč :D


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: Január 24, 2013, 08:41:21 ráno
pocitaj ale ze si zem vytiahol o 8 m hore a bude to ako magnet pre blezky , aj to je real uzemnenia


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #24 on: Január 24, 2013, 17:45:11 večer
tak tu tyč vytiahnem :-)


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #25 on: Január 24, 2013, 18:13:30 večer
nechcem byt zlym radcom ale napisal som ze ako to je , pytal som sa revizneho technika bleskozvodov co sa stane ak dostanem priamy zasah na stoziar alebo dom ?  Aj ked bude tam bleskozvod pri priamom zasahu nema sancu nic


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #26 on: Január 24, 2013, 20:55:23 večer
A k tomu uzemneniu: dám to celé na izolant (drevenná peňka 1m vysoká) a uzemním to cez iskrište 5mm od stožiara :) Já som zastanca toho, aby sa nič neuzemňovalo lebo keď blesk raz trafí tak nemá kám ísť čiže by LOGICKY nemal napáchať škody kdešto pri uzemnenom stožiari bles prejde komplet cez stožiar, a stožiar to neznesie :)


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #27 on: Január 24, 2013, 21:12:59 večer
FYI
CB20, PMR03


Offline Klema

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 42
    • Karma: 3
  • Zvolavaci kanal ma cislo 1 !!!
    • Zobraz profil
Odpovedať #28 on: Január 25, 2013, 14:32:15 večer
Najlepsi je ten manik s 5/8 v ruke na konci  ;D


Offline Matus

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 2
  • 1ACC
    • Zobraz profil
    • OM1ACC
  • Lokátor: JN88QH
Odpovedať #29 on: December 17, 2013, 14:24:46 večer
Ahojte, ja mam so stoziarom tiez ake take skusenosti. Mam doma nasledovny (v sucasnej dobe demontovany z dovodu rekonstrukcie domu). Vyska 16m spodna rura priemer 20cm vrchna koncova rura je 3/4ka. Rury boli navzajom do seba pozasuvane a zazvarane. V polovici a v 3/4 vysky bol stoziar ukotveny ocelovymi lanami. Naspodku som zatlkol roxorovu tyc 2 metre dlhu a privaril o stoziar. Co sa tyka skusenosti s bleskami su nasledovne - stoziar stal od 2004-2012 - co sa tyka zasahov bleskov tak dva krat za celu dobu mi odisiel dsl router, switch a dve sietovky na serveri, inak nic. Co sa tyka radiostanic nezaznamenal som ziadne straty no kabel RG213 bol vzdy odpojeny.

Mam len dve fotky a to jednu ako ho otec este len zvara a druha uz je vyhlad z najvysieho stupna na ktorom sa dalo este stat.

You are not allowed to view links. Register or Login

Osobne by som kvoli bleskom az tak priliz nestresoval. Na dome sme nemali ziaden hromozvod. Burky boli a pamatam si aj take co bol blesk za bleskom no nic vaznejsie sa nestalo ak neratam tie par eurove routre. Samozrejme netreba to brat na lahku vahu - ja ho urcite uz teraz nepostavim nakolko som spravil pultovu plechovu strechu (predtym plocha) a ta by bola v kombinacii s takymto stoziarom urcite lepsi lapac bleskov. Co sa tyka poistovne pochybujem ze by potom preplatila nejaku skodu. Cize treba si dobre zvazit ide predsa len o moznost dost velkej skody ak sa jedna o stoziar pri rodinnom dome.