OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

prerabka Allamat 296 na portable verziu

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline richard588

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
on: Máj 11, 2015, 10:14:15 ráno
ZABUDOVANIE Allamat 296 NEW DO STANICA Vojenské RF-10

Vzhľadom k tomu, že som chcel portejblovu CB Stanici - "všetko v jednom", rozhodol som sa využiť skriňa vojenskej stanice RF-10 s násuvnou batériovou skriňou. Pretože RF-10 mA Vnútorné výšku Len 38 mm, boło Nutné pre vstavanie použiť Stanici, ktorá s tým TENTO rozmer neprekročila. Ak chcete spĺňa väčšina jednoduchých Staničiek, pivo môj požiadavka boł NA 80 kanálov trošku Lepšie Vybavenosť stanice. Ako Jediná z Tých lepších TENTO rozmer spĺňa Allamat 296 Nový. Rozhodol som sa preto pre TuTo Stanici.


Pre vstavanie robiť RF-10 bolo potrebné vykonať niekoľko úprav. Po prvé vyhodiť VŠETKY popraskané žiarovky v podsvietenie si vymeniť ZA LED. Použil Som modré LEDky s priemerom 1,8 mm, Ktoré Som prestrčil doskou procesora dierami po pôvodných žiarovkách, katódou připájel k plošnému spoju, Medzi anódu plus plošného Spoje Som osadil predradné odpory 270Ohmů. (Pozri obrázky). Ďalšia úprava spočíva v úchytoch. Tie Som Vyrobil z hliníkových uholníkov 30x15mm tl.2mm. Tie Som priskrutkoval pôvodné skrutky pre Spodný kryt stanice k bočnicícm stanice (viď foto) za pálená Tieto úchyty Pote robiť Skrine RF-10. Anténny VÝSTUP Som urobil napevno - odstránením konektora Som vyviedol KOAX RG58 v dĺžke 18 cm. Na Konci tohto kábla Som spájal z konzervového plechu krabičku, v ktorej je umiestnený Obvod bezobslužného SWR metra, dôjsť Výstupný PL konektor, which prechádza Bočné stenou skrine. (Možno Tak na naj naskrutkovať PL koleno, robiť Naj Teleskop na rúčku vysielať za chôdze sa Stanici Cez rameno).


Pre SWR meter Som použil továrenský plošný spoj A17, použitý v SWR metre "CB Master SWR-30" - Možno OBJEDNAŤ u Bucka (You are not allowed to view links. Register or Login) pod uvedeným číslom A17. Zapojenie JE tu na schéme. Oproti továrenskému SWR metra było zapojenie upravené na "beobslužné" - k znamená, Zé SWR meter neobsahuje zadny Prepínač, Ani potenciometer, pretože Som zapojil Iba polovicu, to tú, ktora Meri odrazenou vlnu. U takého zapojenie Nie je Síce presnosť optimálne, však pre orientačné Meranie postačuje. Meradlo JE INDIKÁTOR z MGF. Nastaveni JE jednoduché. PRED vstavaním robiť skrine pripojíme záťažový Odpor 150 Ohm trimrom nastavíme PRI zaklíčování Polovičná výchylku - to je SWR 3. pri zapojení záťaže 50 Ohm podľa Rucka Mela ukazovať na Počiatok stupnice, Tredje SWR1. Ak Bude Rozsah použitého meradla iný, Proste HO ociachujú PODĽA záťažových odporov (Musi Byť bezindukční - metalické vrstvové, nie drôtové, Alebo metalické špirálové). Zapojený JE Tak TENTO SWR meter Trvalo Meri PRI každom kľúčovanie.


Ďalšou úpravou JE samotny celni panel z RF-10. Tu odbrúsime zo Spodná strany VŠETKY výstupky, podlepíme samolepiacim papierom CI izolačkou, zvrchu VŠETKY otvory pre ovládacie PRVKY zalejeme Epoxidom. Po vytvrdnutí po 24 hodinách prebrúsime Vytvoríme nové otvory pre ovládacie PRVKY displej. Samozrejme JE Nutné Presne zásluhy Contact Persons jednotlivých ovládacích prvkov stanice displeja PRI vsadené priskrutkované Stanicu v skrini. Do diery pre displej Som potom stavil dymové plexi zvnútra vlepil. Nepoužívajte kyanoakrylátov é lepidlá (sekundové), Lebo kyanoakrylátov é pary plexisklo v Okolie natrvalo zahmlia, prípadne vyvolajú Vaše odtlačky prstov (kyanoakrylátov é pary sa používajú na tento účel aj v kriminalistike). Pote nejdú Už odstrániť. Myslíte dier profesionálny potenciometre - Teda hřídele- možno vlepiť Gumové priechodky pre utesnenie, ak Chceme zachovať tesnosť stanice. V takom prípade pivo nemôžeme inštalovať reproduktor, použijeme Pôvodný slúchadlo, robiť ktorého nainstalujene PODĽA zapojenie obvody pôvodného mikrofónu tlacitka, ĎALEJ Miniatúrny reproduktorek s impedanciou 16 Ohm. Ak Chceme použiť Pôvodný mikrofón od Allamatky vstavaný reproduktor, nemusíme sa zaoberať tesnením potenciometrov, pretože budeme musieť urobiť v skrini rovnako diery profesionálny reproduktor.


Ďalej je potrebné "vypitvať" vnútornosti batériové násuvné Skrinky inštalovať robiť Ni akumulátorov. Bud NiMh tužkové, na 11 kusov (13.2V), Alebo vhodný Olovený Akumulátor 12V.
par fotiek






zdroj : You are not allowed to view links. Register or Login

Autor : Franta OK2FJ   (Highlander Brno)
« Last Edit: Máj 12, 2015, 07:55:33 ráno od Palo BA »