OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

automechanik

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
on: Apríl 16, 2013, 15:57:39 večer
chlopi je tu medzi nami daky sikovny automechanik co ma doma autodielnu ? mam problem ze mam penu a olej v chladiacej kvapaline,
Daewoo Nexia Sedan 1.5L 8V , benzin , 96 r.v.
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #1 on: Apríl 16, 2013, 17:38:19 večer
Jasne dovez to spravim ti to  ;)


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Apríl 16, 2013, 17:47:10 večer
ak to mas len trocha tak to neries , skus sa prevetrat cca 100 -200 km ak to nezmyzne tak si vymen tesnenie pod hlavou.Pripade n skontroluj aj hlavu valcou. To su  stycne body oleja a vody


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #3 on: Apríl 16, 2013, 17:51:21 večer
jj zacal bych tou lacnejsou variantou a to je tesnenie pod hlavou. A as ked by sa olej znova dostal do vody tak uz je prasknuta hlava.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: Apríl 16, 2013, 18:21:18 večer
no pre mna neni lacna varianta , vymena tesnenia za 500e, preto sa obraciam n nejoho tu a v okoli BA ci to nevie ako pre kolegu zrobit za lesu sumu , co sa tyka toho problemu, tak som vycistil nadobku  presiel 50 km a zas pola narvata peny a emulzia az u prerazilo cez stupel
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #5 on: Apríl 16, 2013, 18:38:36 večer
ked bysom bol v BA tak bych ti to zrobil


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #6 on: Apríl 16, 2013, 18:55:10 večer
PaloBA : Čo hovoríš na Nexiu inak ? Neviem či ju máš teda ty, al. ten Tvoj kamarát. Ale Môj kamarát mi ponúka Nexiu a neviem, či to mám zobrať :D   Takú kysňu :D Ale že Daewaa sú spoľahlivé... i keď.. Myslím v tej cenovej skupine ..
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Apríl 16, 2013, 19:13:22 večer
ja soms snou nad mieru spokojny co sa tyka tesneni, za 16 rokov maju narok na vymenu, ale ziadne vacsie poruchy snou neboli, neviem aku nexiu mas ty, toto kysna neni, 5 ludi odveze , ale ne takych jak ja , kufor velikansky , cely tam vlezem bez problemov,  spotreb je pohode tak do 110km/h, pri vacej uz zere hodne , moja ma najazdene 118000 km , nikdy sme nedoliali kvapku oleja,  ci inej kvapaliny, raz odislo tesnenie na pompe na spojke , a teraz to vyzera na tesnenie pod hlavou ,  prejde STK na pohodu, pokial je v dobrom stave my ju mame ako 2. majitel, a bolo vzdy o nu starane, motor cisteny, jedine co som dorabal bol filter na zduch do kabiny , lebo nexie ich nemaju, ale v cechach ich daky tipek vyraba, ja som tam dal dake sitko aby sa mi tam nejebali listy , co sa tyka jazdy tak je pohodlna, motor tichy , mame ju asi 12rokov, a boli menene rozvody , tesnenie krytu , spojovy pomocny valcek , vyfuk , predne brzdy , zadne tlmice a pruziny, - ti zvykli praskat, a teraz budem menit tesnenie pod hlavou , asi najvacsia investicia, , jo a aste som menil alternator, lebo som ho nedokazal otvorit, sceko cez bazos neni problem zohnat 
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #8 on: Apríl 16, 2013, 19:31:01 večer
Tak za 16 rokov je logické že tam čosi idíde :) No ja by som mal r.v. 95 a 1.5 16 Ventil, Tá je ževraj výkonovo v pohode . Síce som počul, že spotreba nič moc, ale tak ide hlavne o tú spoľahlivosť. Čítal som pár fórov a tam vraveli, že sú to autá, keré stoja za veľký píč, ale ja si to tež nemylsím. Ta khádam, ak by som ju zobral, ma nesklame. Je to síce Korea, ale trebárs sused má Daewoo Lanos r.v. 93 myslím a že v živote sa mu nestalo, že by nešla, keby mala :D
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Tomas Piestany

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn88VO
Odpovedať #9 on: Apríl 16, 2013, 19:44:14 večer
ja uz som to robil aspon 4 krat , to iste vzdy, 1.bud iba tesnenie pod hlavou,najlepsi pripad, vymenis a ides... aj ked vzdy odporucam  dat prebrusit hlavu u nas to robi tipek za 20 E a uplne super, alebo aspon zohnat detektor a premerat ci je rovna
 potom 2.kriva hlava, moze sa stat z prehriatia, co som zazil ja na jednom kupenom aute. niekedy zvykne tlakovat vodu ,zistis ze das miesto stupla ruku alebo naplnis po okraj a vidis bublinky a postupne ti vodu zacne vytlacat z nadrzky, tiez vymenit tesnenie pod hlavou a prebrusit, preistotu dat aj odtlakovat niekomu alebo sa da aj doma ak si sikovny.
 ak bude prasknuta kupit na inzerat, uz v zivote by som sa nepustal do repasu hlavy,robil som tak na renaulta,stretnute piesty a vent. 1000e v riti a roboty na dva tydne.

este si pozri kolko ti chyba do vymeny rozvodov,lebo ak by si menil tesnenie musia ist dole aj rozvody a vtedy sa to uz oplati vymienat. tolko odomna, ak chcete pytajte sa :)
dnt formel 1,motorola T6 , swr/watt meter, anteny 1/2 a 5/8 a kilometer kablu :D