OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
Odpovedať #20 on: Január 21, 2013, 22:09:47 večer
kurnik, len ta 5/8 aj čosi váži :D neviem jak to budem teperiť na portable, a to mám taku fajnú výbavu :D že AUTO AKU + CB + niečo podobné ako RG 213


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #21 on: Január 21, 2013, 22:20:39 večer
Marco, ak chceš vidieť, s akou výbavou sa chodí na portejbl, prečítaj si You are not allowed to view links. Register or Login a kukni hlavne fotky...


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #22 on: Január 21, 2013, 22:27:10 večer
sak to pripnes na bok ruksaku do ruky tycky stoziaru a ides do na spodok ruksaku pripnut stan spacak, dnu baterku tacu dak 25AH netreba velku auto baterku , cb dake jedlo, termosku a ides, to nema naku strasnu vahu  , naco rg 213 , ja nosim 58 , ale autom vozim samozrejme 213 , ked ste dvaja tak no problem odniest
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: Marec 03, 2013, 21:41:49 večer
Dnes 3.3.2013 som konečne testoval 5/8. Poviem Vám žiadna sláva. Spojenie som nadviazal akurát do 25km vzdialeného Trenčína s Palom TN. A to ma on skoro nepočul a ja jeho tiež nie. Nakoľko som bez PSV metra, tak som to ladil podla návodu. K anténe mi neboli dodané protiváhy, tak som musel improvizovať a dorobiť ich z Al trubky priemeru 8mm s dĺžkou cca 40 cm. Tento mesiac by som mal zakúpiť PSV meter a chystám sa dorobiť protiváhy, každá s dĺžkou 1 meter. Uvidíme čo mi povie PSV merák. Portabloval som z provizórneho stanovišťa Marconi rádioklubu Bánovce nad Bebravou.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #24 on: Marec 03, 2013, 21:47:56 večer
to si mal co za 5/8 ked si nedostal protivahy, sak to reklamuj hned . tam musia byt tie pritivahy presnej dlzky , zisti co to je z antena a dla toho si zisti aku maju mat dlzku
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #25 on: Marec 04, 2013, 16:29:04 večer
Marco odfot do,  a odkial si kupoval  ? vysielackyshop .sk ? ak ano mam podozrenie zr to je polka , pretoze sirio 5/8 a 1/2 su uplne rovnake, akurat 5/8 ma dole este jeden plech a 3 radialy, kazda radial ma dlzku 132 cm priemer 8mm . Mas tam dole taky kovovy plech ktory sa prisrobuje cez tie tri diery a drzi radialy alebo len tie 3 diery ?  ak ho nemas tak je to jasna 1/2 ,
mas doma papier s navodom, kukni obrazok č.5
alebo ti si stiahni to PDF :
You are not allowed to view links. Register or Login

rada nepchaj tam radialy ked je to polka, lebo ta cievka je podla mna urcite ina ako na 5/8
« Last Edit: Marec 04, 2013, 16:53:37 večer od Palo BA »
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
Odpovedať #26 on: Marec 04, 2013, 17:19:00 večer
Ja som mal v návode oba obrázky. Aj 1/2 aj 5/8. en ta moja cievka má dve časti čiže na jednom jadre sú 2 cievky zapojené v sérií. A mám tam len 3 dierky tak ako vravíš. No a nedajú sa mi pridávať fotečky

« Last Edit: Marec 04, 2013, 17:31:32 večer od Marco Dubnica »


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #27 on: Marec 04, 2013, 17:39:02 večer
daju , , no to mas polku, tie diry su tam , tie mam aj ja, ale nemas ten diel ktorym sa prichytia radialy, to je taky plech ktory sa srobami chyti a tie tro diery a ten plech drzi radialy, , takze bud to nehas, tak a mas, polku , nedavaj tam radialy leb bude zle vysielat, a ziaric nastav dlzku podla navosu na polku, alebo to reklamuj , ja neviem ale keby som si objednal 5/8 ta nema radialy ani prisluenstvo na ich uchytenie, tak hned volam nazad ze co mi to poslal
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #28 on: Marec 04, 2013, 17:43:07 večer
jasne vidis v tom navode obrazok č.5 to co je tam napisane v preklade znamena, ze len pre antenu 5/8 atd
tam vysis aj to uchytenie radialov, cize mas polku tak bud reklamuj alebo sa uspokojis s polkou, ( dla mna lepsia polka na portable ako 5/8 )
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: Marec 04, 2013, 17:45:17 večer
Ja ten návod už nemám, ak ho máš po ruke, napíš mi prosím (teda ak sa bude chcieť), kolko mám zasunúť tu tyčku aby som to naladil ako polku. Jo a zabudol som dodať že som platil za 5/8 a oni mi dali 1/2
« Last Edit: Marec 04, 2013, 17:47:42 večer od Marco Dubnica »