OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Free Radio Network v OM a OK

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
on: Marec 02, 2012, 17:32:20 večer
Od 7.4.2013 je moj FRN server a vsetok prinaleziaci HW vypnuty


Nakolko som postrehol v shoutboxe nasledujucu komunikaciu, tak nieco k nej poviem:

Citovať
PaloBA 22:29
ty si tam vtej klietke z lesenia ci jako? lebo ja som vyzyval a nic, iba som pocul oznamenie 21 hodin odvtedy nic
PaloBA 21:01
iba teta s casom oznamila 21 hodin inak nikto
blueneon81 20:13
pmr 8ch v Petržalke niekto? konečne po dlhej dobe spojenie s BillyBA
Teta co na CH8 rozprava cas je teta z FRN brany pre Bratislavu. Aktualne je ale teta odpojena od internetu, lebo ju niekto hackol a z tety sa stal Zombie PC, ale cas hlasi dalej. Aj tak je tam ale mozne pocut zive relacie, hlavne cez den, vyskytuje sa tam vela byvalych CB ckarov z Dubravky ale aj novych ludi so zaujmom o radio. Vecer je cula komunikacia na K8 v Dubravke.

Rovnaka teta bude uz onedlho hlasit cas na K8 aj v Dubravke, obe tety budu prepojene cez FRN a tak sa stane komunikacia v Dubravke dostupnou aj v meste.

Komunikacia je specificka a neda sa do nej vstupovat bez pouzitia "lepsej" PMR, lebo koli deckam sa vyuziva nestandartny SQ, ktory maju len niektore lepsie PMR, napr, Alinco S45 a par dalsich. Takze darmo budete vyvolavat ked tam budete niekoho pocut a skenovat subtony na stanici z Lidla je tiez zbytocne  :) .
Ak by ste mali zaujem o pripojenie sa do skupiny, tak s tym nie je problem, pre blizsie info mi poslite sukromnu spravu (klik na moje meno vedla prispevku a potom klik na ikonku posli spravu). Aktualne sa da zohnat stanica co vie viac ako len spravny SQ zohnat za menej ako 40E aj s postou  :)
« Last Edit: Apríl 03, 2014, 22:20:04 večer od pugzley »


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Marec 02, 2012, 17:32:46 večer
Po odstraneni problemu so zombie tetou bude opat mozne pocuvat prevadzku cez FRN klienta cez internet a taktiez po bezplatnom zaslani ziadosti o povolenie TX na moj mail je mozny aj TX z tety. Pred poslanim mailu si ale precitajte nasledujuce a poslanim mailu s tym suhlasite: You are not allowed to view links. Register or Login , hlavne si pozorne precitajte odsek "Siet Bratislava".

Postup instalacie FRN klienta je tu: You are not allowed to view links. Register or Login
Postup nastavenia FRN klienta je tu: You are not allowed to view links. Register or Login

Pre pripojenie sa na Tetu co rozprava cas v Bratislave je potrebne zadat do policka Siet: Bratislava


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #2 on: Marec 02, 2012, 17:33:51 večer
Zdravim raregistroval som sa do tej siete ale nikoho tam neni,Alebo musim sa zaregistrovat u teba E mailom?
Nemam k tomu pripojenu pmr stanicu som len PC only teda akosi tomu nerozumiem mozem tada pocuvat a vysielat aj bez pripojenej stanicky? Teda vsade akrem siete Bratislava?


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Marec 02, 2012, 17:36:27 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Zdravim raregistroval som sa do tej siete ale nikoho tam neni,Alebo musim sa zaregistrovat u teba E mailom?
Nemam k tomu pripojenu pmr stanicu som len PC only teda akosi tomu nerozumiem mozem tada pocuvat a vysielat aj bez pripojenej stanicky? Teda vsade akrem siete Bratislava?
Treba vydrzat, musim preinstalit system.
Pocuvat aj vysielat mozes vsade s vynimkou siete bratislava, kde mozes len pocuvat.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: Marec 02, 2012, 17:36:55 večer
PMR brana na K8 bola dnes opat spustena, PaloBA mal zazitok, ze sa pocuje v PMRke ked keca do PC :)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Marec 02, 2012, 17:37:23 večer
Spustil som zalozny FRN server 193.93.75.178 na ktory budete v pripade vypadku primarneho 193.93.75.162 automaticky presmerovani. Miestnosti som nastavil rovnako, na zaloznom nie je nastavene ziadna restrikcia.

Do pocutia  ;)


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #6 on: Marec 02, 2012, 17:38:22 večer
Pocuj pegzly nieje na to nejaky skript alebo nieco ktory by som vedel hodit na portal aby ludia videli ci tam niekto je alebo inaksie vymozenosti?
Pekný deň...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Marec 02, 2012, 17:39:02 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Pocuj pegzly nieje na to nejaky skript alebo nieco ktory by som vedel hodit na portal aby ludia videli ci tam niekto je alebo inaksie vymozenosti?
Zoznam aktualne pripojenych stanic najdes na You are not allowed to view links. Register or Login

Pouzi nejaky parser a filter len na zaujimave servery a mas to.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Marec 02, 2012, 17:39:20 večer
Takze ani som nestihol dokoncit rozpracovany projekt a uz sa blizi aj jeho ukoncenie... V nasledujucich dnoch vstupi do praxe nove VPR 20/2011 ktore v bode 3 zakazuje prevadzku bezobsluznych stanic pod co spadaju papagaje a FRN brany. FRN, budeme nuteni vypnut, na pokutu nam nikto z uzivatelov neprispeje.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #9 on: Marec 02, 2012, 17:40:00 večer
Super.... co dodat......... ....!!!!!!!!
Pekný deň...