OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Stacionárne antény

0 Members a 4 Hostí prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Február 29, 2012, 02:34:17 ráno
aha ak tomu spravne royumiem tak na to konektor na sposob PLKA ani nieje teda hej? jedine ze by sa ktomu zohnala ta vec stymi izolatormi? alebo tam natlacit kabel donutra alebo to naletovat na priamo? inak pozrel by som si ako to muselo vyzerat rozlozene kks... sranda.
Pekný deň...


Milan Senica

  • Guest
Odpovedať #11 on: Február 29, 2012, 02:34:32 ráno
Ja by som použil ten spodný diel ako teleskopický stožiar, ktorý má džiaky na kotvenie, môže to dať tak skoro 4 m. Kúpil by som si k tomu za pár korún CB polku. To čo máš slúžilo ako anténa v rozsahu 1-7,5 MHz a dolaďovalo sa to anténnym dielom do rezonancie.


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #12 on: Február 29, 2012, 02:36:26 ráno
No nevim, ale toto neni tato antena co mam ja lebo tato bezi na 26-30 MHz, zjistil som ze sa ties nasrubuje na drziak, ale tato antena sa nedoladuje a je urcena priamo na 11meter,
antena po zlozeni ma presne 11 metru dlzky


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #13 on: Február 29, 2012, 02:37:01 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja by som použil ten spodný diel ako teleskopický stožiar, ktorý má džiaky na kotvenie, môže to dať tak skoro 4 m. Kúpil by som si k tomu za pár korún CB polku. To čo máš slúžilo ako anténa v rozsahu 1-7,5 MHz a dolaďovalo sa to anténnym dielom do rezonancie.

ako teleskopicky stoziar to pouzit nejde lebo na ctvrtom teleskopickom vysuvu ma priemer dva centimetry


Milan Senica

  • Guest
Odpovedať #14 on: Február 29, 2012, 02:37:13 ráno
Mám 10m teleskop z R3AT. Posledný diel na ktorý upevňujem BLACK PIRATE má 22mm. Pri ukotvení som nemal i pri silnom vetre žiadný problém.


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #15 on: Február 29, 2012, 02:37:41 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
Mám 10m teleskop z R3AT. Posledný diel na ktorý upevňujem BLACK PIRATE má 22mm. Pri ukotvení som nemal i pri silnom vetre žiadný problém.
ja tu antenu nechcem pouzivat ako stoziar,ale ako antenu


Majkl

  • Guest
Odpovedať #16 on: Február 29, 2012, 02:37:54 ráno
mam antenu 1/2 a mam doma kabel je to koax cca 1cm hruby ake konektory pouzit na zapojenie anteny k CB su to nejake specialne alebo mi staci kupit taky konektor ako mam na ml145 do vysielacky


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #17 on: Február 29, 2012, 02:38:12 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
mam antenu 1/2 a mam doma kabel je to koax cca 1cm hruby ake konektory pouzit na zapojenie anteny k CB su to nejake specialne alebo mi staci kupit taky konektor ako mam na ml145 do vysielacky
na ML145 mas konektor PL na RG-59 ked mas hruby kabel 9mm tak je to zrejme RG-213 tak potrebujes PL na RG-213


Majkl

  • Guest
Odpovedať #18 on: Február 29, 2012, 02:38:21 ráno
no ma hruby fakt ma asi centimenter, a hlavne to chcem na tu polku buchut  aby som vedel co si mam pytat ked to budem kupovat, chcem sa pripravit na sezonu antenu som nasiel v garazi , hrdzave srouby  tak som vsetko vymenil ) nech je ready


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #19 on: Február 29, 2012, 02:39:48 ráno
Tak popripade odrez kusok kablu alebo ho zmeraj a v obchode ti na to neico urcite najdu
Pekný deň...