OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

FREKFENCIE

Hosť · 159 · 176812

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #40 on: December 09, 2014, 12:45:45 večer
kablove rozvody pocut temer v kazdom meste a dedinach


Offline Jardo Vŕšok

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #41 on: December 13, 2014, 22:51:04 večer
Dobrý večer. Chcel by som sa spýtať, či na BAOFENG UV-5R dokážem naladiť hasičov, letovú prevádzku a podobne? Ak nie, tak aká vysielačka je na to vhodná a zároveň dokáže vysielať aj na PMR/LPD? Ďakujem.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #42 on: December 14, 2014, 02:03:34 ráno
Hasicov podla krajov ano , letovu nie


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #43 on: December 14, 2014, 10:00:54 ráno
Jardo ja používam na počúvanie YAESU VX-6E .Letecké pásmo- poberám letisko BA-Śtefanika a pokial nevieš perfektne anglicky tak je to nezaujímavé pre teba.Ja tu mám pri TT malé letisko pre nadšencov ktorí si sem prídu zalieta sobotu a nedelu a bavia sa po slovensky a teda ich aj reálne vidím bud z domu alebo ked sedím niekde na rybách.Počujem aj Dubnicu n.Váhom,Prievidzu,Dudová pri Modre.Tolko moj postreh k tomu aby si vedel do čoho ideš! Iné by bolo keby sa tomu chceš venovat resp.lietat na niečom.


Offline Jardo Vŕšok

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #44 on: December 14, 2014, 12:19:04 večer
Ja to chcem hlavne preto, aby som mal väčší výkon na PMR, lebo na to čo mám teraz Topcom5010 často chytím nejaký signál, ja ich počujem, ale oni mňa nie. Zároveň tam je lpd, čiže aj to by som mohol skúšať a rádioamatérske frekvencie by som mohol počúvať.
Čiže vravíte, že hasičov, záchranku, mestskú políciu, nejakých stavebníkov a podobne na tom chytím?


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #45 on: December 14, 2014, 19:20:53 večer
Vacsi vykon ? asi rozsah,  ved vysielat na leteckych a statnych frekfenciach nemozes


Offline Jardo Vŕšok

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #46 on: December 14, 2014, 21:41:04 večer
Aj výkon aj rozsah. Na ten Baofeng sa dá prišróbovať lepšia anténa a ak sa nemýlim, tým sa zvýši výkon. Teraz čo mám pmr, tak tam je pevná anténa. Ja nechcem vysielať na štátnych frekvenciách a ani na rádioamatérsky ch, ale som regionálny novinár a hľadám niečo, kde by som vedel počúvať vysielačky hasičov..., ale chcem aby som vedel aj vysielať, lebo niekedy sa to môže zísť.... Máte s touto vysielačkou také skúsenosti, že sa dajú naladiť napr. hasiči? Ďakujem


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #47 on: December 14, 2014, 21:51:32 večer
Zavysielat mimo povolenej frekfencie pre teba sa ani nepokusaj ,toboz na frekfencii Hasicov, i ked ty ked idu na zasah uz vacsinov idu v Matre a tam mas smolu to nezachytis. Pamataj si frekfencie monitoruje urad frekfencneho spektra teda na pasmach nikdy nie si sam.


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #48 on: December 15, 2014, 09:47:35 ráno
jardo... da sa ntom chytit dost... ja ju mam... ale okrem PMR-kanalov nikde nevysielam... natom chytis aj mesky rozhlas... hasicov nato chytis... ale len rannu skusku... alebo ked vyrazaju na vyjazd... bo to hlasia na kraj... inac maju kazdy svoje frekvencie... mesku policiu chytis... ale len malo kde uz... bo uz aj meska policia prechdza na digitalne pasmo... tak okrem bzucania nic nepocut a to Ti je asi tak vis naco... co sa tyka normalnych policajtov.... oni maju zvlast vysielacky kde zadavju kod aby mohli vysielat a ten sa bud kazdy tyzden ci kazdy mesiac meni... tak tam tez neuspejes... daju sa stym chytit tak isto aj taxikary... ale pokial budes stale len pocuvat... tak Ta to casom omrzy...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Jardo Vŕšok

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #49 on: December 15, 2014, 19:39:08 večer
Super ďakujem vám. Ja vysielam iba na PMR, takže tie ostatné to len počúvať, ale keď počas mimoriadnych udalostí používajú niečo iné, tak mi to je zbytočné.
Zaujalo ma to, že niekto robí dozor nad tým, čo sa na vlnách vysiela. To normálne keď som niekde medzi kopcami a nikto ma nepočuje, tak na tom úrade to zachytia? Keby náhodou niekoho napadlo vysielať na frekvenciách, na ktorých nemôže, tak ako zistia kto to bol?