OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

* Expedície

   
Expedície



Vaše naše reporty, po skončení expedícií

0 Members a 4 Hostí prehliada túto tému.

Offline Rado_Púchov

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 4
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
    • Puchov.eu
Odpovedať #40 on: Apríl 20, 2014, 14:48:57 večer
Včerajší portable na Kohútke hodnotím kladne, dôsledná príprava priniesla svoje ovocie. Od obeda panovalo veterné počasie, no stránky SHMU slubovali po 20 hodine kľud. Niečo na jedenie, pitie a smer hranice. V kufri hliníková 5/8 a SY-101 s pätičkou + autobatéria. Po rozbalení náčinia a príprave priestorov v aute sa prvé spojenie podarilo o 19:45 s Milanom Senica.

V tomto čase sa na výzvy chytali skôr brejkovia zo španielska, ako domáce expedície. Slovo dalo slovo a Cordoba bola doma.  :)

Po opadnutí rušenia sa podarilo viac ako 8 spojení, ktoré boli medzi 142 až 120 km. Najdlhším spojením bol Roman Svitavy vysielajúci z mobilu vzdialený vzdušnou čiarou 142 km. Rovnaký počet km si odniesol aj Ali Trebichovice, taktiež 142 km.

Zo slovenskej strany to bola exp. Dráčik 136 km a Jozef Horná Králová 123 km.

V čase 23:41 zapísané posledné okrúhle 60 spojenie a pod oblohou plnou hviezd začať baliť. Ďakujem všetkým za spojenia a dopočutia nabudúce. :)
« Last Edit: Apríl 20, 2014, 14:56:37 večer od Rado_Púchov »


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #41 on: Jún 08, 2014, 11:34:48 ráno
skuska spojnia a pasma CB pri sutazi na VHF pasme, ako obycajne len ruske taxi a nic viac , tak aspon foto
« Last Edit: Jún 09, 2014, 05:50:05 ráno od IvanBardejov »


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #42 on: August 17, 2014, 01:50:26 ráno
Ahojte ! Práve som sa vrátil z Myjavy konkrétne z osady Poĺana JN88ST kde je aj rozhladna rovnakého mena kde sme s Alanom TT sútažili v CBPD 2014. Budem stručný - dakujem všetkým chalanom za spojenia a som rád že sme sa zasa počuli v éteri - len som smutný, že nás tam bolo tak málo.... 73


Offline netron

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 68
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99PE
Odpovedať #43 on: August 17, 2014, 10:58:37 ráno
Ahojte, tiež som bol podporiť CB PD 2014, aj keď nie súťažne. Bol som na portably pri obci Dobroslavice, JN99BU 340 m.n.m., neďaleko Ostravy. Behom hodinky v provizórnych podmienkach som tieto spojenia:
  • Exp. Marco Polo - Veľký Kriváň JN99ME 99km
  • Milan Senica - Veľká Javorina JN88UU 115km
  • Rado Púchov - Kohútka JN99CH 60km

73


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #44 on: August 17, 2014, 22:23:13 večer
Ahojte,
po prvýkrát sa v éteri ozvala exp. BAŤOVAN. Rozhodli sme sa pre tento názov spolu s Brčom Partizánske, lebo práve Beťa založil pred 75 rokmi naše mesto a v ňom fabriku na výrobu obuvi
Spravili sme celkom 70 QSO so slovenskými, českými a jednou rakúskou stanicou. DX len 174 km (Vlasta Ostrov /p Na Hoblovně - 174km).

Čomu sa teším, sú nové volačky v denníku, teda takí cébečkári, s ktorými som ešte nemal nikdy spojenie. Je dobré, že sa stále nájde niekto, kto pričuchne k vysielačkám a začne vysielať. Niektoré avizované expedície neštartovali, ale namiesto nich súťažili iní cébečkári.

Sklamaný som ale z toho, že som počul veľmi málo slovenských staníc z domácich QTH. Rovnako to konštatovali viacerí súťažiaci počas CBPD. Prevahu mali tí skôr narodení, päťdesiatnici - šesťdesiatnici ... Kde sa vytratili mladí? Jáj, pardon, musia na rôznych fórach vypisovať, či a kam idú/nejdú, prečo nemôžu a podobné "fakty"... Možno píšem veľmi skoro a mal by som nechať tieto myšlienky trochu utriasť, ale musím to povedať: radšej spravím spojenie napr. s Marcelom BA do auta, ktorého ledva počujem 32 v strašných DX-och z Anglicka, pri 7°C, sediac v aute na kopci zabalený v spacáku, akoby som mu vypisoval len tu na fóre do chatu alebo PM. Dokážem pochopiť pracovné povinnosti, nie všetci majú víkend voľný, ale koľko nás/vás tu takých je? Mrzí ma tiež, že viacero expedícií zabalilo svoje stanovište už v noci a stanice, ktoré ich ráno hľadali, vyšli naprázdno... Do konca vydržali len exp. Mafia a exp. Baťovan.
Ďakujem všetkým, s ktorými sme mali spojenie, obzvlášť exp. Studňa, tá robila dobrú náladu s kultúrnymi vsuvkami na pásme dlho do noci...
No nič, vyplakal som sa, ideme ďalej  :-\


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #45 on: August 18, 2014, 00:10:36 ráno
Nemile zistenie na Kmaziku
 (autom sa za bufety bez porusenia zakazu clovek nedostane)
Ked som dosiel hore za IgoromBA na kamzik tak som zistili ze je tam zakaz. Asi nedavno tam osadili novu tabulu zakaz vjazdu a policajti chodia vecer na kamzik ako na beziacom pase. Po kratkom zavahani som zaradil jednicku a isiel som dotoho nachvilu na magnet. No vecer bolo uz dost ticho co som myslel ze to bude v plnom prude a tak sme to pochvilke zabalili a utekali prec aby sme nedostali vysluzne od policie..
 
Pekný deň...


Offline Jano Istebné

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 58
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #46 on: August 18, 2014, 08:25:04 ráno
exp. Kloptaň, 14 spojení, väčšinou miestnych
zopár obrázkov
You are not allowed to view links. Register or Login
PMR ch  3 aj 4
CB   ch 17


Offline picino

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 64
    • Karma: 8
  • Cago Belo
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88VS
  • Skype: picino
Odpovedať #47 on: August 18, 2014, 08:29:07 ráno
Exp. Studna tiez dakuje vsetkym ktory to snami vydrzali :-) a sme radi ze sme mohli aspon spravit dobru naladu... spojeni sme mali tusim 10 ale potesi aj to...


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #48 on: August 18, 2014, 08:59:52 ráno
Ahojte ! Martin vôbec to neberiem tak že si sa vyplakal - pomenoval si veci tak ako sú. Teraz si budem sypat popol na hlavu - aj my sme to zabalili o 23 30 h . Asi sa pýtaš prečo? Priniesli sme si domov 15 spojeni z SK - nemal som motivaciu tam zostávat do rána. Možno som spravil chybu pri výbere kóty ale chyba bola aj v tom ako si písal-neúčast ludí.Aj ja som mal chut napisat niečo našim kecálkom na fóre ale počas jazdy domov som vyšumel a začal som to brat z tej pozitívnej stránky.A ešte k Studnárom - možme byt len radi že tu máme taku partiu nadšencov cb a pmr ktorý šíria dobrú náladu aj po éteri . Takže tolko krátka reakcia - ostatné osobne v Holiciach.  73


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #49 on: August 18, 2014, 11:41:36 ráno
ja som dosiel po deviatej vecer domov narobeny, ani mi na um CB neprislo, a rano som isiell znovu robit, uplne okno c sa tohto tyka, ani doma ma nenapadlo stanicu zapnut co ma teraz stve trochu ako mi to z hlavy uniklo, ale ako tak pozeram ani by som tam hore nemohol vyst  , ale hned idem pisat na magistrat co sa stym da robit , ja sa ospravedlnujem ze som prihlasil exp PBH , ale nevydalo teraz uz to nevratim
CB všade tam, kde sa len dá