OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

OPAKOVAČ BLAVA PAPUCH01BA

Hosť · 65 · 35062

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Billy BA

  • Guest
on: Máj 05, 2012, 19:26:51 večer
Ahojte , no ako citam tak ziaden papagaj dost smutne. Na javorine boli myslim ze az 3.


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #1 on: Máj 05, 2012, 19:40:00 večer
BillyBA : Neviem, čo myslíš pod pojmom opakovač, pretože si vo vlákne FRN. Myslel si tým aktívne brány alebo PMR opakovače ? Lebo o PMR opakovačoch viem, že sú 2 aktívne - V novom meste na kanáli číslo 5 a na Vršatci-Chmeľovej na 7 kanáli a subtóne 79,7 Hz (5 alebo 6 subtón) . PMR opakovač v BA je mylsím momentálne mimo prevádzky..
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #2 on: Máj 05, 2012, 20:24:19 večer
Opakovace nebyvaju pripojene k FRN systemu a online opakovace som ti vymenoval.  Ked budes na kopci skus pootvaarat ;)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #3 on: Máj 05, 2012, 20:58:05 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahojte , no ako citam tak ziaden papagaj dost smutne. Na javorine boli myslim ze az 3.

A co ti brani spravit pre ostatnych PMR papagaja?
Pokial bude kazdy cakat, ze to spravi iny, tak sa este nacakas  ;)

Papagaja kupis na ebay, pripojis PMR, zavries do krabice a spustis na vhodnom QTH  :D

Na Javorine bol jediny a to PMR a uz nie je. V BA bol jediny a uz nie je. Preco asi? Dovod ich zaniku je jednoduchy, prevadzka nieco stoji, kazdy len pouziva, ked to nejde tak nadava, ale prstom nepohne a caka, ze SA TO opravi / zaplati. Moj SA TO si povedal, ze riesi len veci co pouziva a im venuje cas a financie. PMR vsak uz nepouziva  ;) Ponuka na prevadzku PMR papagaja tu odo mna bola, okrem jedneho cloveka nik neponukol pomoc... SA TO sa teda na to...

Minuly rok si tu na fore kupili chalani CB opakovac cely zhavi ako to spustia a do teraz nic  :P

Cena najmu pre antenu na dobrom QTH sa pohybuje v stovkach eur za mesiac, takze asi pre to nie su papagaje. Samotny HW dnes tvori len zlomok nakladov na prevadzku. Preto tie dva funkcne papagaje su tam kde su, jeden v zahradkarskej kolonii a druhy zaveseny na strome v lese  ;)
« Last Edit: Máj 05, 2012, 21:15:58 večer od pugzley »


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #4 on: Máj 05, 2012, 21:22:35 večer
Toto je kvalitny a overeny papagaj: You are not allowed to view links. Register or Login

Cena 89USD + posta + PMR radio + zdroj + krabica + vyloznik + kabel ku zdroju

Na ebay sa daju zohnat lacnejsie, ale treba pozerat na to co vedia... Dlzka zaznamu nesmie byt vacsia ako 180 sekund, podla noveho vpr...



Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #5 on: Máj 05, 2012, 21:49:56 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahojte , no ako citam tak ziaden papagaj dost smutne. Na javorine boli myslim ze az 3.

A co ti brani spravit pre ostatnych PMR papagaja?
Pokial bude kazdy cakat, ze to spravi iny, tak sa este nacakas  ;)

Papagaja kupis na ebay, pripojis PMR, zavries do krabice a spustis na vhodnom QTH  :D

Na Javorine bol jediny a to PMR a uz nie je. V BA bol jediny a uz nie je. Preco asi? Dovod ich zaniku je jednoduchy, prevadzka nieco stoji, kazdy len pouziva, ked to nejde tak nadava, ale prstom nepohne a caka, ze SA TO opravi / zaplati. Moj SA TO si povedal, ze riesi len veci co pouziva a im venuje cas a financie. PMR vsak uz nepouziva  ;) Ponuka na prevadzku PMR papagaja tu odo mna bola, okrem jedneho cloveka nik neponukol pomoc... SA TO sa teda na to...

Minuly rok si tu na fore kupili chalani CB opakovac cely zhavi ako to spustia a do teraz nic  :P

Cena najmu pre antenu na dobrom QTH sa pohybuje v stovkach eur za mesiac, takze asi pre to nie su papagaje. Samotny HW dnes tvori len zlomok nakladov na prevadzku. Preto tie dva funkcne papagaje su tam kde su, jeden v zahradkarskej kolonii a druhy zaveseny na strome v lese  ;)

Jojo, bohužiaľ je to tak . Aj keby papagáje boli, boli by úplne pusté . Môj optákovač je tiež daný napospas poveternostným podmienkam, rušákom a samozrejme aj kradošom ... Ten na Vršatci má dosah v okruhu 70km a viac (okrem smeru na ZA) a je na ňom dosť nízka prevádzka ...
Čo sa týka aj prevádzačov na HAM - kopu skvelých repeaterov, a keď si na kopci a otváraš z nich 6, na jednom sa ti ktosi ozve ..
A tak podobne je to aj s FRN - naladil som sa na nemecký server a tam komunikácia bežala každú chvíľu - dokonca mi uvoľnili miesto na vstup do kolečka .. A tu na SK je úplne pusto ...
BTW - keď sa chce ušetriť na financiách nie je zlý nápad si opakovač zostrojiť, keď má človek na to "gule" :-D . Aspoň sa človek čosi priučí ...
73 !
« Last Edit: Máj 05, 2012, 21:53:05 večer od Mailo Dubnica »
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #6 on: Máj 06, 2012, 20:20:50 večer
To BillyBA : Schému funkčného opakovača má Pugzley na svojich stránkach . You are not allowed to view links. Register or Login
Tento opakovač funguje rovnako na Vršatci, ja som ho doplnil ešte o jedno podobné zapojenie - automatickú identifikáciu (hlási polohu kde sa nachádza číslo kanálu subtón atď) . Tak pokiaľ by si chcel pomôcť obráť sa buď na mňa alebo na Pugzleya . Samotná schéma nie je ťažká, mám navrhnutú aj dosku ploškých spojov . V podstate to funguje na prvé zapojenie, len pri niektorých PMRkách treba štuvhať do vnútra, ale trebárs na Motorolách alebo Twin Talkeroch to ide aj cez VOX jack . Ide o to že keď PMRku otvoríš ide o zásah do sanice, čo už je podľa VPRiek nelegálne . Samotná činnosť opakovača nie je zakázaná, len nesmie kľúčovať dlhšie ako 3 minúty ... ( to však nehrozí, lebo ISDčko má 20 sekundovú audiopamäť) .
73 !
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #7 on: Máj 06, 2012, 21:30:57 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
mimochodom ten co si mi poslal link ma 210 sekund a ako vravis moze byt len 180.

Ked si precitas A treba precitat aj B...
A 218 seconds total recording time
B Programmable maximum message length setting
Takze dlzka zaznamu je nastavitelna.. .


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #8 on: Máj 06, 2012, 21:32:52 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
prosim ta co je to ten vyloznik?

Kus zeleza, na ktory sa uchytava antena. V pripade PMR papagaja na uchytenie krabice tak, aby bola dalej od vertikalneho nosneho stoziara...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #9 on: Máj 06, 2012, 21:39:37 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Tak pokiaľ by si chcel pomôcť obráť sa buď na mňa alebo na Pugzleya .

Mailo, Billy sam hovori, ze sa v tom nevyzna, ked chces pomahaj, ja na support nemam cas, ty nieco o tom vies a tiez ti to neslapalo hned ako malo a riesil si to par dni... Vsetko nutne pre vyrobu papagaja je na mojej stranke to sam vies, ale treba citat poriadne a treba mat nejake vedomosti. Ak ich nema, tak je najlepsie kupit hotovy vyrobok alebo si to nechat spravit, napriklad u teba  ;)
« Last Edit: Máj 06, 2012, 21:42:37 večer od pugzley »