OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Nová mapa do SCBR

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline MatejTT

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
on: Február 19, 2018, 12:02:33 večer
Čaute.
Začal som s tvorbou novej mapy do SCBR. Chcel by som tam popridávať viac bodov ako v minulej mape, no potrebujem od Vás aby ste mi tu napísali všetko čo viete. Napr.: Kde sa nachádza opakovač, nejaké zauj. frekvencie, atď
Píšte všetko čo viete ;)
Vopred ďakujem

S pozdravom
Matej Trnava
73


Offline zephyr

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 28
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99LB
Odpovedať #1 on: Február 19, 2018, 12:32:51 večer
Robíš to nejako dynamicky? Aby hocikto mohol pridávať/upravovať/odoberať body? Pokiaľ to má byť závislé na "administrácii" jednej osoby, tak to je podľa mňa krátka životnosť celej mapy :D

Ja som pozeral licenčné podmienky Google Maps a vyzerá to sľubne. Dala by sa vytvoriť mapa, kde by sa dynamicky pri načítaní webu pridali všetky body napríklad z databázy. Vízia je taká, že by hocikto mohol pridať bod (amatéra, opakovač, prevádzač?) na mapu, kde by zadaj aj nejaké jednoduché meno (email) a heslo a s týmito údajmi by vedel daný bod upraviť/nahradiť/zmazať.

Nápady by boli a pohravál som sa s myšlienkou, či to nepotiahnuť až na SK/CZ úroveň. Dajme tomu samostatnú doménu, nejaký jednoduchý web a ponechať tam len CB alebo zahrnúť aj HAM?

Názor ostatných? ;)


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #2 on: Február 19, 2018, 13:09:05 večer
moj nazor:
-urcite nielen CB, ale aj PMR opakovace a domasedov co sa tam "prilepia".....po najdeni mysou nech sa tam ukaze volacka a (kto da) aj vyvolavaci kanal.
-HAM ked tak iba prevadzace (vystupne frekvencie) pre cajnikovania chtivych.....(kto chce a moze tam chodit, tak si zvysok velmi lahko najde na HAMRADIO.SK) .............. ......mozno to niekoho zmotivuje na HAM komncesiu.

PS: ja to urobit neviem, tak nech to urobite hociako funcne ,tak vam pekne dakujem a skladam pomyselny klobuk dole.



Offline zephyr

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 28
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99LB
Odpovedať #3 on: Február 19, 2018, 13:21:12 večer
Samozrejme som mal na mysli CB + PMR. Súčasťou značky na mape by podľa mňa malo byť:
  • volačka
  • kanál
  • dátum a čas poslednej úpravy
  • email na osobu, ktorá značku pridala
  • v prípade opakovača kanál (frekvencia) + subtón
  • poznámka?

Keď už si spomenul HAM koncesiu - je to síce OT, ale najbližšie skúšky sú 26.3.2018 :)


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #4 on: Február 19, 2018, 19:46:45 večer
ja by som tam HAM nedaval, bo niektory HAMaci by mohli robit pronlrmi, ked by tam bolo hlavne  CB na ktore padmo dost nadava HAMakov... dal by som len CB a PMR ale presnu LOKACIU nie ak by to nebolo na povolenom mieste ako chate ci niekde... no su skodcovia co by to isli zneskodnit len pre pocit, ze urobili niekomu zle...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline MatejTT

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Február 20, 2018, 15:40:16 večer
Čaute všetci,
podarilo sa mi spojazdniť takú skúšobnú verziu novej mapy do SCBR. Mapa má základ Google Máp. Ako stred má určený na hranice Česko-Slovensko. Samozrejme, dá sa pridávať aj mimo Česka/Slovenska. Dajú sa v nej zatiaľ prezerať a pridávať body na mape. Opakujem znovu, je to len skúšobná verzia.
Ak by ste našli nejakú chybu alebo by ste chceli niečo pridať napíšte sem na toto téma alebo mne na e-mail - matko.varacek@gmail.com (Odporúčam toto téma)

odkaz na mapu - You are not allowed to view links. Register or Login

S pozdravom
Matej Trnava
73


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #6 on: Február 20, 2018, 17:46:46 večer
Ahojte, teší ma, že sa našiel niekto, kto vo svojom voľnom čase robí niečo pre rozvoj CB/PMR na Slovensku. Držím vám palce a prajem veľa úspechov.

Osobne by som pri jednotlivých "terčíkoch" označujúcich užívateľov CB alebo PMR pásma nechal len základné info: Volačka, QTH, domáci kanál a čas, kedy je cébečkár na príjme. E-mailovú adresu by som nezverejňoval (roboti sú všade a prečo im dávať živnú pôdu), dátum vloženia/poslednej úpravy je zbytočný údaj. Možno o niekoľko mesiacov až rokov, budeme vedieť podľa dátumu predpokladať, či je volačka ešte aktívna...

Aplikácia by mala byť interaktívna, aby si každý sám dokázal vložiť a hlavne editovať údaje. Takto fungoval predchádzajúci systém. Ak chceme opäť mapku aktívnych užívateľov CB pásma (a prípadne opakovačov) na stránke You are not allowed to view links. Register or Login, podmienkou jej vloženia je, že pri mapke budú jasné kontakty na správcu mapky. Ten sa bude starať o neaktívne body, alebo vybavovať požiadavky súvisiace s mapkou.


Offline MatejTT

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Február 20, 2018, 18:41:28 večer
Ahoj Marconi, dalo by sa spraviť to aby ukazovalo aj užívateľov CB/PMR aj frekvencie,... ale to by bolo o niečo komplikované. Ako som už písal príspevok dozadu je to len zatiaľ skúšobná verzia. Postupne sa bude vyvíjať. Samozrejme chcem pod mapku pridať nejaké info, legendu a iné, ale ako hovorím, postupom času. Tým, že je to zatiaľ len skúšobná verzia tak to ostane tak, že užívateľ môže pridávať a administrátor môže upravovať/odstrániť. Ďalej e-mailová adresa sa tam nezadáva, dá sa tam len dať meno, ale kto chce môže na seba zanechať e-mailovú adresu. Roboti sa do toho nedostanú, je to pod heslom.


Offline MatejTT

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Február 21, 2018, 21:46:30 večer
Pekný večer prajem,
do mapy bola pridaná ďalšia možnosť! Možnosť editovať samostatné body. Tým pádom sa menia aj pravidlá. Užívateľ môže pridávať a editovať body a administrátor(JA) môže vymazať body. Mapa sa nám rozrástla o ďalšie 4 body v takom rýchlom časovom úseku za čo Vám ďakujem :)
S pozdravom
Matej Trnava
73


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #9 on: Február 21, 2018, 21:55:41 večer
Matej, ale treba tomu vymyslieť nejaké overenie užívateľa, lebo takto môže každý editovať všetko. Napríklad ja som na tvoj terčík pridal bodku na koniec popisu...