OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Veľká homoľa

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: Apríl 19, 2012, 00:57:23 ráno
Veľká homoľa (709,2 m n. m.) je vrchol v Malých Karpatoch asi 4 km severozápadne od mesta Modra.

Na vrchole kopca sa nachádza drevená rozhľadňa vysoká 20 metrov. Bola postavená v roku 2001 za finančnej pomoci miest Pezinok a Modra a fondu PHARE na návrh pána Milana Ružeka. Výraznou mierou pri stavbe pomohli skauti.

Z rozhľadne je kruhový výhľad na panorámu Malých Karpát, na Považský Inovec, Tribeč a aj rakúske Alpy.

Vrchol Veľkej homole je dostupný po červenej značke od autobusovej zastávky pri Zochovej chate, z Modry po modrej a Pezinku po červenej (alebo neskôr zelenej) turistickej značke.

Poloha: 48°21′48″S 17°15′40″V


Pekný deň...


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #1 on: December 05, 2013, 16:27:54 večer
Veľkú Homoľu môžem odporučiť. Je to ideálna rozhľadňa pre PMR, ale napr. aj pre CB rúčku a drátovku. Z rozhľadne je naozaj kruhový ničím nebránený výhľad a teda aj ideálne podmienky pre vysielanie. Dostupnosť nie je náročná, asi 30min pešo ľahším terénom. Zvažujem na jar vyskúšať túto kvótu na CB aj PMR. Je z nej dobrý predpoklad pre spojenie s BA, ktorá je vzdialená vzdušnou čiarou 23,6km s azimutom 211,6°.




Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #2 on: December 05, 2013, 17:58:38 večer
Ja s OM3KII počas kurzu som robil iba na obyčajnu KRC anténu z tejto kóty Slovincov, takže paráda a na rúčku s 2W som robil BN, všetko samozrejme na 144MHz.