OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.
   
CB sa dá využiť na rôzne veci. Každému podľa vlastného gusta samozrejme. Niekto ho používa ako koníček a naplno sa mu venuje a iný zase čisto na nudné zimné večerné chvíľky. Kamionisti na komunikáciu medzi sebou, kolóny poprípade cestu kadiaľ majú ísť a tak ďalej. Ja osobne využívam CB hlavne na nudné večerné chvíľky prekecané do rána.  Sem tam ma zaujíma kde sa nachádza expedícia a či mam pekný report. Samozrejme si treba zahrať na pásme lodičky, piškvorky a iné hry ako  šach, dáma a podobne odvetvia. Medzi moje prednosti využitia patrí aj hlavne to keď niekam vyrážame ako partia teda viacej aut, tak je to celkom zábava. Rýchlejšie ubieha čas a celkovo keď ste v zahraničí nemusíte platiť za volanie do každého auta čo ide s vami, aby ste im oznámili že idete na wc alebo natankovať a na najbližšej odbočke idete smer pumpa poprípade niečo iné. Možno niekoho iného napadne aj iné využitie tejto perfektnej vecičky ktorá je samozrejme zadarmo, bez poplatku a funguje na princípe jednorazovej investície a to do jej kúpy. Samozrejme CB používajú  aj nadšenci 4x4. Dokonca som videl aj CB na bicykli aj motorke či
na horských túrach. Ak vás napadla ešte iná možnosť využitia, píšte.

Využitie CB

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: Február 28, 2012, 16:52:42 večer
CB sa dá využiť na rôzne veci. Každému podla vlastného gusta samozrejme. Niekto ho používa ako koníček a naplno sa mu venuje a iný zase čisto na nudné zimné večerné chvíľky. Kamionisti na komunikáciu medzi sebou, kolóny poprípade cestu kadiaľ majú ísť a tak ďalej a tak ďalej. Ja osobne využívam CB hlavne na nudné večerné chvíľky prekecané do rána. Sem tam ma zaujíma kde sa nachádza expedícia a či mam na ních pekný report. Samozrejme si treba zahrať na pásme lodičky, piškvorky a iné :. Medzi moje prednosti využitia patrí aj hlavne to keď niekam vyrážame ako partia teda viacej aut, tak je to celkom zábava. Rýchlejšie ubieha čas a celkovo keď ste v zahraničí nemusíte platiť za volanie do každého auta čo ide s vami, aby ste im oznámili že idete na wc alebo natankovať a na najbližšej odbočke idete smer pumpa poprípade niečo iné. Možno niekoho iného napadne aj iné využitie tejto perfektnej vecičky ktorá je samozrejme zadarmo, bez poplatku a funguje na princípe jednorázovej investície.

Viete o inom využití? Tak šup sem s ním..

Pekný deň...


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Február 28, 2012, 16:54:22 večer
Preco je CB v upade? Pretoze existuju ine, rozsirene riesenia, ktore umoznuju lahku komunikaciu - GSM, internet.

Kedy sa da teda poriadne vyuzit CB? Ked nastane nieco taketo - Egypt stopol internet, SMS a v niektorych castiach dokonca cele GSM.

Samozrejme vsetci dufame, ze sa take nic nestane, avsak zit v naivite, ze "nam by sa to stat nemohlo" je velmi detinske.


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Február 28, 2012, 16:54:38 večer
A este pridam jeden priklad, kedy pouzit CB, ma to jeden hacik, ze ten Ch9 nikto nemonitoruje u nas...

Vypadok tiesnovych liniek v ZA kraji


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Február 28, 2012, 16:55:38 večer
Ano ano stacil jeden vypadok skajpu a hned boli vsetci na CB
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #4 on: Február 28, 2012, 16:56:17 večer
To je divny ICQ pada kazdou chvilku a nejak jsem si nevsimnul zeby bylo plno lidi na CB


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Február 28, 2012, 16:57:04 večer
icq je blbost. Cim znamejsi program tym viacej ludi ho chce potopit. Rozmyslaju nad tym ako to znocit heknut alebo sirit spam a pod. ako schvalne pretazovanie serverou zbytocnymi poziadavkami.
Nehovorim ze skype je menej znami ale premna je o stopercent lepsi ako icq. Teraz nedavno bol po rokoch prvy vypadok neohlaseny a ide stopercentne stale a ziadne problemi. I ked padla ta ich sieť tak som si stiahol stary skajp ktory funguje na uplne inom principe a vsetko islo tak ako malo.
Ja nemam nic ine okrem skajpu a to aj vecsina kamaratov. Akonahle padol skajp vsetci boli na CB 
Nehovorim teraz ze to je viditelne u vsetkych ale tak ja som to spozoroval u seba a mojho okolia.
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #6 on: Február 28, 2012, 16:57:55 večer
ako sa to vezme ja mam viacej ludi na icq ako na skype preto mam oba komunikatory. Ja osobne mam vyhrady na oba to co na jednom funguje nefunguje na druhom. Mozno by to vyriesilo stare dobre MSN stim som nemal ziadne problemy


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Február 28, 2012, 16:58:21 večer
Skorej by to poriesilo CB  je aj taky soft co to vsetko zhrnie dokopy a dokonca aj internetova stranka imoim ci ako to bolo tak sa lognes a ide tam secko cez jedno.
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #8 on: Február 28, 2012, 16:59:01 večer
takychto utilitek je viacej


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: Február 28, 2012, 17:00:17 večer
Kks furt mussi mat posledne slovo   
Musim ta nabudit uz raz konecne aj ja, nebudes si robit zomna prdel furt len ty
Pekný deň...