OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

BLACK PIRATE vs GAIN MASTER

Hosť · 49 · 31967

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #40 on: September 30, 2013, 22:12:05 večer
drevo, neviem, ale mne sa zda ze BP ma pevnu dlzku, a je to drahy spas na to aby sa znej rezalo, jeden kamos si ju upravoval na 28MHz a vtedy z nej zrezaval ,
od nova je ladena  od 25 do 29.5 , cize stred niekde okolo 27.2
aj v samotnych navodoch je ze ked chcds aby mala stred na 28.5 tak seknes 30 cisel dole , ale uz to nevratis
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #41 on: September 30, 2013, 22:19:21 večer
BP ma pevnu dlzku, ktora sa do seba srubuje  centrickym zavitom, tim padom posledni diel nejde povytahovat ani skracovat. ( Ziadny diel u BP nejde posuvat ani zasuvat. )


Pascal

  • Guest
Odpovedať #42 on: September 30, 2013, 23:25:42 večer
Jaj  to je  ale  fajnova antena   ked  nejde ani   ladit  na potrebu  frekvenciu   iba  rezat    vyzera to  ze bud  zly kabel   alebo   nieco  pri  antene   blizko  co odraza spet  do nej  alebo   je od  vyroby  chybna   vydim tam  tri moznosti  a  este  jednu   zly pswak 


Drevo

  • Guest
Odpovedať #43 on: Október 01, 2013, 00:55:56 ráno
Tak treba rezat, ked to inak nepojde  ;)


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #44 on: Október 01, 2013, 18:12:19 večer
BP je laditelna od 26-30 MHz. Tak absolutne nechapem co stale chcete na tej antene rezat skracovat a ja neviem co este. Ja vlastim BP uz 15 rokov a nikdy som znej neskracoval ani nic podobneho nerobil a vzdy som ju vyladil na 1:1,1  A napokon, ked si kupis novu BP a skrastisho o 20cm a nepodari sa to vyladit pojdes ho reklamovat, co myslis, ze ti nato povie predajca? aha uz viem, podakuje ti zesi popsul BP a s radostou ti da dalsiho abys mal co skracovat dalej. Ked to nejde vyladit, tak je chyba niekde inde, ale urcite nie v antene. ( najcastejsia chyba je medzi vysielackou a stolickou :D )


Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn99if
Odpovedať #45 on: Október 02, 2013, 06:39:38 ráno
Dejvid tomu sa hovorí chyba medzikusu :D


rado b/p

  • Guest
Odpovedať #46 on: December 22, 2013, 10:31:02 ráno
dal som si námahu urobiť test antén president  black pirate, sirio gain master a lacná almas futura, stanička bola použitá alan 48 excel multi so skalibrovaným S metrom a kenwood ts 570d kV trx a hádajte aký bol výsledok? gain master a black pirate vyšli na rovnako a ako dopadla almas futura? aj ked je mechanicky slabšia tak bola o necelé jedno S silnejšia ako tieto dve antény, , black pirate a gain master boli s8 a futura skoro s9 bolo to porovnávane so stanicou vzdialenou 40km. takže?
gain master je dobra anténa ale toľko peňazí za ňu určite nie, s troškou vedomosti a dobrou zručnosťou sa dá vyrobiť za pár drobných, tak prečo to neskúsite? mne výroba trvala necelú hodinu čistej práce, black pirate sa dá tiež vyrobiť aj v domácich podmienkach.

PS: skúste si  vyrobiť anténu slim jim z 300 ohm dvojlinky a dajte ju na laminátový prút a skúste si ju porovnať s niektorou z týchto antén a budete veľmi prekvapený aký bude výsledok.
A na koniec ešte rada pre machrov co tu píšu bludy a nevedia co je koza a co je voz : Ak tu chcem niečo napisať tak nech o tom mám aspoň nejakú šajnu.


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #47 on: December 27, 2013, 07:17:57 ráno
Rado,, Black pirat a Almas futura, sú elektricky  a takmer aj mechanicky ekvivalentmi, Gain master je o inom. Takže ak si mal rozdiel 1S (6 dB, alebo 1/2 prípadne 2x podľa toho čo berieš za etalón) niekde bola chyba v prispôsobení, pravdepodobne toho Black piráta. Ale aj tak tých takmer 6dB je nie celkom korektných. Čím si kalibroval S-meter? Osobne za relevantné meranie považujem iba selektívny V-meter a v takom prípade sa nemeria na 40km, čo už je dosť veľká vzdialenosť. Inak pre seriozne meranie treba aby sa antény vzájomne nemohli ovplyvňovať a museli by byť v rovnakej výške, nad rovnakou zemou, s rovnako dlhými koaxmi rovnakého typu. To meranie nie je jednoduché. Ale tým nechcem nijako znevážiť Tvoju iniciatívu ktorú považujem za chválihodnú, lebo sa snaží o objektivitu.
VY 73 Miro OM3CU


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #48 on: December 27, 2013, 12:45:53 večer
Chalani, teraz som si prečítal dve stránke tejto diskusie a nechápem, koho a prečo napadlo, že BP sa nedá ladiť. Pri päte antény je predsa ladiaci prstenec, ktorým doladím anténu na potrebnú frq v rozmedzí 26,5 - 30 MHz. Robil som s ňou aj DX spojenia na 28.500 MHz - SSB modom a všetko na prvý šup (Európa, Severná a Južná Amerika). Chcelo to len pred vysielaním, trochu sa pohrať s tým prstencom a doladil som vždy na PSV nižšie ako 1,3.
« Last Edit: December 27, 2013, 12:53:23 večer od Marconi »