OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Inštalácie antén

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #20 on: Júl 21, 2013, 15:41:47 večer
Citovať
mam 1/2 antenu, je umiestnena na stoziary spolocnej anteny, na ktorom je aj bleskozvod.
antena je vyssia ako bleskozvod, spolocne anteny su tam uz neni.
cize iba bleskozvod a moja polka, instalacia bola vykonana pred 17timi rokmi, nic som tam nemenil, takze by to mohlo byt kedze je t po starom?

a dalsia otazka: mam na streche aj dipol drôtovy, bohuzial popripojeni opletenia na bleskozvod mi stanica brumci a nevysielam nic....moze to byt len tak bez uzemnenia?

Nie, nie je to dobre.
1) bleskozvod musí presahovať anténu, táto má byť krytá vrcholovým uhlom 120 podľa starej alebo 90 stupňov podľa novej normy.
2) anténa sa NESMIE spájať s bleskozvodom (riziko zavlečenia blesku k zariadeniu)
3) podľa novej normy musí byť anténa chránená oddialeným bleskozvodom a ak je riziko, že by časti bleskozvodu ovlyvňovali funkciu antény, musí byť spoj nahradený iskrišťom (odoporúčaná vzdialenosť je cca 1,5 až 2 mm ale pri krytom iskrišti, inak aspoň 5 mm)


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #21 on: Január 27, 2015, 19:48:37 večer
takze po dnesnej schodzi a rozhovormi zo susedom, ide antena aj spred okna dole, takze s CB z domu nadobro koncim ... 73 Palo BA
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #22 on: Január 27, 2015, 22:08:29 večer
A co im vadilo? Ved dnes ma na fasade satelity hocikto... Stazovali sa ty nad tebou?
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BH
Odpovedať #23 on: Január 27, 2015, 22:27:37 večer
[Palo BA]
Neblazni, nevzdavaj to. Ludia (susedia) su taki, aki su a zavidia kazdemu vsetko. To ale nie je dovod, aby ta obmedzovali v tom, co ta bavi.
Ked to nejde nijako oficialne, tak skus nieco alternativne. Vas CB-ckarov je v BA mnoho, takze neotrebujete na pokec "dokonale" obrovske anteny.

Skus pozriet OK1IKE alebo pobehat po nete. Je kopec alternativnych anten +- ako nahrada za plnohodnotnu.
Ja som musel tiez ist kompromisom a mam momentalne iba Bumerang 27A (nic vacsie nehrozi), ale aj to je lepsie ako zavesit CB na klinec :-)

BTW, sateltne paraboly mate oficialne povolene ?

Drzim palce aby tvoja 73 bola iba docasna !
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #24 on: Január 27, 2015, 22:46:10 večer
ten nado mnou , so satelitom som to skusal, pytal odomna stavebne povolenie, a nakoniec aj merania elektromagneti ckeho vyzarovania od uradu verejneho zdravotnictva, lebo pan kkt doktor ... uz ma nebavi sa stale so vsetkymi hadat
CB všade tam, kde sa len dá


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BH
Odpovedať #25 on: Január 28, 2015, 10:29:37 ráno
Cele zle... Nepoznam tvojich susedov, ale z tohto vidim iba zavist a nevedomost a pan dr. sa iba robi dolezity...

Ale ked maju satelity aj ostatni, tak bud ich maju legalne alebo nie. Ak ich maju legalne, mas narok na antenu aj ty - mozes ju nazvat prijimacou antenou. Nikto nemusi vediet (a ani nebude), ze na nu aj vysielas. Tazko Ti to dokazu...

A ak maju susedia setelity nelegalne, tak si pan doktor nedovoli udat prave teba, pretoze sa to zvezie aj na nich. A to by som sa divil, keby to ostatni majitelia setelitnych anten nechali tak.

BTW, magnetka na okne je lepsie ako nic a je demontovatelna . Alebo "kralikovka" z okna, ktoru si vzdy vytiahnes ked nebudes vysielat.
Pri tychto typoch anten sa tazko nieco dokazuje a tazko vymaha.

Inak toto su nekonecne problemy zopar CB alebo HAM, pisu o tom casto v diskusiach :-(
« Last Edit: Január 28, 2015, 10:42:58 ráno od TomasNR »
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #26 on: Január 28, 2015, 10:53:05 ráno
Palo, ak ma pan sused zasklenu logiu, klimatizaciu na fasade alebo pred oknom satelit, pytaj si aj ty stavebne povolenie, na obe ho potrebuje. Stavebny urad nevyda stavebne povolenie, pokial nema nadpolovicny suhlas vlastnikov ;)
Ak pan sused pouziva mobilny telefon, pytaj si merania elektromagneti ckeho vyzarovania od uradu verejneho zdravotnictva pre jeho mobil co ma 2W na 900M a priklada si ho k uchu. Tie 4W pre 27M su zvolene prave preto, aby hodnota pola neprekracovala povolene limity aj ked si v tesnej blizkosti anteny, urcite sa k tomu da nieco najst v EU papieroch, pripadne oslov RU. Absorbcia ziarenia ludskym telom vzhladom k dlzke vlny na 27M je uuuuplne niekde inde ako 900M / 1800M z mobilu, nevraviac o klesajucej sile pola z druhou mocninou vzdialenosti. Vypoctom sa dopracujes k zaujimavym cislam, ked mas mobil 3cm od sedej kory a 3m (ako tvoja antena)...
A ked nepomoze vecna argumentacia, mozes medzi recou spomenut, ze ak nebudes moct mat antenu, tak sa odstahujes niekam, kde to mozne bude a z vdaky to predas bud neprisposobivy m obcanom alebo kseftarovi co tam nastahuje 10 robosov ;)
« Last Edit: Január 28, 2015, 10:57:09 ráno od pugzley »


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #27 on: Január 28, 2015, 15:32:41 večer
alebo si spravim licenciu, a ukazem mu vztyceny prst a v druhej ruke koncesiu
CB všade tam, kde sa len dá


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BH
Odpovedať #28 on: Január 28, 2015, 15:58:21 večer
Palo BA, konecne pozitivny pristup  :)
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: Január 28, 2015, 17:04:36 večer
Pugzley palec hore. Palo nemyslim si ze ked budes mat koncesiu ze to vyriesi tvoj problem magora suseda. Skor naneho ist rovnakou metodou. Zle ti moze robit tak ci tak. ci budes mat papier alebo nie.
Pekný deň...