OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Policajtom počas zásahu v DNV nefungovali vysielačky!

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Policajti zasahujúci pri tragickej prestrelke v Devínskej Novej Vsi mali uprostred zákroku poriadne problémy. Počas boja so šialeným strelcom Ľubomírom Harmanom († 48) sa policajnými vysielačkami nemohli dorozumievať. Polícia však tvrdí, že žiadne problémy s vysielačkami nemala.

Životy policajtov neohrozoval len šialený strelec, ale aj vlastná technika. „Vo vysielačke sme počuli len každé druhé, tretie slovo, nevedeli sme sa skoordinovať či dať informáciu o pohybe strelca,“ opisuje situáciu policajt, ktorý bol vtedy v akcii. „S vysielačkami Matra pracujem už niekoľko rokov a problémy so spojením nie sú žiadnou výnimkou. To, čo sa stalo v Devínskej, je už však vrchol,“ dodáva ďalší z mužov zákona.
Poruchu taja

Denník Plus JEDEN DEŇ získal správu krajského policajného riaditeľstva, kde sa o problémoch píše: „V čase o 10. hodine porucha vykrývača Matra v mestskej časti Devínska Nová Ves.“ Streľbu na ulici policajtom oznámili o 9:45 a Ľubomír Harman bol zastrelený o 10:16. Poruchu vysielača ohlásili teda presne uprostred zásahu, na ktorom sa zúčastnilo 209 policajtov. Polícia však o poruche informuje úplne odlišne: „V čase výkonu služobného zákroku sme nezaznamenali žiadnu poruchu ani technický výpadok infraštruktúry rádiového systému,“ informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková.

Zdroj: You are not allowed to view links. Register or Login


« Last Edit: Máj 20, 2012, 22:39:14 večer od Dejvid »
Pekný deň...


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Máj 21, 2012, 07:23:21 ráno
Matra je hnoj, a riadne starý, drahý a odpočúvaný novinármi (info od človeka z kriminálky)


Offline Krtko BA

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 7
  • Krtko BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Máj 21, 2012, 20:11:44 večer
Osobne si dost dobre neviem predstavit ako to moze niekto odpocuvat... to by musel byt ten policajt medzi novinarmi...


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Máj 22, 2012, 10:43:58 ráno
Tiez je to dobra kacica. System pouziva privatne a verejne kluce na sifrovanie, ktore sa menia kazdy interval. Aj ked stanicu ukradnes, tak hned ako na to pridu, tak stanica je nepouzitelna.

Ci sa mylim? To by novinari museli mat ludi priamo v centrale a to si nemyslite, ze to jeden clovek cele drzi.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #4 on: Máj 22, 2012, 13:51:28 večer
mesi ma pravdu, hral som sa trochu s policajnymi vysielackami, ked mali u nas hliadku v robote pocas koncertu , tak mi nedalo, vyzobral som ju na chvilku okukat, aj sme sa porozpravali, trochu, policajt sa trochu rozumel tomu, tak mi to trochu ozrejmil, inak tez povedal ze to furt blbne , hlavne ked treba tak nejdu , a co sa tyka sifrovania, maju moznost to vypnut, a v petrzalke pochodzkari maju sifrovanie vypnute, lebo ked ho zapne tak este vacsi bordel to vraj robi :D
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Matus

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 2
  • 1ACC
    • Zobraz profil
    • OM1ACC
  • Lokátor: JN88QH
Odpovedať #5 on: Január 04, 2013, 20:48:32 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
mesi ma pravdu, hral som sa trochu s policajnymi vysielackami, ked mali u nas hliadku v robote pocas koncertu , tak mi nedalo, vyzobral som ju na chvilku okukat, aj sme sa porozpravali, trochu, policajt sa trochu rozumel tomu, tak mi to trochu ozrejmil, inak tez povedal ze to furt blbne , hlavne ked treba tak nejdu , a co sa tyka sifrovania, maju moznost to vypnut, a v petrzalke pochodzkari maju sifrovanie vypnute, lebo ked ho zapne tak este vacsi bordel to vraj robi :D

To sa mi nezda ze by si to sam policajt dokazal vypnut. Ono tie stanice su prakticky samostatne terminaly ktore musia splnat urcite kriteria aby sa vobec prihlasili do siete takze neviem veru ako ja som nemal ich stanicu v ruke ale neviem si velmi dobre predstavit ten bezpecnostny setup, ono ten system by mal byt blbovzdorny a ochraneny proti uzivatelskym zasahom... ale zas na druhej strane v nasom state je asi vsetko mozne.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #6 on: Január 04, 2013, 21:28:19 večer
no ja sa snima bavil ze to nepouzivaju ze da sa to zapnut a vypnut na kazdej stanici
CB všade tam, kde sa len dá


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Január 11, 2013, 23:06:17 večer
Pokial sa bavíte o tých starých a drahých "matrách" čo majú tak sú to pekné haraburdy, pri jednom zásahu (podrobnosti len osobne) som sa o tom s dvoma s kriminálky bavil a padali velmi nevyberané slová. Okrem poruchovosti je tu aj jedna záležitost po ktorej si na dôležité zásahy radšej berú mobil. Dôvod poviem len osobne :-/

Matra ako system zlý nieje, to len radiostanice čo pandúri vyfasovali stoja za prd...


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #8 on: Január 12, 2013, 15:39:21 večer
Citovať
Matra je hnoj, a riadne starý, drahý a odpočúvaný novinármi (info od človeka z kriminálky)
Mravec, ten čo Ti to povedal, vie o rádiu akurát, že nepotrebuje drôty na prepojenie. Ani policajná sa nedá prepnúť do požiarnickej siete okrem súčinnostného kanálu. Ak ju policajt stratí, ukradnú mu ju a pod nahlási to a dispečing terminál zabije pri prvom prihlásení sa = zapnutí. S Matrami zaoberám asi 4 roky. Odpočúvať to vedia iba ak Francúzi, ani mi nemáme algoritmus kódovania,nedostaneš sa do inej siete ako máš naprogramované . Nepoužíva kľúč ktorý sa mení po každom zapnutí, ale hláskové kódovanie. a ten kľúč je individuálny pre každú stanicu = terminál, pravidelne ho menia chlapi zodpovední za šifrovú ochranu. Nedá sa to vypnúť, a je to digitálny mód. To že Matry blbnú je dané starými baterkami ktoré v sklade nikto nenabíja  a ak vytiahnete Ni metal baterku po roku, tak je takmer v raji. Ak ju potom dáte do rádia, samozrejme, že má životnosť o ničom.