OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

ktorú z týchto 2 antén na strechu :)

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline karolkozakolko

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 3
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
on: Apríl 04, 2020, 22:58:58 večer
No po dlhej dobe si chcem nahodiť CBčko zatiaľ mám mobilnú anténu magnetku takže to moc neletí. Riešil som upevnenie na komín preto ma potešilo , že existujú od Slovenského výrobcu CSAT komínové sady pre uchytenie stožiaru bez potreby vŕtania. Neviem sa ale rozhodnúť, ktorá z týchto 2 antén lepšie poletí. Obe sú polky bez radiálov.

Sirio Gain Master HW
President Himalaya WB



Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #1 on: Apríl 11, 2020, 14:18:26 večer
hmnekto sa nesral, a kupil dve najdrahsie anteny :D asi by som dal Gain Mastra na strechu a presidenta na portejble, predsa ten gain master horsie znasa rozoberanie a skladanie
CB všade tam, kde sa len dá


Offline karolkozakolko

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 3
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Apríl 17, 2020, 10:17:31 ráno
Palo tak nahodil som Himalaju, ale niekde mam problem lebo ledva sa dokricim 50km. Miloslavov co je kusok a vysiela odtial Janka s partakom radio 4.
Defacto oproti magnetke predtym ziaden rozdiel. Nezda sa mi to, lebo ked premeriam kabel, alebo PL-ko z anteny oproti kostre je v skrate. Cital som vsak, ze pri tychto dvoch antenach je to ochrana proti bleskom, ale nezda sa mi, ze by som na ziadnom kanaly nemal takmer ziadne rusenie. Nepoznas prosim Ta niekoho co by to prisiel pozriet? Samozrejme platim aj cestu. Clark 


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #3 on: Apríl 19, 2020, 10:06:10 ráno
ta natena ma skracovaci obvod ktory je voci kostre, ako takmer kazda skratena antena, okrem dipolu , no ja mam z petrzalky  7 poschodie tiez miloslavovo radio 3-4 , ked povypinam vsetku elektroniku doma , hlavne PC  tak 4-5 , ( mam spustenu homemade dratovku 1/2 ,

Ja mam gainmastra ale toho povodneho 7/8nu , skoreo 7 m antena a dobra je len na portejble to nieje moc vhodne lebo praska pri opetovnom skladani a rozkladani , ale ide dobre
50km z domu nieje zas tak zle , zalezi od polohy a anteny protistanice ,

kabel maš aky ? PSW sa ako chova ?
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #4 on: Apríl 20, 2020, 09:39:06 ráno
Caf karol :) Nebodaj si vytiahol cb po 20r :)
Pekný deň...


Offline karolkozakolko

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 3
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Apríl 20, 2020, 15:29:18 večer
Palo: kábel mám RG213 a PSV 1,1-1,2, nechápem teda. čakal som od toho viac. Chystám sa to prehodiť za ten skrátený GAIN MASTER uvidíme či sa niečo zmení.
Marcel: Jasné CB vždy a všade :D dokonca sa ozval aj OTAKAR :D a som milo prekvapený, že celkom dosť ľudí je na CB.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #6 on: Apríl 21, 2020, 00:22:26 ráno
Ze Otakar tak toho som nevidel pekne dlho ani nepocul :) mal by som nahodit aspon magnet na auto ze co to povie.
Pekný deň...