OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Baofeng UV-5R skúsenosti

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

BRUFEN BA

  • Guest
Odpovedať #40 on: Február 20, 2013, 16:01:23 večer
zdravim...tak uz mam uv5r zabehnutu. kabel s pc funguje bez problemov cez novy chirp 0.3.0, akurat ovladac sa mi win snazi updatnut a potom to nejde :). este neviem sice naco su vsetky funkcie ale uz sa to da.

trosku ma mrzi ze pmr je v petrzalke ovsisti dost tiche az na nejakych robosov asi zo slovnaftu a jednu chuvicku :)). neviete nejaky aktualny bandplan niekde, pre bratislavu? nasiel som viacero ale vela frekvencii je tichych.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #41 on: Február 20, 2013, 16:16:46 večer
je tu jedna tema kde je cely bandplan, musis hladat, nieco ako na co sluzia rozne frekvencie alebo neco take, no pmr nepouzivam lebo je tu plno chuviciek a deciek co sa prezvanaju a gumuju, odkedy to predavaju v lidli tak som s pmr skoncil
CB všade tam, kde sa len dá


BRUFEN BA

  • Guest
Odpovedať #42 on: Február 20, 2013, 16:27:43 večer
zaujimave...ja deti nepocujem vobec. par rokov dozadu s lidlacku stanickou to bolo, ale tet je ticho...zatial :))
ozaj v uv5r nieje nieco take ako skupiny kde mam v tej ktorej skupine ulozene frekvencie aby som pri skene kanalov nemusel skenovat vsetky frekvecie co mam ulozene? teraz ked dam sken tak mi to furt zastavuje na taxikoch :))


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #43 on: Február 20, 2013, 18:22:27 večer
ak si to prohramujes cez PC... tak tam sa da nastavit secko... jak AM/FM... tak 1W/4W a aj co sa ma a co sa nema scanovat... a na konci aj popis frekvencie... tusim sa da nastavit aj AM/FM... da sa tam nastavit secko aj co sa tyka ponuky v meny... do toho ked sa ponoris... tak nato dojdes a budes sa v tom hraj jedna radost...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


BRUFEN BA

  • Guest
Odpovedať #44 on: Február 20, 2013, 20:02:52 večer
mas pravdu. vdaka. ale po porovnani programov chirp a prog pre uv5r mi chirp pride lepsi...aspon viac nastaveni som v nom nasiel. a co ma tesi ze som prisiel nato ako vypnut ptt tlacitko na vsetky frekvencie mimo pmr, samozrejme v channel mode.


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #45 on: Február 20, 2013, 22:22:26 večer
cez program na UV5R co je original... tam sa zadavaju dva krat frekvencie... a ked si zadas prvu... to primas... druhu vysilas... a ked zadas len prvu... tak tam nezavysilas... ja tak mam frekvencie dane co sa tyka sluzeb... kam by som nemal stupuvat... nahodou... ze by som to omylom stlacil :D :D :D
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #46 on: Apríl 25, 2013, 21:45:41 večer
Je to len rovina úvahy ale ak budem mať koncesiu tak by som si asi zakúpil Baofeng UV-5RA - plus. Je to vlastne 136-174/400-520MHz takže len na 70cm je 120MHz a podla mňa je aj krajší ako obyč. UV-5R, Bubak nič v zlom.


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #47 on: Apríl 25, 2013, 23:12:37 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Je to len rovina úvahy ale ak budem mať koncesiu tak by som si asi zakúpil Baofeng UV-5RA - plus. Je to vlastne 136-174/400-520MHz takže len na 70cm je 120MHz a podla mňa je aj krajší ako obyč. UV-5R, Bubak nič v zlom.

WTF?


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #48 on: Apríl 26, 2013, 07:56:08 ráno
Mravec - on myslel UV-5R plus ...
You are not allowed to view links. Register or Login
Aj tak mu to je na prd, tých 120 Mhz navyše ..
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Pali TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 14
  • PMR CH 7; UHF OM0OUR
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #49 on: Apríl 26, 2013, 08:00:54 ráno

You are not allowed to view links. Register or Login
Je to len rovina úvahy ale ak budem mať koncesiu tak by som si asi zakúpil Baofeng UV-5RA - plus. Je to vlastne 136-174/400-520MHz takže len na 70cm je 120MHz a podla mňa je aj krajší ako obyč. UV-5R, Bubak nič v zlom.


Ja som myslel, ze ked budes mat licenciu, tak si vystacis so sirkou  10 MHz na 70 cm
You are not allowed to view links. Register or Login
Albrecht AE 6890, Farun ML-145