OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

BAOFENG UV-82

Hosť · 24 · 20196

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #20 on: Február 04, 2015, 01:05:24 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
Dobre, dajme tomu, že si kúpim frekvenciu a kúpim si nejaké Motoroly vysielačky s papiermi a so všetkým. Budem sa môcť potom pripojiť na danú frekvenciu aj s čiňakmi? Tá frekvencia bude predsa už moja, budem na nej používať do 5 kusov vysielačiek. Koľko cca stojí taká frekvencia ročne a ako sa to dá celé vybaviť?

Otazka na RU,  zalezi od pozadovaneho vykonu,   ci je frekvencia zdielana,  celosloveska alebo lokalna atd,  daj otazku,  radi ti odpovedia.  Aj pre "tvoju"  frekvenciu budes potrebovat vysielacky,  ktore by mali splnat iste poziadavky,  co vacsina cinanov nesplnuje,  opat otazka na RU.
V podstate jedini,  co mozu tebou uvedeneho  cinana legalne pouzivat su radioamateri,  ti mozu pouzivat aj homodomo vyrobky,  opat ale musia splnat nejake minimalne technicke parametre,  hlavne vyzarovanie mimo a stabilitu.

A skusim este raz,  kvalita vacsiny jednocipovych cinanov zodpoveda ich cene,  ak taketo radio pouzijes niekde na technologickej prevadzke,  tak ocakavaj casto nizsi dosah koli ruseniu ako pri vysielacke z Lidla za 15e,  ale so saw na vstupe a dvojitou mf a klasickym prijimacom.
Mam aj par cinanov a viem kde maju svoje limity,  dost cestujem,  pohybujem sa na roznych prevadzkach a aj preto v tasticke mam yeasu vx-2,  univerzalne, voci cinanovi vf oddolne... Pritom mam aj uv-r3 :)
A to ze ty to chces ako hobby neznamena,  ze tomu,  komu das radio do ruku ako protistanici bude na tom rovnako,  zvaz tu blbovzdornost. .. Lahko sa stane,  ze po pomackani gombikov bude vysielat kde nema a az potom nastanu problemy.

T


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #21 on: Február 04, 2015, 11:57:19 ráno
Dobre Ti radia . U nás v cukrovare sme používali pred 10 rokmi Cobry, lacné PMR lídlovky. Asi po polroku to zrušili a nakúpili Profi PMR stanice Kenwood, firmou predprogramova né pre xy kusov do jednej firmy. Jednotlivé prevádzky máme rozdelené do kanálov, všetci počúvajú na 1. kanáli a máme tam hodený DCS kód (obdoba analógového CTCSS subtonu). Každý kanál má iný.
Bez displaya, výborná výdrž batérie a hlavne sú blbovzdorné . Do ruky to dostal laik a vedel s tým za minútu robiť.
Navyše máme u Kenwoodu 10 ročný servis za minimálnu cenu, ak sa nejaká vysielačka po xy rokoch rozpadne od dretia, vyfasovali sme nové aj s polu s dPMR, nakoľko staré kusy už nevyrábajú. Stačilo jedno tlačidlo navyše a laik už nevedel, či vysiela na analogu, či digitále.
Nehovoriac o rušení - sú veľmi odolné oproti takému Wouxunu, kt. som mal v robote zo srandy. Bol hluchý ako poleno (napriek väčšej anténe). Pod subtónom sa Ti Squelch neotvorí okrem užitočného signálu, čo o čínskych staniciach opäť nemôžem tvrdiť.
Pádová odolnosť u číny 0 bodov - Raz ti to padne na zem a rozletí sa ti 3/4 stanice. Kenwood sa u nás perie spolu s monterkami (verzie bez repro s ext. MIC), poprípade sa nejakému zámočníkovi vyšmyknú z mastných rúk a padajú aj 5 metrov.  Baterku spojí dokopy s vysielačkou a stanica si pradie dalej.
Možno nie sú najlacnejšie, ale voľba je to výborná,úplne bezstarostná a navyše je to free pásmo, žiadne porušenie predpisov a zákazníci sú s tým veľmi spokojný. Malé, veľmi citlivé s malou anténou. Baofeng je veľká anténa s malou citlivosťou, kt. doženú vyšším vysielacím výkonom a navyše sú na nej prvky, kt. zbytčne vybíjajú batériu.
 Pokaiľ máš firmu, skús sa inšpirovať niečím takýmto a ver tomu, že to oceníš  ;)
Samozrejme, pokiaľ sa s chalanmi  vo firme nechceš pridať k nám - správne praštenými anténami  ;D ;D   
« Last Edit: Február 04, 2015, 12:12:01 večer od Mailo Dubnica »
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


rene0902

  • Guest
Odpovedať #22 on: Február 04, 2015, 16:13:38 večer
Áno? A koľko si do toho investoval? Lebo ja som dal za 4 vysielačky + malé antény + headsety dokopy 160€ tak asi som mal dôvod, prečo kúpiť CHinu a nie nejaké lepšie kusy...


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: Február 05, 2015, 07:38:21 ráno
Mailo, z duše mi hovoríš. Mám tu 5ks kenwoodov TK-378 (staré haraburdy) nakúpil som k nim accupacky na tužkové baterie a požičiavam dobrým kamarátom na ich akcie. Zatial plná spokojnost. Zaškolenie za 2 minúty a blbuvzdornost to ti je docela zásadná vec pri tomto...