OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Rádioamatérsky kurz pre dospelých

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Júl 02, 2012, 22:20:05 večer
Citovať z: pugzley
Martin, daj urychlene vediet Romanovi, nech z hamradia stiahne oznam z 2.7.
Tony, celé popoludnie a večer som bol mimo internetu, teraz som s ním volal, tak to asi stiahne až ráno... Nemá zmysel niečo organizovať pre 5 ľudí...
Citovať z: bubu
Hlavne ze v Kosiciach mame od 7 do 15 zaujemcov...
A to sú záujemcovia v akej vekovej kategórii? Deti - mládež - dospelí ??? Pri takom počte by som sa pustil do samostatného kurzu. SZR každoročne vypisuje možnosť predkladania projektov na vzdelávanie mládeže (podmienené výukou CW), tak sa na kurz dajú získať aj nejaké prostriedky... Popremýšľaj...
Hovoril som s Romanom aj o možnosti zorganizovať kurz u nás pod hlavičkou SZR, uvidíme, čo prinesie čas.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #11 on: Júl 03, 2012, 00:19:26 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
S poľutovaním oznamujem, že kurz sa ruší pre nezáujem...

Martin, daj urychlene vediet Romanovi, nech z hamradia stiahne oznam z 2.7.
uz je to tam dopisane


Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: Júl 04, 2012, 10:57:59 ráno
Marconi, preberieme osobne, naradsej v Batovke;)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #13 on: Júl 08, 2012, 08:12:53 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
Hlavne ze v Kosiciach mame od 7 do 15 zaujemcov...
... ale zaprdena provincia plna chudoby a ciganov je asi od stolicneho mesta daleko  :(

Strasidlak, dost si ma tymto znechutil. Kurz sa na zapade kona preto, lebo lektori su zo zapadu. Lektori si musia na to aby ZADARMO mohli vyucovat zobrat 2 tyzdne volna, ktore namiesto toho aby travili s rodinou travia na kurze. Nechcu byt ale od rodiny prilis daleko, aby v pripade potreby si mohli odskocit domov, co by v prpade vychodneho slovenska bolo dost od ruky... Taktiez zabezpecit organizacne kurz 400km daleko je casovo aj financne niekolkonasobn e narocnejsie ako kusok od domu a kurz by stal minimalne 2x tolko...

Namiesto pluvania na stolicu si zabezpecte ubytovanie, lektorov a poziadajte SZR o dotaciu, na toto ma vyclenene bubaky a nevycerpalo ich. Ale dost pochybujem ze bude niekto zo "zaprdena provincia plna chudoby a ciganov" ochotny venovat 2 tyzdne svojej dovolenky vyucbe novej krvi, namiesto odpocinku alebo casu s rodinou.
« Last Edit: Júl 08, 2012, 08:21:53 ráno od pugzley »


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Apríl 04, 2013, 16:07:13 večer
Slovenský zväz rádioamatérov plánuje v lete zorganizovať kurz pre mladých záujemcov o rádioamatérstv o. Predpokladaný termín je od 9. do 19. augusta 2013. Cieľom kurzu bude príprava na úspešné zvládnutie rádioamatérsky ch skúšok, ktoré sa uskutočnia na záver kurzu.

Po vlaňajšej skúsenosti, keď sa neprihlásil potrebný počet účastníkov a bolo nutné stornovať zarezervované ubytovanie, sme sa rozhodli zistiť najprv predbežný záujem o takýto kurz. Ide o to, že poskytovatelia ubytovania žiadajú pri rezervácii zariadenia zaplatiť zálohu, z ktorej si potom pri zrušení akcie strhnú nie malý stornovací poplatok. Tomuto by sme sa chceli vyhnúť, preto prosíme všetkých, ktorí uvažujete o účasti na kurze, prípadne tam plánujete prihlásiť vaše deti alebo deti a mládež z rádioamatérsky ch krúžkov, aby ste nám poslali predbežnú prihlášku.

Kurzu sa môžu zúčastniť nielen deti a mládež, ale aj starší záujemcovia. V prihláške uveďte meno účastníka, jeho vek, adresu a kontakt, a pošlite You are not allowed to view links. Register or Login. Telefonické informácie poskytneme na čísle 0905 533719.

Uzávierka predbežných prihlášok je 21.4.2013. Podľa počtu prihlásených potom rozhodneme, či sa letný kurz bude konať.
(prevzaté zo stránky hamradio.sk)


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #15 on: Apríl 06, 2013, 00:29:51 ráno
No ja by som sa aj zúčastnil. Ale 1) 15 rokov mám až v Novembri čiže podla možností ak by som zvládol testovanie či by mi bola značka vydaná až v novembri.
2) Koľko takýto kurz stojí aj so stravou a ubytovaním ?


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #16 on: Apríl 06, 2013, 06:07:14 ráno
Bola riesena aj otazka 14 rocnych, musel by si pockat na licenciu do narodenin ale vseobecne sa uvazuje o znizeni hranica na 14 rokov, cena bola tusim posledne pre deti 160 E a dospelych 260 E plus cca 15 E poplatok za skusky.Cena je plne orientacna, stanovena bude asi podla poctu zaujemcov.


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #17 on: Apríl 06, 2013, 08:49:32 ráno
No dobre, rodičia zatiaľ súhlasia. Vraj pokial budú známky ako doteraz, tak nebudú mať problém :D


Matúš Žilina

  • Guest
Odpovedať #18 on: Apríl 06, 2013, 11:02:06 ráno
Ivan viem, že sa rozmýšľa o znížený vekovej hranice. Na kurze som bol keď som mal 11. Bolo tam fajn :) Akurat že som v kuse vysielal a chalani mi nadávali že sú tu aj ľudia čo nespravili zatiaľ ani jedno spojenie v živote :D Ale bol som spokojný. V tej dobe to bolo na hoteli Hajenka na Makove. A ak by znížili vekovú hranicu, v podstate by som mal značku už v lete pretože 24.6.2013 mám narodeniny :) Ok iba toľko :)


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #19 on: Apríl 06, 2013, 17:05:37 večer
na Hajenke v Makove som bol aj ja , tak vieme ako to tam vyzera, ale pocas nasho kurzu bolo dost casu pre vsetkych na vysielanie, to len na doplnenie atmosferi kurzu ako to tam vyzera pre ostatnych co by mali zaujem