OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Naše PMR-ky

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #20 on: August 01, 2012, 22:21:48 večer
Billy, celkom sranda, len ti ukazuje frekvenciu kanálu 1. ;)


Offline dusanba

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #21 on: Január 08, 2013, 20:57:32 večer
zdravim vas,

moj druhy post. ako som spominal, nemam zatial ziadnu vybavicku a zacat by som chcel asi s PMR. moja otazka je- ist do cinskeho vyrobku (baofeng a pod, momentalne je k dospozicii baofeng 888s na ebay za smiesnych 15 libier aj s postovnym priamo z honkongu) alebo ist nou cestou- ponuka sa mi alinco dj-s45 s prislusentstvo m (nabijacka, adapter, autoadapter, Li ion bateria) , vsetko v zaruke este pol roka za cca 100 Euro.
cital som kopec recenzii, niekto cinu vychvaluje do neba, niekto poukazuje na odflaknutu konstrukciu niekto neda dopustit na osvedcene znacky.
rad si vypocujem aj vase nazory.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
Odpovedať #22 on: Január 08, 2013, 23:08:54 večer
obe su to HAM vysielacky , nie PMR aj ked je jasne ze PMR sa tam da naladit , no 5watt je rozdiel ako 0.5 povolenych co daju klasicke PMR, a spojenie s cofenga na baofeng pri 3-5watt by sa ako PMR neujalo, aj ked to dnes takmer nik nekontroluje a PMR sutaze na svk  uz neexistuju
CB všade tam, kde sa len dá


Offline dusanba

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #23 on: Január 09, 2013, 09:15:32 ráno
aha, tak teraz som trochu pomyleny, viem ze minimalne Alinco je v obchodoch prezentovana primarne ako PMR stanica (plus nieco s rozsirenim pasma...?) alebo sa pletiem?
napriek tomu, moja otazka bola, je rozumnejsie kupit zabehanu znacku alebo je to v podstate jedno a platim extra len za nazov na plaste?
k tym sutaziam, mna by skor bavilo sem tam vyliezt na kopec a pokusit sa o spojenie- tak ako citam napriklad na tomto fore...


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
Odpovedať #24 on: Január 09, 2013, 10:50:41 ráno
no tak som pozeral mas pravdu , tych alinco djs45 je viac verzii nasiel som aj s odnimatelnou antenou , je to uhf, stym ze ma len tych 8 kanalov, ked ju odblokujes tak je tam daky rozdak od 420 do 470 MHz tusim, dal mna ale alinco a baufeng sa asi kvalitou primaca nebudu dat porovnat, uz ta cena o niecom svedci
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #25 on: Január 13, 2013, 00:00:32 ráno
já mam podobne ako Palo BA lidlacke šupy, a idú pekne som z Novej Dubnice z kopca dal až do Nového Mesta nad V=ahom na opakovač hi ale to bolo take 3kové rádio hi :D ale keby mám takú HB9CV, to by lietalo :D Ale niekedy sa vyberiem aj s LIDLačkov a HB9CV na kopec nad mestom zvaný Dubovec(JN98BW) neni to buch ví co, ale taky to tam jde :D sa teším na Pitagor 2013 hihi :D


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #26 on: Január 13, 2013, 09:15:27 ráno
no ja mám práve také Lidlácke šupy Binatone MR 250 jedna funguje uplne super aj citlivost má dobrú ,druhá bola odladená a podarilo sa mi ju naladit ako tu prvú a pridat na oboch na modulácii idú super nato ake šmejdy lacné sú to vyšli ma na 15 e bez nabíjačky ,mám HB9CV +2 el . na parapete za oknom + 3 m TV koaxu na konci BNC a bavím sa s kolegom zo SV (9km cez mierny trávnatý kopček) ktorý ide na 50mW,  ako by bol pod oknom  ;) medzi časom som spravil dalšie HB čko klasické dvojprvkové ,chcem vyskúšat spojenie s bratom ktorý je odomna 14,5km vzduchom je tam však takisto menši kopček medzi nami , takže budem skúšat HB +2 oproti HB klasika

práve takéto lacné pmr ky mi vyhovujú na experimenty


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #27 on: Január 13, 2013, 12:47:49 večer
Fantic : HBčko chodí výborne, ako sm už písal v Shoutboxe, ja ju má mtiež, len mám ju zhodenú nižšie pre HAM pásma, podladenú. Lebo tie, čo sú na nete, sú určené rpe PMR , ja som ju však robil na HAM - am mám PSV 1,2 a na PMR 1,5, ale keĎ zaprší, tak je to opačne :) Čo sa týka smerovosti, tak je to úplne super, oproti klasickej HBčke má smerovosť, čo sa mi zdá z praxe   o 50 % lepšejšiu .. Hold dva radiály spravia dosť :)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #28 on: Január 13, 2013, 13:04:04 večer
Mailo... nevedel by si mi poradit antenu na strechu bytovky... ktoru by som mohol pripadne namontovat na stozar s televiznimi antenami.. mam tam teras J... a teda neco take... scim by som sa dokrical pripadne aj na velku javorinu... bo otal pocujem expediciu... ale nedokricim sa tam...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #29 on: Január 13, 2013, 14:06:19 večer
Keď hovoríš že ta mmáš Jéčko, asi dajakú všesmerovku .. Ja so msa nedávno rozprával s Danom Príles a mám u neho sľubovaný Diamond X 300 - biela palica ... Ono je to dualband a má to výborý zisk chodí úžasne - ževraj . Rozmýšľam, že ju potom od neho zoberiem, i keď neviem, kde si ju dám, keĎže ja mám stožiar za oknom a mám ho už plný ....  Ale túto anténu vešmi chvália, používajú ju na prevádzačoch a samá chvála ..
Dačosi sa dočítaš aj tu You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ak by si si kúpil scanner  máš psotarané aj o 2 metre . Nemusíš znovu riešiť anténu ..
« Last Edit: Január 13, 2013, 14:08:08 večer od Mailo Dubnica »
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK