OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Sirio ML-145

Hosť · 53 · 45376

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #40 on: Júl 09, 2012, 01:07:33 ráno
Ahoj ja osobne mam sirio. Moje osobne skusenosti 220km/h vydrzalo za dazda  bez posuvu na kastni (respektive dost zle podmienky). magnet ma o kusok mensi ako prezident adekvatnej  triedy teda voci siriu 145 ak porovnavame. Kamarat si zakupil asi o pol roka neskorsie prezidenta. umna sa dostavili prvotne potiaze. Prerusenie ziveho vodica do anteny. Samozrejme jednoducha oprava, ako u koho. Neviem ako je prevedene dielenske spracovanie prezidenta ale predpokladam ze o ten mali kusok lepsie ako u siria.  Vedel by som co by sa dalo spravit lepsie za tie drobne ktore by to stalo ako napriklad dorobenie uchytenia koaxu voci posuvu do vnutra anteny a von. Ale presne asi o tieto drobne je drahsi prezident neviem presne porovnat v com je lepsi nakolko som ho nemal ale ako Ivan nacrtol dost vela spravi aj taky magnet  ktory za to urcite stoji.  Ved predsa nikto si nezela aby mu v 130 padla antena na okno a rozbila ho alebo nedajboze neico horsie. Ak sa nemylim prezident je aj o nieco tusim dlhsi ako sirio. A aj to spracovanie bude o kusok lepsie. I ked to uz je v teoretickej sfere mojho pohladu nakolko som prezidenta nemal netestoval ale iba pocul.  Anteny su to obe dobre i ked si myslim ze prezident ma o ten mensi kusok naviac.
Pekný deň...


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #41 on: Január 23, 2013, 17:24:37 večer
tu je link celkom dostupnej TOP anteny na SK trhu čiže ML-145, ja osobme som spravil desnú chybu že som kupil Hustler IC-100 :( Je to síce značka FARUN a nie Sirio, ale aj tak si myslím že to stojí za to :D You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #42 on: Január 23, 2013, 18:19:49 večer
farun hod von oknom, dlzka pritu o 10cm kratsia akon na sirio a oresident ma este a okus dlhsi , to bude konstrukcne este horsie jak sirio , uz ta cena o tom napoveda
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #43 on: Január 23, 2013, 18:31:52 večer
to je mi jasné že je to HORŠIE ako  Sirio, ale že či sa mi to oplatí kupiť :)


Offline tomik LE

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #44 on: Január 23, 2013, 18:39:04 večer
ja mam doma farun z tme ten najvišši a ani všetky šrubky na zachytenie anteny mi neprišli a bola zle zalisovana :D :D :D


Offline Dano TT

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 4
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #45 on: Apríl 24, 2016, 21:50:39 večer
Čaute,potrebujem pomôcť s anténou Sirio ML145.Chcem sa spýtať či je potrebné lepiť na magnet nejakú pvc foliu o ktorej píšu v návode ale k antene pribalena nebola a či tú čo je magnete treba strhnúť dolu?
Ďakujem.


Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #46 on: Apríl 24, 2016, 23:24:56 večer
Cau. Ja som ML145 kupil pouzivanu a ziadna folia tam nebola, akurat som si tam daval vystrihnutu podlozku z jelenice na okna, kvoli ochrane strechy, no aj tak som vzdy skoncil s otlacenym kolieskom od magnetu. Na funkcnost by to podla mna nemalo mat vpliv. Dolezitejsie je skor umiestnenie anteny na streche auta.

Peter_BA SK-780
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #47 on: Apríl 25, 2016, 05:23:08 ráno
urcite nedavaj PVC pod magnetku... ja osobne ju pouzivam na aute... ked som podnu dal kvoli skrkancom od magnetu co i len handru... tak sa mi zhorsilo PSV... dostanes za par drobnych kupit magnet pod antenu...je to vodiva podlozka ktori si das na strechu a mozes si ju tam nehat aj ked budes davat antenu dole...

co sa tyka strihania anteny... tak najprv budes muset kuknut PSV a potom ju posuvat hore ci dole... ale na 50% ju budes strihat dole par cm... ale to je normalne... teho sa neboj...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline netron

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 68
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99PE
Odpovedať #48 on: Apríl 25, 2016, 08:11:57 ráno
Ja používam, originál podložku dodávanú s anténou (You are not allowed to view links. Register or Login) a problémy so zhoršeným PSV som nemal. Anténa sa dala pekne vyladiť do takmer ideálneho stavu aj napriek panoramatickej streche.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #49 on: Apríl 25, 2016, 08:44:24 ráno
@DanoTT Ahoj, nič nestrhavaj, ani nelep. Original gumena podložka by mala stačiť. Mám podobnú skúsenosť ako Bubák - podlepením, alebo podložením nevhodným materiálom sa môže zmeniť PSV, lebo sa zmení kapacitná väzba na kostru a teda aj impedancia antény. Hoci nie je to tragické. Ak si z TT a okolia môžme sa niekedy dohodnúť a anténu ti odmeriam analyzérom a meračom rezonancie a prípadne doladíme.