OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ako na... pokazit PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
on: Marec 05, 2012, 01:30:05 ráno
Na mojej stanicke Intek MT-5050 som spajkovaval prepojky, aby to vyhovovalo slovenskym normam. Hned ako dorazila, spajkoval som prve dva, aby som obmedzil kanaly, t.j. 8 PMR a 69 LPD.

 Minuly tyzden som vsak zistil, ze celu tu dobu som vysielal akosi na cca 2W, tak som sa pozrel podrobnejsie a tretia bola tiez rozpojena, co nebolo viditelne hned. Tak som ju spajkoval tiez.

 Bohuzial po tejto uprave stanica po zapnuti bola "zamrznuta" a po rozpajkovani pribudlo v menu dalsia volba, ktora vyzera ako prepinanie noriem. Vsetko by bolo fayn, keby PMR kanaly nevysielali v pasme 434 

 Osobne to vidim na odpaleny syntetizer.


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #1 on: Marec 05, 2012, 01:30:35 ráno
... a preto sa SMD súčiastok nechytám...


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Marec 05, 2012, 01:30:56 ráno
Vsak SMD som sa ani nedotkol, iba rozpojenej kovovej prepojky vo forme Uckoveho precvaknuteho drotu nad plosakom.


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #3 on: Marec 05, 2012, 01:31:04 ráno
stačí, keď ju prehreješ... Radšej si to dám spraviť ľuďom, ktorí na to majú techniku a majú skúsenosti, alebo rovno do servisu rdst.


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: Marec 05, 2012, 01:31:28 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
stačí, keď ju prehreješ... Radšej si to dám spraviť ľuďom, ktorí na to majú techniku a majú skúsenosti, alebo rovno do servisu rdst.
No teraz ju mozem mat na stole, alebo skusit nejaky servis rdst... Uvidime


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #5 on: Marec 05, 2012, 01:31:42 ráno
Mal si porobit aj fotky nahodil by som to na forum  ako na.... pokazit PMR :p
Pekný deň...


sniper

  • Guest
Odpovedať #6 on: Marec 05, 2012, 01:32:23 ráno
Trochu mi tu chybala tema Ine, ako je tomu pri CB, tak davam sem nepeknu skusenost z posledneho tyzdna.

Na mojej stanicke Intek MT-5050 som spajkovaval prepojky, aby to vyhovovalo slovenskym normam. Hned ako dorazila, spajkoval som prve dva, aby som obmedzil kanaly, t.j. 8 PMR a 69 LPD.

Minuly tyzden som vsak zistil, ze celu tu dobu som vysielal akosi na cca 2W, tak som sa pozrel podrobnejsie a tretia bola tiez rozpojena, co nebolo viditelne hned. Tak som ju spajkoval tiez.

Bohuzial po tejto uprave stanica po zapnuti bola "zamrznuta" a po rozpajkovani pribudlo v menu dalsia volba, ktora vyzera ako prepinanie noriem. Vsetko by bolo fayn, keby PMR kanaly nevysielali v pasme 434 Smile
moj top com sa pokazil tiež ani neviemako len som ho nechal zapnutý v taške a ráno ked som ho bral do ruky tak som videl na displeji že nie čo nie je poriadku zrazu sa dalo naladit 15 kanalov na miesto 8 to by mi nevadilo ale nedalo sa spojit druhou vysielačkou asi sa preladila a teraz už ani nezapne asi to bol taký deň hehe

Osobne to vidim na odpaleny syntetizer.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #7 on: Marec 05, 2012, 01:32:30 ráno
Mesi:
 Vsak SMD som sa ani nedotkol, iba rozpojenej kovovej prepojky vo forme Uckoveho precvaknuteho drotu nad plosakom.



 Mesi, predpokladam, ze si pajkoval transformatoro vou letovackou....

 Tie plosky idu priamo do CPU a trafopajka dokaze robit pri zapinani a vypinani elektrostatick e vyboje, preto ak uz nie je po ruke mikropajka s uzemnenym hrotom, tak s pistolkou letovat len tak, ze zapnem trefopajku, nahrejem, prilozim na plosak, roztopim cin, oddialim letovacku od plosaku a vypnem. Akonahle zapnes alebo vypnes trefopajku prilozenu na plosak, tak dokazes odkurit niektore CMOS obvody, co je asi tvoj pripad.

 CPU asi normalne nezozenies a oprava v autorizovanom servise bude minimalne za cenu polovice novej stanice.


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Marec 05, 2012, 01:32:55 ráno
Ahoj, pajkoval som regulovatelnou mikropajkou... bohuzial bez konektoru na uzemnenie, resp. vyrovnanie napatoveho potencialu, ci staticke vybitie...

Skoda ze na SK sa ta stanica predava tak, ze porusuje kompletne povolovacie podmienky LPD aj PMR co sa tyka kanaloveho rozsahu a aj vyzarovaneho vykonu.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #9 on: Marec 05, 2012, 01:33:02 ráno
Rozletuj vsetky prepojky ako to bolo povodne, nechaj 2 dni vysielacku bez bateriek (kondiky) a skus, ci sa nespamata.