CB ( citizen band ) > Iné

=Rusenie=

(1/5) > >>

derick:
Zdravim
ak mate stabilne zarusene nejake kanaly napiste ktore.Je pravdepodobne ze niektore sa budu opakovat nezavisle od QTH.Kablove rozvody LAN siete atd.Vyzera to,ze sa opakuju cyklicky po nejakych nasobkoch
Ja mam rusenie,
(zazneje 1-2s) na kanaloch:  1,4,6,7,21,22,28,37,40
                                kanaly:   14,16,17 a 34 maju 3 az 5s rusenie a su skoro nepouzitelne.

Pali TT:
Ja mam permanentne zaruseny 16 kanal a 34.

derick:
Takze sa to opakuje,tie su aj u mna  rusene az 5S.Ide o nasobky nejakych frekvencii.Pod antenou mi ide kablovka,telekom a LAN siet.

Marconi:
Začiatkom apríla som absolvoval rádioamatérsku súťaž ARRL DX contest na pásme 15m (21 MHz) a počas víkendu som sa dvakrát stretol s týmto fenoménom (viď obrázok).
Pracoval som na frekvencii 21.400 MHz a v slúchadlách sa zrazu ozvalo veľmi hlasný, neznesiteľný brum, priam rachot. Absolútne sa nedalo vysielať (resp. počúvať na danej frekvencii). Zapo som teda You are not allowed to view links. Register or Login a z hrôzou zistil obrovskú šírku signálu rušenia - 20 kHz. Okrem hlavného signálu sa na pásme objavili aj dva postranné a trochu slabšie signály.
Najprv som si myslel, že to rušenie je z nejakého lokálneho zdroja, ale potom som zistil, že ten signál sa šíri v celej EU.
Stretli ste sa už s týmto javom? Máte nejaké bližšie informácie?
ďakujem
Marconi PE (OM4MM)

Dejvid:
Neviem cim to je, ale taketo rusenie bolo i v cera na pasme 80m a ties si to neviem vysvetlit cim to je sposobene.

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Chod na plnú verziu