OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Dosah PMR

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline mpca86

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
    • mpca86 blog
  • Lokátor: KN09db
  • Skype: mpca86
  • Facebook: mpca86
Odpovedať #80 on: Jún 01, 2015, 17:02:55 večer
Aha ok.. :-)
Skenujem uz 6 hodín a stále nič :-D

Ináč bola tu reč o baterkach. Tie z lidlu areocell v dteste skoncili na 2mieste. 8ks v balení za 2€ mali v poprade, tak som sa zasobil ;-)
Motorola TLKR 41


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #81 on: Jún 01, 2015, 17:31:38 večer
jj tie alkalicke v lidli su top. tiez som pozeral ten dtest, a pouzivam vyhradne tie, na vsetko, do mirtofonov v praci ( 3 dni po 9 hodiny vydrzia 2kusy ),  do vysielaciek , do vsetkeho za tu cenu su super a vydrzia
CB všade tam, kde sa len dá


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #82 on: Jún 01, 2015, 17:54:59 večer
ja som verny enelope baterkam... zatal ma nesklamali...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #83 on: Jún 01, 2015, 19:58:45 večer
bavime sa o nenabijacich ,:) nabijacie enelope samozrejme
CB všade tam, kde sa len dá


Offline mpca86

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
    • mpca86 blog
  • Lokátor: KN09db
  • Skype: mpca86
  • Facebook: mpca86
Odpovedať #84 on: Jún 01, 2015, 20:35:27 večer
Ja ešte môžem byť za GP recyklo samozrejme aj sanyo.. GP vlastne okopirovali sanyo ;-) Ale zase lidl tronic od tých ruky preč s tými len zle skúsenosti.. Na fotoaparáte sa vybili skôr ako fotak ukázal že baterky končia..
Motorola TLKR 41


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #85 on: Jún 01, 2015, 20:56:10 večer
Sanyo teda Eneloop , GP Recyko , podobne Varta v ponuke za akciove ceny to len tak uplne na okraj temy ak by mal niekto zaujem.
K teme , moj rekord PMR  Solisko - kosovska Hola cca 65 km ale to som uz raz pisal , u nas v kopcovitom terene casto dosah len do par 100 metrov


Offline mpca86

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
    • mpca86 blog
  • Lokátor: KN09db
  • Skype: mpca86
  • Facebook: mpca86
Odpovedať #86 on: Jún 01, 2015, 21:29:35 večer
Áno to som čítal, pekný prenos.. Zajtra chcem vybehnúť na Tatranská lomnica - Štart a volať odtiaľ, asi doobedu.. Tohto roku možno viac krát vybehem na skalnaté pleso keďže mám "benefit"... ;-) Rozmýšľam že sa zapojím do súťaže ale to mi treba naštudovať ešte toho veľa :-) keby niečo píšte na skype, viber, WhatsApp, messenger ;-) rád pokecam..
« Last Edit: Jún 01, 2015, 21:53:34 večer od mpca86 »
Motorola TLKR 41


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #87 on: Jún 02, 2015, 12:42:27 večer
mpca86: zelam ti par peknych spojeni, aj ked som trocha skepticky, na PMR stretnut v tej oblasti kde ides vysielat spriaznenu dusu bude problem, obcas sa par dni zdrzim vo Vychodnej a okoli a trochu to tam mam zmapovane. Par zememeracov, stavbarov, detskych pestunok, obcas nejake dieta... Aj ked zo Startu bude dosah o dost vacsi a sanca vyrazne vyssia. Cez pracovny den doobeda je na FM problem spravit direktne spojenie aj na HAM frekvenciach, nieto este na PMR ;). Ako to tam vyzera s CB netusim, popradska kotlina bola volakedy plna CB nadsencov, ale za poslednych 15 rokov to vsade velmi upadlo.

V tej oblasi je v FM co pocuvat na 145.500 , 145,725, 145,750 a aj inde ale to na PMR radijku nepojde ;) Staci na to ale lacny dvbt dongle s RTL2832U a handroid smartphon kompatibilny s OTG (pre portable) s programom RF Analyzer a nejakou aspon prutovou 50cm antenkou a 50cm protivahou z kablika. TV dongle, otg redukciu a program kupis pod 15e a vie to demodulovat aj AM (lietadla), SSB (radioamaterska prevadzka 50MHz / 144, 432). Zazraky ale netreba cakat, tiez to ma svoje limity v podobe slabej dynamiky a oddolnosti na zahltenie silnym signalom, ale na prve pokusy staci. A v PC to vie demodulovat aj meto balony co litaju z Ganoviec ;)
« Last Edit: Jún 02, 2015, 12:52:10 večer od pugzley »


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #88 on: Jún 02, 2015, 12:58:26 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja ešte môžem byť za GP recyklo samozrejme aj sanyo.. GP vlastne okopirovali sanyo ;-) Ale zase lidl tronic od tých ruky preč s tými len zle skúsenosti.. Na fotoaparáte sa vybili skôr ako fotak ukázal že baterky končia..

Z lidla su celkom v pohode tie zelene recyko, po 2 rokoch 90% kapacita, za tu cenu OK. Tie cervene su tragicke, po 2 rokoch pod 40% a niektore uplne vykapate.

U mna v dolezitych veciach tiez hraju Enelopy 2100mAh, roky roky rokuce... Inak Sanyo sa zlucilo s bateriovou diviziou Panasonic.


Offline Stempel

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 13
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #89 on: Jún 03, 2015, 19:57:17 večer
Caute takze k  dosahu nieco z praxe. Na dome mam papagaja PMR (0,4W), a otvoril som ho z Pezinskej baby/okolo 33km/ a cital som sa z neho za 5, taktiez sme urobili spojenie s BubakomTT, on kopec Smolenice ja doma /neviem kde presne bol ale len do Smolenic mam vzduchom 30km/ pod strechou - pocul som ho len z papagaja za 5 vnutri na rucke a gumke.
« Last Edit: Jún 03, 2015, 20:30:39 večer od Stempel »