OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ako hlúpi Jožo montoval anténu :)

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
on: Február 11, 2013, 14:30:57 večer
  ;D
Začalo to nevinne . po presťahovaní sa na Slovensko , do svojho  bytu , som sa ako hrdí vlastník , som sa rozhodol nainštalovať si anténu . ::)
Začalo to dobre.
V krátkom čase som poznal pár nových známych, postihnutých rovnakou diagnózou  8) , medzi inými aj Petra Vlčince . Peter í my na moju veľkú radosť ponúkol na predaj  krásnu 5/8 anténu a skvelí kábel RG 214 za podstate symbolické  odstupné .
A čuduj sa svete pokračovalo to v novej práci . V novej práci som našiel príslušné zázemie ( kus hrubostennej rúry, pásovinu na úchyt ,zváračku a šikovných ludí :) . Ani som nestačil kúpiť kolok  ;D parádny stožiar bol na svete. A čuduj sa svete a šťastie my prialo dalej . Nielen že my poradili ako mám pripevniť stožiar k stene ,na čo si dať bacha ale aj vyskúšaný recept upevnenia  cez silenbloky . navyše našiel som aj pomocníka na inštaláciu antény na strechu.
Poviete si super . :-[ No v tomto okamžiku nastal problém . Kedže som sa ja rozhodol  a spolu s pomocníkom zrealizoval príslušnú stavbu , nastalo v mojom okolí nebezpečné vrenie ludskej nenávisti , závisti a ostatných rádoby ľudských vlastností .
A síce anténa , stožiar , zvod splňal všetko čo mal , ( a spojenia boli fantastické  :'( ) po týždni pekla  som radšej anténu dal dole  :-[
Absolvoval som síce maratón vysvetľovaní ale kôli  dvom osobám krivkovitého tvaru a jednému podrznému domovníkovi , neviedlo to nikam.
Nakoniec sa uzniesli na dvoch schôdzach že musí byť 50% súhlasu...
Nahnevaný som to nechal pár mesiacov plávať a čuduj sa svete  prišiel tu pokus číslo 2.
Minulí víkend ( piatok , sobotu a celú nedelu ) som behal po bytovke a neskôr po  Žiline a okolí a zháňal som podpisy. Na šťastíčkoa navrátilo   ;D  Zohnal som 27 podpisov z 48 bytov. Takže huráá . Ale .. malo to jeden háčik: po predchádzajúci ch skúsenostiach s domovníkom a ochotou ludí na vyhováranie sa , každý nájomník mal na podpis svoj vlastný papier a nikto nevie kto podpísal a kto nie   :P
Slúbil som im že to budem riešiť - oznámenie výsledku , formou zápisnice na bytovom družstve .
Ako som slúbil tak som aj spravil , dnes ráno. Síce zo začiatku sa nechceli angažovať ale nakoniec sme dali dokopi konzensus a potvrdili výsledok hlasovania . Origináli ostali u mňa a .. S veselou mysľou som sa vybral na neistú pôdu úradou a že sa pokúsim o zázrak a nahlásim drobnú stavbu podla Stavebného zákona  paragraf 55/2e. No čuduj sa svete nejak som ohluchol , ako  áno ako nie , nech som hovoril čokolvek  odpovedou my bolo erdžanie koníí . Asi za hodinu som pochopil že úradníčka nebude schopná komunikácie s občanom pokial , ja nezaplatím poplatok 10 eur a nevyplním spústu lajstrov.  . Ňo najvačším hlodom bolo že keď my oznámila ža asi sa na to bude vsťahovať stavebné povolenie a budem potrebovať posudok statika na .. :-\ . Okrem iného že vraj musím doniesť originál LV celého domu - potrdený katastrom ( výpis z internetu nestačí ) . V dobrej viere ale o 300% nasratejší  som  , vyplnil , podal , zaplatil  na príslušnom mieste - podatelni  všetky lajstra . A čuduj sa človeče už ich je 74 listov .
No kedže som mal taký úspech na prvý krát , zabehol som si na kataster po výpis LV domu . No tu ma humor definitívne prešiel a dostal som riadnu zlosť. Ano spravia -vytlačia my LV domu ( aj ked pán za pultom  krútil hlavou že pre takú hlúposť ) ale že ma to bude stáť 24 ečiek , na kolkoch , ktoré treba isť kúpiť na poštu. .
Tento úder pod pás som už nevydžal a začal som sa rehliť ako dostihova kobila po výhre vo velkej pardubickej. .
No to je zatial všetko a nabudúce budeme pokračovať ;)
« Last Edit: Február 12, 2013, 09:47:04 ráno od Jozo Radar »


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #1 on: Február 11, 2013, 15:10:04 večer
tak toto secko si zazit... asi by som tam nechcel byvat kde byvas... toto je ozaj sila a asi najvedsia smola... toto by som nikedy nepovedal... ze by mohlo byt...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Február 11, 2013, 17:03:46 večer
 ;D Sranda ešte len začína . Moja podstatne podrobnejšia správa je na :
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #3 on: Február 11, 2013, 17:36:28 večer
vitaj v klube, ja som skoncil uz pri prvom poplatku
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #4 on: Február 11, 2013, 18:35:47 večer
Naša strecha je prístupná aj pre "verejnosť" :D. Ja som rozmýšľal že si dám Gain Mastera v buducnosti von z balkóna. Ale bývam na 6. a "dobrá" suseda čo "NE"strihá káble by mi to zlomila, a tak som zostal pri dipóle :(


Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Február 12, 2013, 07:10:27 ráno
A aký dipol používaš ? A čo tak isť cez odvetravanie digestoru ? ( tam ti nič neustrihne  :P


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #6 on: Február 12, 2013, 11:46:22 ráno
Cez digestor nie :D to by som musel ťahať RG213 cez celý byt, a to nechcem. :) Dipól používam závesný napájaný v strede celý z Cu drôtu priemeru 1mm. :) Ale rozmýšľam o dipóle napájanom na konci čiže o Králikovke (drátovka 5,5m)
P.S.: Viem, drátovka ma svoje vlákno...


Honza Mřičí

  • Guest
Odpovedať #7 on: Marec 01, 2013, 20:46:20 večer
Ahoj Jožo,
Vidím, že v Týně to bylo na bříze jednodušší. Už se těším na EBH 2013, budu vyhlížet a poslouchat. Samozřejmě držím palce a nenech se otrávit.
73 Honza Mřičí


Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98CX
Odpovedať #8 on: Apríl 13, 2013, 19:44:48 večer
Teraz na CBDX som nasiel odkaz z 18:00 od Jozefa Radar, ze skusa novu 5/8 na CB1 a CB22. Ak mate kusok casu tak davajte vyzvy.
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #9 on: Apríl 13, 2013, 20:46:06 večer
A preco nenapisal aj tu???