OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

CB stanička Intek M790plus využitie

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
on: August 11, 2012, 17:56:39 večer
Zdravím, som tu nový na tomto fore , dostala sa mi pod ruky táto vysielačka od známeho, chcel by som vediet aký máte na nu názor ,skúsenosti ale hlavne by ma zaujímalo čo môžem očakávat po jej oživení a postavení antény lokalita je medzi okr. HE a SV či budem vôbec aspon niekopočut ,skúsenosti so stavbami antén mám ,dávnejšie som ich pár  vyrábal na niektore tv programy aj na VKV na rádia k vežiam a pod.  možno by ma to časom chytilo ,neaké tie kopčeky (400,720mnm)  mám v okolí,  aj ter.auto je takže nebol by problém, len ma zaujíma či tu niekto vôbec vysiela alebo budem len počuvat polské kamiony ktorých tu je dost . za  rady a názory dakujem


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: August 11, 2012, 19:28:16 večer
je to bezna stanicka s produkcie INTEK u,  ma multiband a AM a FM modulaciu, na vychode je to s CB biedne, kedysi este islo v KE na kanali 33 ale aj to zdochlo , my sme v BJ isli na kanali 1 ale to uz je tiez minulost, skus ako je to v HE ale ukrajinske Taxi dispecing budes urcite pocut


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #2 on: August 12, 2012, 03:20:32 ráno
Chlopy nevzdavajte to tam treba skusat a vydrzat uvidite ze zacas sa prida dalsia a dalsia osoba na cb a zase sa to tam trochu rozbehne. Len treba vydrzat.
Pekný deň...


Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: August 12, 2012, 10:47:43 ráno
o týždeň  je poľný deň.
vybehni  na kopec s partiou, niečo opecte dačo popite a ty mozes počúvať a kričať.
pár spojeni spravis.
;-)


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: August 12, 2012, 13:33:08 večer
ok ,uvidíme vyskúšam najprv spravit jednoduchý 1/2  dipol(zatial bez ladenia) či aspon niečo začujem ,vybehnút na kopec nieje problém auto nato je , unás v okolí to používaju polnohospodári  v traktoroch čo som počul ,taxi,kamiony. materiálu a miesta na stavbu antény mám dost len je málo času kôli práci ,vo volnom čase behám    vetšinou autom po kopcoch ,lesoch :) uvidíme určite dám vediet ako dopadla prvá skúška ,zatial caf


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: August 13, 2012, 07:05:09 ráno
polny den pojdem asi aj i ked nie som prihlaseny lebo neviem este QTH, tak sa dufam budeme pocut, aspon oprasim a skusim svoju polku, tak pocas sutaze si mozes otestovat svoju stanicku, skus ist aj na polsku normu a skusit neakych poliakov
« Last Edit: August 13, 2012, 07:08:35 ráno od IvanBardejov »


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: August 13, 2012, 18:10:44 večer
dnes som mal trochu času tak som ju skúsil zapojit na 13,8 V stabil.zdroj ,na strom som zavesil 525cm dipol iba tak narýchlo a od neho zvod RG58 asi 10metrom a čuduj sa svetu na 23kanály FM bolo stále  počut neakých talianov niekedy celkom zrozumitelne ,zachytil som aj ukraincov a nemcov , a tiež talianov na AM , len je teraz dost zlé počasie unás prší , ale aspon som sa potešil že stanička je funkčná  :D anténu určite postavím lepšiu


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #7 on: August 13, 2012, 20:07:50 večer
Jasne treba mat spravny pristup k tomu a uvidis rozbehne sa to tam. Neviem teda kde presne byvas ale treba zotrvat a popripade dotiahnut dalsieho na pasmo a pojde to samo.... Drzim palce ps dx idu teraz pekne. Vcera sme pobrali fakt nadherne francuza radio cista parada aj signal bol dobry robil spojenia rumunsko a kadeco......
Pekný deň...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: August 14, 2012, 18:46:25 večer
mal by si este pocut aj na 21 nemcov v lete je to bezne ze ich pocujes, ja ich beriem na magnetku v aute


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: August 14, 2012, 20:42:40 večer
hej,tých nemcov som počul ,aj talianov na 23  a to som mal len tak narýchlo zavesený jednoduchý dipol na strome , momentálne mám rozrobené toto 
You are not allowed to view links. Register or Login len to treba ešte dokončit a budem skúšat teraz aj tak prší,ozaj nemá niekto dobrý typ na samo-domo poriadnu anténu,ktorá sa dobre osvečila ?