OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Dragon ss-497 problém s vysielaním

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Panther

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 2
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
on: Júl 03, 2014, 19:51:27 večer
Mám Cb staničku Dragon ss-497. môj malý synovec sa hral s vysielačkou a bola odpojená od antény a pravdepodobne ju zapol a zaklučoval. odpálený bol koncák aj driver "vymenené" pri FM-AM vysiela (teda power meter ukazuje) ale pri usb lsb sa ručička ani len nepohne, pozeral som rôzne stránky a fóra a mám aj schému. neviete mi niekto s tým pomôcť alebo ak máte nejakú skúsenosť. Ešte pripomeniem, že pri FM-AM vysiela len na 2,5watu ale pri 29MHz ručička vyskočí na max.
Ak máte niekto nejakú skúsenosť alebo radu budem vďačný.

Ďakujem


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Júl 03, 2014, 20:38:34 večer
Pravdepodobne máš PSW/Watt meter, ak áno, aké SWR ti ukazuje na 27,205 (20CH) a aké na 29MHz? Netuším či vieš ale pri LSB/USB modulácii musíš hovorit do miku aby išiel von výkon :) vyskúšaj "zafúkat" do mikrofónu. Najlepšie sa koncák testuje do umelej 50 Ohmovej zátaže zapojenej namiesto antény, tam máš istotu oproti tomu že SWR (anténa) alebo kábel niesú poškodené.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Júl 03, 2014, 20:40:30 večer
pri USB a LSB sa ti rucka pohne az ked zacnes do mikrofonu vysielat , tato modulacia vysiela az hlas nie nosnu ako je to u FM a AM


Offline Panther

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 2
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Júl 03, 2014, 22:22:54 večer
viem o tom že musim niečo povedať :) pri usb/lsb   swr mam 1,2 pri 20ch. Keď som pozeral jednu stranku You are not allowed to view links. Register or Login tam je aj popis + kalibracie nesedi mi TP1 namiesto 5,1V mam 2,70V, asi skusim premerať celu dps ešte raz
Ďakujem za odpovede