OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Poruchy staničiek

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: Marec 05, 2012, 00:14:55 ráno
stanice, mikrofony, podsvietenia a pod...
Pekný deň...


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Marec 09, 2012, 15:12:20 večer
Nazdar pani, neviem co som komu spravil alebo co ale akosi totalne zahrabalo mojej stanicke. Ked sa priblizim na alamatke k hlasitosti ze idem pridat hlas alebo stiahnut tak sa mi ozyva zo stanicky taky brum a ked odtiahnem ruku tak to prestane. Samozrejme dneska sa mi posekal mikrofon teda prepinanie na kanaloch. Stlacim hore a ide dole stlacim dole ide dole o kanal. Neviete niekto co to moze byt jedno aj druhe. Racej sa opytam ako si pokazim moj jeden volny den v tyzdni rozoberanim stanice a mimkrofonu. Sice mam doma este nejakus tanicku ale tuto mam rad
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #2 on: Marec 09, 2012, 15:12:52 večer
najprv odpoj majk od stanicky a zapni ju ci sa to bude opakovat to brumenie, ked ano urob reset stanicky mozno len zblbol procesor


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Marec 09, 2012, 15:13:35 večer
Ako sa robil ten reset to bolo terba zmacknut nejaku kombinaciu tusim nie?...
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #4 on: Marec 09, 2012, 15:14:05 večer
Spravny restar stanicky Allamat 296.

Stanicku odpojit od prudu na cca 1 minuta, kvoly vymazaniu pamate. Samotny restart sa prevedie stiskom tlacitok M1+M6 pri zapnutej stanicke. Tvrdy restart sa prevede stiskom tlacitok M1+M6 a zapnutim stanicky.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Marec 09, 2012, 15:14:42 večer
dobre vecer skusim ekd budem mat skym overit niektere veci
Pekný deň...


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: Jún 04, 2013, 19:29:24 večer
Mato zo šekvíc ju má takže jeho sa spýtaj, druhý zdroj odpovedí je net.

tu som niečo sám našiel za 3 minúty hladania:

You are not allowed to view links. Register or Login

Vrelo odporúčam GOOGLE :D


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #7 on: Jún 04, 2013, 20:15:13 večer
Maravec: On možno nepozná tie všetky výrazy a podobné blbovinky pod ktorými sa to hladá :) Tak to asi preto nenašiel. Aj mne sa to dosť často stáva pri CB a HAM. Príklad: Chcem najsť yagi anténu na 145MHz PA0MS a (kto ju pozná tak ona má na dipoliku ešte také malinké dve tykadielka) do You are not allowed to view links. Register or Login napíšem že: yagi antenna with longer dipole. a preto mi to nenájde. Prajem pekný deň


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Jún 04, 2013, 20:36:53 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
no neviem co mam spravit mozes mi prosim napisat po slovensky ? Velmi ti budem vdacny , lebo nerozumiem uplne dobre po ang a asi niekde robim chybu , alebo to nefunguje.
a neni to nahodou pre radio cree? ja mam anytone at5555.

cre8900, AnyTone AT-5555, DX-5000, CRT Superstar 6900, Hannover BR-9000, Alpha 10 MAX, a dalšie sa mi už nechce hladat. Tieto všetky stanice sú viacmenej rovnaké. Na fórach ohladom týchto staničiek sa dočítaš mnoho zaujímavého. Keby si velmi strašne moc chcel tak na youtube určite nájdeš video s programovania tejto stanice (alebo jej klonu).

pozri si toto, možno stačí vymenit program za iný:

You are not allowed to view links. Register or Login

blbý a strojový preklad stránok cez www.You are not allowed to view links. Register or Login by si mohol zvladnut, na to netreba vediet po anglicky.



Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: Jún 04, 2013, 22:17:03 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
dik za link ale to je soft co uz mam . , ale pre istotu som to nainstaloval a nejde ani ten. niekde asi robim chybu, pozeral som aj stanicu a v navode ma to rozsirenie pomocou kabla, len ci tam nieje nejaka finta ktoru neviem....    :'(


trocha strojoveho prekladu:

prvý človek píše:

Zdá sa, že ak sa pokúsite načítať a kmitočty nad 28305, ktorá v rozšírenom režime programe hity zádrhel.

Skúste nainštalovať iba 27MHz frekvencie a uvidíme, čo sa stane.
Urobte si kópiu toho, čo je v rádiu, takže môžete vždy znova ho v prípade potreby.
Uložte programovanie pred nahraním, inak to môže byť stratená.



druhý človek píše: 

Hmmm ... nie ste istí problému, ktorú používate na, ale ja som nemal problém programovanie jednom zo 2 modelov, ktoré mám (verzia 1 a 2).

Môžem naprogramovať 10 a 11 m na jednej banky (A) a majú ďalšie banka (B) je len 11 meter a potom sa (c) je len 10 meter apod

Rozhodne by malo fungovať bez problémov.

Myslím, že budete musieť vyskúšať niekoľko rôznych vecí ako prvý.

1 # Môžeš písať len 11m frekvencie rádia?
2 # Môžeš písať len 10m frekvencie rádia?

Tiež tam je manuálny spôsob, ako rozšíriť rádio od napájania, zatiaľ čo v držbe v tlačidiel na tvári. Myslím, že by to mohlo vyriešiť váš problém, ak nemáte, že rozšírenie a potom sa pokúsi pripojiť k počítaču a čítať z rádia a potom odpísať rádia.

Mám problém so zapamätaním, ale myslím, že držíte v func / scan / EMG spoločne pri zapnutí a potom vyberte pásmo B a potom podržte tlačidlo FUNC, na pár sekúnd a potom screeen kým prehliadka niečo iné a vy ho vypnúť . Potom, keď ho opäť zapnite, mali by ste mať vývoznú frekvencie.

Tiež som čítal z rádia a potom ísť a upraviť ... to by mohlo byť niečo iné skúsiť.


A tretí človek na stránke 2 píše že našiel riešenie:

Vďaka pekné človeka, ktorý beží CB vysielačka časopis on-line Myslím, že som našiel zádrhel. On navrhol, že som ručne zadať rozšíreným frekvenčným režime (skupina 2), pri spustení rádia, potom ešte raz v tomto režime, potom pripojte počítač, to sa zdá byť krokom, ktorý získal softvér na stiahnutie 11 a 10m frekvencie, ešte raz vďaka za vašu pomoc.

naozaj si to čítal?