OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Icom IC-E208 nejde zapnut

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline FoXo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
    • www.foxo.sk
on: Január 02, 2016, 19:09:36 večer
Cafte chalani,

prerabal som v aute napajaciu kabelaz pre vysielacku a tiez skracoval prepojovaci kabel medzi telom a displayom. Po zaletovani 4 kablikov som vysielacku vyskusal zapnut a vsetko fungovalo. nasledne som teda zaizoloval kable, ktore som letoval koli skracovaniu.

Ked som pozakladal vsetky plasty atd tak som siel vyskusat este ci novy koax som nakrimploval dobre. Po stlaceni PWR sa nic neudialo :( Vysielacka ani nepipla a ostala hlucha. Vravim si asi sa prepojovaci kabel poskodil pri nahrievani zmrstovacky. Ale kabel som prepipal a ziadna chyba. Taktiez na tele  som premeral 4 piny a boli tam dake signaly napatia 12V. Vyskusal som aj novy prepojovaci kabel ale stale nic. Poistky su dobre a netusim, ci sa este vo vnutri tela pripadne displaya nachadza daka poistka.

Chcel som sa preto opytat, ci nema/nemal niekto podobny problem s touto stanickou pripadne jej podobny.

Dakujem velmi pekne


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Január 03, 2016, 00:33:58 ráno
Statická elektrina. Vyskúšaj (ak sa ti bude dat) iný panel alebo iné telo. Ja som si takto nechtiac odfajčil jednu stanicu.


Offline FoXo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
    • www.foxo.sk
Odpovedať #2 on: Január 03, 2016, 15:41:39 večer
Skusal som merat odber s remote aj bez remote displayu a odber ziadny. Hoc na vystupe na pinoch pre remote mam U ako na vstupe :)

Vyskusat ine telo alebo remote display napadlo aj mna akurat problem je, ze nikto v okoli touto stanickou nedisponuje a kukal aj kamarat na nete a nik ju ani nepredava  :D

Kurnik aj so statickou  :D


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #3 on: Január 03, 2016, 16:51:10 večer
Akou spájkovačkou si to robil, klasicka pištolová s trafom, alebo mikropajka?


Offline FoXo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
    • www.foxo.sk
Odpovedať #4 on: Január 03, 2016, 21:11:35 večer
Mikrospajka

Z tela bol konektor odpojeny ale z remote displaya nie nakolko bol zly pristup k odsraubovaniu konektora z remote.

Su tam 4 kabliky. Zaletoval som prvy a zaizoloval izolackou a takto som pokracoval. Potom vsetko som zatavil v zrmstovacej buzirke.