OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Antena na panelak v petrzalke

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
on: Jún 24, 2015, 21:01:38 večer
Ahojte, dnes som na domovej schodzi dostal suhlas na umiestnenie anteny na strechu. Nuz, ale aby to nebolo take ruzove, musim sa dostat cez nejake prekazky a to:

- kedze na dome mame este fasadu v zaruke mal by som umiestnit antenu na stoziar (popripade ake dlhe ma byt rameno), alebo na samostatny stojan s malym stoziarom (aka vyska stoziara by mala byt)
- pokial viem, mal by som zachovat to, aby bola antena v "zakryte" 54 stupnou pod blezkozvodom
- bleskozvod je vysoky podla odhadu tak 10 m
- antenu chcem dat 1/2

Prosim berte do uvahy to, ake tazke je dostat suhlas na taketo nieco, cize nepotrebujem rady typu navrtaj tam 10 metrovu tyc a este na to buchni antenu.

Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Jún 24, 2015, 21:02:43 večer
este dake foto
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #2 on: Jún 25, 2015, 12:08:49 večer
sak na ten stoziar namonturj konzolu , daco podobne ako su tie spodne , alebo to daj na jednu z nich , hotovo , hentie televizne mozes zhodit , to je vsetko odstrihnute, alebo ich otoc nech nezavadzaju , a bleskozvod musi byt prerobeny 2 ohm ked antena vysiela  ;) alebo sa stym nikde nechval ze to aj vysiela, je to len na prijem , lebo revizia a budu problemy, zlepit z anteny nalepky o RF a podobne , samozrejme bleskoistku poriadne namontovat  a uzemnit , inak tieto nove polky od siria na streche dlho nevydrzia, zozen nieco stare, poctive
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #3 on: Jún 25, 2015, 15:08:58 večer
Jeden kolega otocil k sebe tie dve stupacky po com lezes hore na stoziare a prevrtal ich a na ne nasroboval jednoducho antenu. Ohladom zivotnosti anteny uz som vymenil 3 1/2 za poslednych 6r. V priemere to vychadza na velice kratku zivotnost. Momentalne mam doma pripravenu 5/8 ale kedy sa k tomu dostanem to netusim uz mi tu lezi skoro rok. Chalanisko oproti na dome ma stary penetrator na streche uz vyse 15r a ani sa neohol. Vsetky anteny naokolo uz poodpadavali ale ta jeho sa stale drzi nechapem.
Pekný deň...


Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: Jún 25, 2015, 21:21:15 večer
To som si nebol isty, ci tomu ten stary stoziar nebude moc vadit. A tak by to aj bolo asi najjednoduchsi e. Buduci tyzden nameram kabel a objednam veci.  8) 73
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #5 on: Jún 25, 2015, 21:28:06 večer
Pre slusnu ucinnost by vertikal pre 27MHz mal byt od sta aspon 2,7 m.  Ten stoziar rozhodne nema 10m nad budkou. Tv anteny na nom su uz na nic,  vo vhf uz tv nevysiela ani u nasich susedov.  Na tvojom mieste rozmyslam o stvrtke umiestnenej na trojnozke s betonami,  pod betony dat tvrdeny polystyren aby si neposkodil strechu. Sta navysit o jimac,  aby si bol v ochrannom pasme. Alebo 2m dlhu autoantenu napriklad na gumoid co pouzivaju cestari na znacky a 3ks 2,6m vodicov pohodenych po streche na konci s kusmi betonov ako protivahy.  Urcite to pojde z tej autoanteny lepsie ako z polky pricapenej meter od sta... Odskusane pre frn gw,  rozdiel kusok cez 1s voci polke 4m nad budkou.
« Last Edit: Jún 25, 2015, 21:57:10 večer od pugzley »