OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

STOŽIARE pre CB ANTENY

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #20 on: Máj 12, 2013, 18:32:09 večer
daj si pod prispevkom Rozsirene moznosti , a tam pridas prilohu, len pre info kazde foto vitane


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #21 on: Máj 12, 2013, 20:50:42 večer
skus ich zmensit lebo ja davam tusim 320 x 640 a idu v pohode , to len pre info , podme k teme


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #22 on: Máj 12, 2013, 20:57:51 večer
Pekné DXi :D Gratulujem ja sa chystám toto leto robiť konečne DX


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #23 on: Máj 12, 2013, 21:19:30 večer
Taktiež ďakujem Bylly. Však môžme isť spolu nekedy na nejaky kopeček pri BA výhradne kôli DXom keď budu bombové podmienky


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #24 on: Máj 14, 2013, 22:08:04 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Pugzley : takze to musim asi vzdy demontovat? no nemam to tak riesene, tak to aspon spustim dole. nik v osade nema hromozvod. Skus si pozriet tu chatu ako vyzera v galerii. montujem to do toho stitu konec anteny predpokladam vo vyske 7,5m nad strechou . nechavat ju tak vysunutu nemam ? ked tam nebudem? kabel nechavam odpojeny a radio si beriem ked idem domov. takze trci len samotna antene, ide mi o to aby sa nezapalila chata ked tam nebudem. Co by si robil ty? na stoziar teraz nemam ...No vdaka za odpoved na normu som sa nepytal, realita byva casto ina. Pytal som sa na nieco ine .

Billy, ja som sa vyjadril ako by som to spravil ja, ci mas alebo nemas na novy stoziar blesk nezaujima ;) Teda ak tam mas antenu stabilne.
To ze si sa na normu nepytal je pekne, ale prave v nej najdes navod ako to co najlepsie spravit. Sulad s normou a peciatka od revizaka ta tiez moze ochranit od problemov so susedmi a ich poistovnou, ked vdaka tvojej antene niekomu nieco zhori alebo "odide". A to kludne aj o par budok vedla, nielen priamemu susedovi.

Existuju aj dalsie riesenia, ale ked namas na novy stoziar, tak nebudes mat ani na oddialeny bleskozvod, ktory by bol o dost vyssi ako vrchol anteny ak by si nechcel deformovat vyzarovak a na potrebne prepatovky a upravu elektroinstala cie, ze...

Pripadne vyriesit moznost sklapania a skladania anteny atd...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #25 on: Máj 14, 2013, 22:51:59 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
ano rozumiem , len ci  niekedy nebyva zrovna skutocnost uplne ina a aj podla noriem , napr: ako som uviedol ten priklad. a dalsi je napr bleskozvody v starsej norme bolo pospajanim vsetkeho aj vodovodu a potom ked isiel ujo blesk tak si si ho zaviedol rovno do bytu , tak co norma? bola zla a preto som sa pytal ci by som nespravil to iste... vabicku bleskov, LEBO v celej osade nikto nema bleskozvod. rozumies a doteraz tam blesky neboli ak tam spravim aktivny , tak mi vsetci podakuju. zato som sa pytal ci nemas nahodou inu skusenost ako ja. realita byva niekedy uplne ina. chapes ma? preto som napisal ze o normu sa mi nejedna tu poznam. TAM TO AJ TAK NENI PODLA NORMY. A netrap sa budem ju demontovat radsej. ale dik za odpoved.    ;)   a mimochodom niektori profesori a revizaci tvrdia ze blesk ked udrie v plnej sile tak je uplne ale uplne jedno co tam mas lebo napetie a prudy su tak obrovske ze to ide cez vsetko a najlepsie je ked sa este vytvori kamarat gulac.... :-\

Som revizak a mam aj nejake skolenie ohladom prepatoviek, a ked si pozorne precitas moj prispevok, tak pisem o akceptovatelne j miere rizika, nie o jeho uplnom vyluceni ;) To nefunguje ani u profikov na BTS, aj tam dost casto nieco po supe odide, aj ked v porovnani s normalnym barakom ide o minimalne nasledky pri zohladneni poctu a sily uderov.
To ze doteraz do osady neprasklo neznamena, ze ked tam pribudne niekolkometrov a kovova vabicka v podobe tvojej anteny, tak to tak ostane :)

Na aktivny bleskozvod mam svoj nazor a ten je taky, ze u mna na baraku ho spravca chcel, ale nie je tam, ked som mu vysvetlil, co by tym spachal a ake naklady na castejsiu reviziu by sposobil... Ked si niekto chce zo 4 poschodaciku spravit 9 poschodacik z pohladu blesku, tak nech to je vedlasi barak a nie ten nas :)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #26 on: Máj 14, 2013, 23:13:41 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
no ved prave to nechcem aby tam zacalo svihat. A tou vabickou som myslel omnoho vyssi bleskozvod od anteny . len pre poriadok, nie antenu, lebo som pisal ze nie je uzemnena a ani na ziadnu kovovu cast namontovana a ani nijak spojena s nicim vodivim. tak preto ale asi ma nerozumies. nevadi. asi to neviem vysvetlit ja co chcem. nechajme toho ok?  ;)

Ale ja chapem, len to ze si ty myslis ze nie je uzmenena neznamena, ze si to mysli aj blesk ;) Je to o vytvarani kanalu pre vybitie vyboja mrak - zem a nedokazes zarucit, ze tvoja antena upevnena na mokrom dreve nesposobi jeho vytvorenie ;) Pri tych kV neplatia "normalne" elektrikarske zakony a do teraz sa vlastne len predpoklada podla pozorovani ako to funguje, 100% to nevie nikto, casto sa stavaju z nasho pohladu anomalie ze blesk trafi do dazdnika a cloveka namiesto do uzemnenej vysokej lampy nad nim ... A tiez nebol uzemneny, len stal v dazdi na chodniku a drzal dazdnik.
A o gulovom blesku vieme prakticky kulove :)
« Last Edit: Máj 14, 2013, 23:19:00 večer od pugzley »


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #27 on: Máj 15, 2013, 18:35:07 večer
To sa stalo v Žiline, chlapík telefonuje počaj tej naväčšej burky pod vysokým stromom a na okolo ešte aj baráky asi 20m vysoké a ten blesk udrel práve do toho mobilu lebo ten mobil vydával elektromagneti cké žiarenie ktoré je silno vodivé a blesky to priťahuje.


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #28 on: Máj 16, 2013, 21:12:23 večer
Billy veľmi pekné spracované a ako tak pozerám tak si pedant :) To sa v dnešných časoch Číny cení :)


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #29 on: Máj 17, 2013, 08:03:55 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
To sa stalo v Žiline, chlapík telefonuje počaj tej naväčšej burky pod vysokým stromom a na okolo ešte aj baráky asi 20m vysoké a ten blesk udrel práve do toho mobilu lebo ten mobil vydával elektromagneti cké žiarenie ktoré je silno vodivé a blesky to priťahuje.
Marco, ak by žiarenie mobilu bolo až tak vodivé, čo by potom robili aktívne bleskozvody, rozhlasové a televízne vysielače?  Never na fámy. Jednoducho blesk je nevyspytateľný a atmosféra ešte menej. Väčší predpoklad je, že sa tam vytvoril vodivý kanál vplyvom dažďa, lokálne silnejšieho. Mobil má max výkon 4 W, je to ako CB a koľko antén CB bolo zlikvidovaných bleskami?? Tým nechcem tvrdiť, že chlap konal rozumne, postaviť sa pod strom.. to bola kravina.. ďalej je možný sekundárny preskok zo stromu na mobil a chlapa, lebo boli vodivejší ako okolie...