OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Rada pred kúpou CB

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #30 on: Október 02, 2017, 08:32:17 ráno
ja by som ti jednoznacne odporucal D normu s 80 kanalmi..... teda neviem ako v inych kutoch slovenska, ale na kysuciach v zasade pouzivame 70-80 kanaly........ . o poznanie mensie rusenie a jeto aj v "norme" podla povolovacich podmienok.
- teda samozrejme ze zajdeme aj na "zakladnu 40-ku", ale nemat moznost ist mimo 40-ky mi pride ako zbytocna skoda a nevyuzitie legalnych moznosti na slovensku.
-ja osobne tu kamionisticku 10 ked nemusim ani nezapinam, slovnik niektorych soferov je vyrazne "gynekologicky" , ze mi je z toho blbo.


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #31 on: Október 08, 2017, 23:37:51 večer
Mato107 tak ako? CHodi ti to ?? Vysielas, prijimas ? ;-)


Offline Mato Námestovo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 71
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #32 on: Október 09, 2017, 03:53:21 ráno
Ešte nemám anténu.Zatiaľ mám len stanicu namontovanú v aute.Anténu kúpim tento alebo budúci mesiac uvidím ako budú financie.


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #33 on: Október 09, 2017, 08:18:02 ráno
Jasne :-)


Offline Mato Námestovo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 71
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #34 on: Október 09, 2017, 20:19:29 večer
Čaute chcem sa skúsenejších opýtať že ako často treba anténu premerávať SWR metrom ak ju budem každý deň skladať pred robotou zo strechy auta.Nikdy sa predsa netrafím na presne to isté miesto na ktorom bude naladená.Pýtam sa aj preto,lebo nepoznám nikoho tu v blízkom okolí kto bi mal merák a ak bi som ho kupoval tak asi ako čast ho využijem (či sa mi oplatí dávať do toho dalšie €).


Offline Mato Námestovo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 71
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #35 on: Október 09, 2017, 20:29:44 večer
Ešte ma tak napadlo neviete či niekto v okolí Námestova má merák?Náhodou nepredávate niekto staršiu anténu President ml-145?


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #36 on: Október 09, 2017, 20:36:01 večer
plus minus par centimetrov od povodneho miesta nehra velku rolu. Vacsinou sa na strechu auta dava antena z lavych spolujazdcovyc h dveri. Takze ak si pri prvom merani nastavis polohu ktoru dodrzis nebudes mat problem. CIze (ako priklad) otvoris lave dvere, postavis sa na prah, jednou rukou (asi lavou) polozis antenu co najviac do stredu strechy. Zakazdym, ked ta urobis, budes mat antenu priblizne na rovnakom mieste :-) Este jedna rad. Magnetky maju gumovu podlozku natiahnutu na magnete, aby si si neododriapal lak. Ked budes antenu davat dole, NETAHAJ ju po streche, ale magnet odtrhni NAKLONENIM :-) Neodries lak, neroztrhas podlozku. Robi sa to aj tak, ze na miesto, kde kladies antenusa nalepi kus tenkej nalepky a na nu kladies magnet. Nalepku ( ak je plastova, nie papierova) z plechu lahko dostanes dole (nadvihnes kovovou ostrou skrabkou a prstami stiahnes ) :-) ked budes napriklad auto predavat. :-)


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #37 on: Október 10, 2017, 05:56:05 ráno
PSV sa meni aj od podlozia na akom stoji auto , ale to mozeme zanedbat pri tak malom vykone ako ma CB 4 W , magnet podlepit nalepkou ako som uz pisal , je dobre  podlepit aj drahu koaxu od vystupu na strechu lebo narazajuci vzduch urobi svoje.Aby som nezabudol ak budes merat PSV tak aj pozatvaraj dvere na aute lebo aj to ma vplyv.


Offline Mato Námestovo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 71
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #38 on: Október 10, 2017, 17:54:10 večer
Ako myslíš podlepiť koax?Ja ju budem pravdepodobne dávať každý deň dole zo strechy  keď prídem do roboty,lebo parkujem na verejnom parkovisku mimo areálu.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #39 on: Október 10, 2017, 18:23:29 večer
drahu koaxu od vystupu na strechu po magnet , inac budes mat ciernu strechu od koaxu