OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

midland alan 78 plus e40

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline gegoo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 12
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
on: Január 07, 2013, 01:44:02 ráno
v aute sa celkom da  doma  s5 samy sum  neda sa odstranit ani ked sql  vykrutim na plno co s tym ?  skusal som vypnut pocitac akvarko  proste vsetku elektriku  v izbe a aj tak iba sam sum na signal 5  som zaciatocnik takze mierne na mna 


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #1 on: Január 07, 2013, 11:59:45 ráno
no ked mas s5 tak to squelch musi ist zatiahnut , tam bude daka zrada, co antena doma, aka je , secko spravne studaky ziadne ?
CB všade tam, kde sa len dá


Offline gegoo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 12
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Január 07, 2013, 15:15:49 večer
antena tam je You are not allowed to view links. Register or Login   v aute mi to funguje relativne normalne  ale ked si ju zoberiem do izby stale to chyta signal s5 sumu a nechyta nic ine ,  a este sa chcem spytat  antena sa troska ohla  tak som odpilil flexou asi  5cm zo spodku , asi to treba vyladit ale nemam pw meter  , v aute chytam tak maximalne na  6 km  ja prijem mam  45   a kamarat mal prijem  odomna na tuto vzdialenost 43  neda sa to nejak zvecsit napriklad  pouzitim vecsieho ziarica  , lebo pozeram ze tie anteny prezidet maju rozne dlzky  a ten zaklad vyzera byt rovnaky 
« Last Edit: Január 07, 2013, 15:20:27 večer od gegoo »


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Január 07, 2013, 16:41:44 večer
to si urobil najhorsie co si mohol ked si odpilil z nej 5 cm, mam rovnaku na octavii a chodi perfeknte , anteny su dane vyrobcom pre co najlepsie vysledky takato uprava jej velmi nepomohla, zmeraj PSV a budes mudrejsi


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #4 on: Január 07, 2013, 17:00:52 večer
jak vravi ivan, odpilenie je dost uskodilo, jej dlzka je prisposobena k clenu co je v tele, a ina dlzka nebude ladit , doma ju mas kde? magnetka musi byt na dostatosne velkom plechu ktory jej prootivaha, bez toho tiez nepojde , mozes odpalit koncak na vysielacke nevyladenou antenou pozor na to, vzdy sa radsej spytaj skusenych ako hned pilit z anteny, a doma ako vravim aspon na lechovu parapetu - nie hlinikovu na nieci naco ti magneticky chyti , bez protivahy ta antena nepracuje

skoda si si znical najkvalitnejsi u magnetku na trhu, President ML145 je top co sa da u nas kupit ako magnetka, skus zohnat ocelovu tycku podla povodnej velkosti a capni ju doma na pradny plech a pojde, a hlavne vonku, vnutri v izbe ti nepojde lebo von cez mury a moc ani cez okno ten signal nepreleze
« Last Edit: Január 07, 2013, 17:03:28 večer od Palo BA »
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #5 on: Január 07, 2013, 17:04:02 večer
PaloBA : Skôr by som povedal, že tá anténa bez AUTA nefunguje :D
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #6 on: Január 07, 2013, 17:10:17 večer
aj tak by sa dalo povedat
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #7 on: Január 07, 2013, 17:18:23 večer

"neda sa to nejak zvecsit napriklad  pouzitim vecsieho ziarica  , lebo pozeram ze tie anteny prezidet maju rozne dlzky  a ten zaklad vyzera byt rovnaky"



I ked sa mozu zdat anteny skoro rovnake ich vnutro je urcite ine aspon v pocte zavytov na danu dlzku anteny. Toto vsetko sa presne matematicky vypocitava a preto su anteny taka veda. Kto ich skladal urcite sa teraz pousmeje :) Ked sa ladia anteny tak stacia milimetre a tym ze si znej usekol cca 5 cm to uz asi nem moc dobre :)
Pekný deň...


Offline gegoo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 12
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Január 07, 2013, 17:41:12 večer
dakujem za rady :)  chcel by som sa spytat  odmera mi niekto  na tu antenu prezident 145  presnu dlzku toho drotu ?  respektive jej vyska od zeme po spic ? skusim to dopasovat zatial tak ze ju troska povysuniem vonka  tam je rezerva tych 5 cm ked to nieje az uplne na dne  toho kde sa vklada ten ziaric   , a budem mat aspon predstavu  ze aky dlhy ten drout je ze si taky zozeniem , a aku antenu na doma ?   balkon mam  ,  a ked by som na koniec tej anteny dopajkoval  5 cm kusok  pomohlo by  to ?  ono ked som tu antenu kupoval tak ju typek mal v garazi medzi odpadkami a polozil na nu blok motora  a ten drôt  ohlo  lenze bol taky tvrdy a pruzny ze ked som to vo sveraku rovnal  a potom s neho vybral stale sa to skrivilo viac menej do povodneho tvaru , dokonca sa to nedalo ani odtrihnut take to bolo tvrde tak som zobral flexu a v mieste  skryvenia som to odpilil aby som ho mohol vopchat do tej anteny  , myslite ze na  6 km  je signal  45 zly ?  ked sme boli autom  priamo vedla seba tak som mal  59+30  ale uz 200 metrov od auta  bol signal  58 respektive ako to ma klesat stupat  podla toho by sa to nedalo zistit  pws meter stoji  20 € a tolko nemam zatial :)  na domacu antenu mi co odporucate ?  je sanca s tym zrobit  aspon  50 km spoj ? respektive s tou stanicou  ?  citlivost je 0,5 mikro  / 20 sinad ci co to je , chytam v poprade samych rusov ale ked daco hovorim nereaguju na mna :)  aj ked im poviem ze durak tak tu ticho :)  sem tam chytim nejakeho kamionistu  ale musi byt blisie ako  10 km  , no neviem cakal som toho viac ked som sa rozhodol kupit si to cb radio  vsade pisali ze  15 km je minimum  a da sa tak do  30 km , ja ked dam  6 km tak je vela :) 
« Last Edit: Január 07, 2013, 17:51:11 večer od gegoo »


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: Január 07, 2013, 17:43:48 večer
možem ti odmerat Sirio ML 145 ma ju tu v kúte novú