OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

* Expedície

   
Expedície



Vaše naše reporty, po skončení expedícií

0 Members a 4 Hostí prehliada túto tému.

Offline fero

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 46
    • Karma: 8
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99JE
Odpovedať #110 on: Január 14, 2018, 19:17:57 večer
No včera okolo 17:00 nebolo treba liezť na žiadny kopec. Urobil som z domáceho QTH dve expedičku na Šumave, a lietalo to zo Šumavy až na východ - lokator KN08. Iba bolo treba počúvať a v správnom okamihu volať.


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #111 on: Január 14, 2018, 19:35:40 večer
Ano okolo 17:00 urobil Michal Svidnik spojenie s Radegastom na Sumave nieco cez  600 km.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #112 on: Január 15, 2018, 09:31:02 ráno
Paráda. Na rozhraní šedej línie okolo tej 17tej sa vytvorili parádne podmienky asi tak na polhodinu. Mal som tam napr. Talianov a Rakušákov. Počul som aj exp. Pohádka zo Svahovej report 32 - 434km a aj Dejvida zo Štrbského Plesa report 20 - 163km (aspoň myslím, že si to bol ty Dejvid. Prepáč, ale nespomeniem si meno expedície).
Nepodarilo sa mi ale dovolať.
Potom to všetko u mňa stíchlo a najdlhšie spojenie som mal asi 150km.
O 23 som to na rozhľadni "Dolná Nitra" v štvorci JN98DG zbalil.


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #113 on: Február 24, 2018, 21:22:50 večer
bŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ
asi tak by som opísal posledný mini portejbl. Vonku zima a vietor. Vybehol som len na chvíľu. Pôvodný plán bol len z magnetky, nakoniec som postavil aj "čierneho piráta", no celé to bolo nanič. 250 m nad morom kúsok od mesta je málo a viaceré signály cébečkárov ku mne prešli, ale môj k nim nie.
Potešilo spojenie s úplne novým cébečkárom, ktorý vybehol na portejbl a celkom dobre mu to išlo - Luki Trnovec. Držím palce !


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #114 on: Február 24, 2018, 23:03:38 večer
ja som teraz dorazil z roboty , narobeny a z cesty domov vymrznuty, magetom som este skusil novu parapetu ci nahodou nieje plechova ale je hlinikova , takze dnes opäť nič z toho ,  :(
CB všade tam, kde sa len dá


Offline zephyr

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 28
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99LB
Odpovedať #115 on: Február 25, 2018, 15:48:12 večer
Pridám aj ja svoju skúsenosť o včerajšom neúspechu :D keď už bolo pár portejblov plánovaných, tak čo budem horší, pôjdem aj ja. Pôvodný plán bol vybehnúť na Martinky a odtiaľ z parkoviska spraviť pár spojení... Ale mrazy nepustia, tak som išiel len na rozhľadňu Brotnica pri Necpaloch. V pláne bolo vyskúšať 5/8 iba na 2-metrovom stožiari (ako sa anténa bude správať, keďže je označená ako GP). Postavím stožiar, idem vybaliť anténu a z krabice vypadli iba radiály... Paráda, sáčok s montážnym materiálom nikde >:( V zálohe som mal 1/2 drátovku. Samozrejme, udica na ňu zostala doma. Marián Strečno (exp. Ondrej) mi po telefóne navrhol skúsiť drátovku zavesiť provizórne na rozhľadňu. Rozhľadňa má výšku iba cca 8 metrov no a SWR lietalo 2.5-3. Ani záložný plán nevyšiel. Na rýchlo dve-tri spojenia a išiel som nešťastný domov... Mám dobré ponaučenie do budúcnosti lepšie skontrolovať veci. Keby som vybehol na Martinky a tam sa mi stane toto, asi ma roztrhne ;D

Pedro Martin


Offline Marián

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #116 on: Február 25, 2018, 20:32:03 večer
Tak toto sa na bioHDD zapisuje natrvalo ;)


Offline fero

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 46
    • Karma: 8
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99JE
Odpovedať #117 on: Február 26, 2018, 08:23:34 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
ja som teraz dorazil z roboty , narobeny a z cesty domov vymrznuty, magetom som este skusil novu parapetu ci nahodou nieje plechova ale je hlinikova , takze dnes opäť nič z toho ,  :(
Palo a prečo myslíš, že tá parapeta nie je plechová , keď je z hliníku? ::)  :D, asi si chcel povedať, že nie je z oceľového plechu a nedrží na nej magnet. Ale aj hliníkový plech je protiváha viď komerčné antény, radiály sú tiež z hliníku. Skôr si myslím, že ta parapeta nie je rozmerovo dostatočná ako protiváha.     


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #118 on: Február 26, 2018, 09:54:43 ráno
len aby nebola nakoniec plastova ;D ;D ;D ;D

ja som v sobotu planoval tiez aspon vybehnut s autom na kopec a pozdravit expedicnych odvazlivcov, ale nakoniec sme isli cela  rodina na prednasku Farara Mariana Kuffu do cadce a nelutujem.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #119 on: Február 26, 2018, 11:59:11 ráno
Kuffa je velky clovek, boli sme kuk aj na tej jeho fare kde vybudoval farmu a byvanie pre roznych lidu ktori potrebuju pomoc, ktorí su ochotní respektovat pravidlá, funguje to to , a tie ruky jak lopaty.je to dobráčisko ktory , ma prirodzeni respek ale ked sa niekomu nechce tade cesta nevedie, prisny je 
btw na ocelovej alebo akej parapete mi mganetka zdomu pekne chodila, z hliniku nic , takze asi nebude to len vtom ci tam drzi alebo nie , nehovoriac ze po zatepleni je ta parapeta dvojnasobne vacsia
CB všade tam, kde sa len dá