OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ako a načo slúžia rôzne kanále na CB

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Február 28, 2012, 23:52:08 večer
No ale boli aj tu pauzi ale tak vzdy sa to nejako rozbehlo ale zlate casy su uz daaavno prec
Pekný deň...


sniper

  • Guest
Odpovedať #11 on: Február 28, 2012, 23:52:40 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
No ale boli aj tu pauzi ale tak vzdy sa to nejako rozbehlo ale zlate casy su uz daaavno prec
možno že su zlate časi preč ale pred asi týžnom som stretol v Košiciach šráca z Blavi na novšej oktavii a mal na streche magnetku aspon vidnu niekoho odvas ale tu nič teké som ešte nevidel okrej jednho mal to na jepe a bol z TV


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #12 on: Február 28, 2012, 23:53:33 večer
Ono to docela jeste v MI- Michalovce a TV- Trebisov docela ide, poznam tam par borcu co to maji uz niekolko rokov.


Offline Krtko BA

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 7
  • Krtko BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #13 on: Február 28, 2012, 23:54:05 večer
Tak tu v BA to je tiez dost mrtve na mobilne stanice... Nebyt kamionistov, tak sa mozes darmo pytat na cestu... Ja nech idem aj 5km autom, tak magnetka musi byt


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Február 28, 2012, 23:54:38 večer
na vychode to keca kedy ako, ak nie s nasimi kamionistami tak preladim na polsku normu a aidem s poliakmi na 28 cke, 9 neni monitotorvana zachrannou sluzbou ako by mala byt.


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #15 on: Február 28, 2012, 23:55:22 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
na vychode to keca kedy ako, ak nie s nasimi kamionistami tak preladim na polsku normu a aidem s poliakmi na 28 cke, 9 neni monitotorvana zachrannou sluzbou ako by mala byt.

V Stary Lubovni su na 9 hasici obcas snima pokecam.


sniper

  • Guest
Odpovedať #16 on: Február 28, 2012, 23:55:36 večer
napadla ma taka otazka ked že som dosť začiatočník čo sa týka CB prečo je určené pre jednotlivé frekvencie nač majú bit viužité ? naprikla 3,5,15 opakovače 10 kamionisti atad dalej ? proste lentak je alebo sú tam iné dvovody? myslím rušenie alebo šírenien radiových vln ? alebo ked to začínalo tak tieto frekvencie boli volné ?


sniper

  • Guest
Odpovedať #17 on: Február 28, 2012, 23:55:58 večer
tiež by ma zaujímalo aký je rozdiel maedzi Ml 145 magnetka ml 145 polka? čo je vlaste ne tá polka? ked som kukal na nete tak som ml145 našiel len magnetku alebo pevne namontovatelnu možno sú to hlúposti čo sa pýtam ale pre totlneho začiatočníka niektoré zaužívané vyrazi vôbec nič nehovoria


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #18 on: Február 28, 2012, 23:57:28 večer
Nuze su urcene pravidla tak ako niekde mozes ist 90 na dialnici tak okusok dalej 130 a to mas to iste aj tu ono opakovace su vyhradene 3, 15, 33 na tychto kanaloch je iba povolene mat ich. samozrejme mozes si ich dat aj na iny ale zato mozes mat postih. je dane standardne nudzove kanali 9 a 19 atd proste taky standard ked prejdes proste cez hranice aby iny stat zase nemal nieco ine a hlavne by sa to malo uz zjednotit aj ty poliaci by si to mali dat normalne na FM uz konecne  hned by bolo plno sade 
 Co sa tyka znacky ML 145 to je oznacenie magnetky antena polka je nieco uplne ine teda aspon ja som nevidel polku ktora mala rovnake oznacenie ako magnetka. Polka je stacionarna antena o velkosti 5,5m
 Cize na aute by sa asi nedala pouzit aspon v meste pod trolejami  Polka vyzera ako udica proste ziadne radiali len rovny teleskop. urcite najdes aj medzi fotkami take v galeri pod CB. je to asi najvyuzivanejs ia antena. ale to uz nema nic spolocne s kanalmi na cb  Osobne ti mozem odporucit obydve antenky )
Pekný deň...


sniper

  • Guest
Odpovedať #19 on: Február 28, 2012, 23:57:50 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Nuze su urcene pravidla tak ako niekde mozes ist 90 na dialnici tak okusok dalej 130 a to mas to iste aj tu ono opakovace su vyhradene 3, 15, 33 na tychto kanaloch je iba povolene mat ich. samozrejme mozes si ich dat aj na iny ale zato mozes mat postih. je dane standardne nudzove kanali 9 a 19 atd proste taky standard ked prejdes proste cez hranice aby iny stat zase nemal nieco ine a hlavne by sa to malo uz zjednotit aj ty poliaci by si to mali dat normalne na FM uz konecne  hned by bolo plno sade 
 Co sa tyka znacky ML 145 to je oznacenie magnetky antena polka je nieco uplne ine teda aspon ja som nevidel polku ktora mala rovnake oznacenie ako magnetka. Polka je stacionarna antena o velkosti 5,5m
 Cize na aute by sa asi nedala pouzit aspon v meste pod trolejami  Polka vyzera ako udica proste ziadne radiali len rovny teleskop. urcite najdes aj medzi fotkami take v galeri pod CB. je to asi najvyuzivanejs ia antena. ale to uz nema nic spolocne s kanalmi na cb  Osobne ti mozem odporucit obydve antenky )

dik za poučnu a vyčerpajucu odpoved  už som zase o trocha mudrejší