CB ( citizen band ) > DX spojenia na CB

DX spojenia na CB

<< < (20/20)

Alan TT:
Myslím, že to bolo tým, že včera bola dobrá sporadika Es, miestami až do 50MHz a smerom na juho-západ. Akurát som to včera večer pozeral.

janokorna:
a mna si nebral????? ;D ;D ;D
srandujem,......

 bolo to okolo 18 hodiny.
ta atmosfera hotovy vlnovod, keby sa dala este nasmerovat podla potreby, to by bolo fuuuuuuha

LQd:
Zdravím všetkých! Tak ako včera, aj dnes som sa vybral mimo mesto po lesoch lúkach a hájoch trocha loviť, no tentoraz som si vzal aj lepšie antény. Príjem chodil výborne, chytal som hlavne (podľa toho, čo som rozoznal) talianov, kľudne aj R4-5 S5-6 na CH19 a na inom kanáli asi tiež taliana, ale tak krásne čisto, že som počul aj ozvenu, znelo to ako prejav na námestí. Potom nejaké prezváňanie s DTMF a kadečo, ale jedna vec ma zarazila.
Na CH35 som chytal rozhovory hodne dlho, tak S2-4. Na FM to bolo trocha zapraskané a nezrozumiteľné, no na AM úplne čisté a takmer bez šumu. Napriek tomu som nerozumel ani ň. Znelo to, akoby všetci do mikrofónu kvákali, jednoznačne ľudské hlasy, ale len kvákanie. Ani slovo som nezachytil napriek čistému zvuku. Pokiaľ teda žaby nezačali používať CB, čo som to teda počul? Bola to SSB modulácia?
Ďakujem

Dejvid:
Áno mohla to byť SSB modulácia.

LQd:
Ďakujem, Dejvid. Dnes už vlastním aj SSB staničky a môžem to potvrdiť z praxe, bolo to SSB.

Navigácia

[0] Index správ

[*] Predchádzajúca strana

Chod na plnú verziu