CB ( citizen band ) > Opravy

Opravy staničiek

(1/7) > >>

MarcelBA:
Oprava staničiek a všetko čo k tomu patrí..

giwer:
 Čaute, dostal sa mi do rúk pár staničiek Cobra 19 DX s identickou závadou. Na napájacom kábli bola zhorená poistka a pôvodný majiteľ povedal, že to dostal ako nevhodný darček. Stanice sú bez viditeľných znakov používania. Predpokladám, že ich majsterko bez rozmyslu pripojil k 24V v ťahači a keď to prsklo tak šup s nimi do krabičiek a rýchlo predať :) . Po výmene poistiek sa dajú normálne zapnúť, príjem funguje normálne (sú citlivé ako šálka priložená na stenu, ale tým sa nebudeme zdržovať) akúrát pri vysielaní nepočuť hlas. Pričom na mojej stanici vidím aj počujem, že nosná ide normálne, ale signál z majku ani ťuk. Meral som tomu aj vf výkon a ide to tesne pod 4W. Majk to má jednoduchý elektret napájaný zdá sa priamo z 12V. Chcel som skúsiť ten elektret vymeniť pre prípad, že došlo k jeho spáleniu napätím 24V. Čo vy nato?

DOPLNENIE: mikrofonom to nieje  :(

Dejvid:
You are not allowed to view links. Register or Login Čaute, dostal sa mi do rúk pár staničiek Cobra 19 DX s identickou závadou. Na napájacom kábli bola zhorená poistka a pôvodný majiteľ povedal, že to dostal ako nevhodný darček. Stanice sú bez viditeľných znakov používania. Predpokladám, že ich majsterko bez rozmyslu pripojil k 24V v ťahači a keď to prsklo tak šup s nimi do krabičiek a rýchlo predať :) . Po výmene poistiek sa dajú normálne zapnúť, príjem funguje normálne (sú citlivé ako šálka priložená na stenu, ale tým sa nebudeme zdržovať) akúrát pri vysielaní nepočuť hlas. Pričom na mojej stanici vidím aj počujem, že nosná ide normálne, ale signál z majku ani ťuk. Meral som tomu aj vf výkon a ide to tesne pod 4W. Majk to má jednoduchý elektret napájaný zdá sa priamo z 12V. Chcel som skúsiť ten elektret vymeniť pre prípad, že došlo k jeho spáleniu napätím 24V. Čo vy nato?

DOPLNENIE: mikrofonom to nieje  :(

--- Koniec citácie ---


Tento isty problem som riesil u stanicky Uniden PRO 520, majitel do nej pustil ties 24V.
Po vymene poistky a prveho kondiku v obvodu sa chovala stanicka rovnako ako popisujes.
Nakonec som este vymenil IO nf zosilnovac LA 4446 a po restarte stanicka zacala plne fungovat.

giwer:
Dík, skúsim do toho nakuknúť či tam niečo také je.

giwer:
Po dlhsom case som sa znova dostal k tej mojej Cobre... neviem si s tym dat rady a ani nemam vela casu. Nepoznate nahodou niekoho kto by sa na to vedel mrknut? Samozrejme za adekvatny honorar. Dik.

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Chod na plnú verziu