OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Niečo o značkách a výrobcoch z Číny

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
on: Júl 19, 2012, 14:04:04 večer
Vitai Interphone VT-78plus ( fotka dole ako príloha )
   Quanzhou Keci Exactitude Electron Co., Ltd vyrába pomerne jednoduchú multinormovú stanicu, ktorá má 80 kanálov FM a 40 kanálov AM, výstupný výkon 4W, multifunkčný oranžovo podsvietený displej, squelch, scan, prepínanie modulácie, prepínanie kanálov a priamu voľbu núdzového kanálu. Mala by byť rozšíriteľná na 400 kanálov AM/FM. Dodáva sa v čiernom prevedení.
Áno, tu stanicu poznáte niektorí dobre, tu istú stanicu predáva aj Alan Midland pod označením 78 Plus a je možné ju v Česku a na Slovensku zohnať dnes za cenu okolo 2000 Kč / 75 €. 

V dnešnej dobe známa značka nieje zárukou toho, že rádiostanica bola vyrobená skutočne tými výrobcami, ktorých mená nesie a v zemi ich pôvodu. Okrem spomínanej radiostanice Alan 78 Plus, ktorá by sa teda asi mala podľa výrobcu správne volať Vitai Interphone VT-78plus, používame niektorí z nás denne svoje obľúbené rádiostanice, a ani nepoznáme ich skutočný pôvod. Napríklad rádiostanice Vector niesú v Česku a na Slovensku tak celkom neznáme, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Niektoré z nich často používáme v kamiónoch, autách, doma i na portejbloch, a ani o tom nevieme. Predávajú sa u nás totiž pod inými názvami: napr. Intek M150 Plus (Vector VT-27 Truck), Intek 760 Plus (Vector VT-27 Magnum) alebo Allamat MC-8 (Vector VT-27 Comfort).

« Last Edit: Júl 19, 2012, 14:11:18 večer od Palo BA »
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Júl 19, 2012, 15:19:22 večer
k teme poprosim, vtipy piste medzi vtipy ...
CB všade tam, kde sa len dá


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Júl 19, 2012, 18:54:18 večer
Wouxun, Baofeng vela ludi ich zatracuje ale este vacsia cast si ich chvali za par korun a pekne kominikacia s dobrou stanickou ktora sa kolkokrat vyrovna aj renomovanym znackam


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Júl 19, 2012, 19:15:15 večer
tak wouxgun furt drzi dost vysoku cenu ale baofeng za tu cenu , to nema chybu
CB všade tam, kde sa len dá


Offline orosys

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 118
    • Karma: 16
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: Júl 20, 2012, 16:20:37 večer
A ešte je rozdiel, kde sa tá čínska vec kúpi, teraz nemám na mysli len rdst. Po častých cestách po Nemecku som deckám kupoval rôzne veci, a keď boli čínske, perfektnej kvality, na Slovensku som našiel len odpad, ktorý nemci vytriedili v Hamburgu a nepustili na nemecký trh. A pravda je, že skoro všetko je vyrábané v Číne a jej tesnom okolí. Podobne ako v Poľsku (nazval by som ho europskou Čínou), aj tam je veľa dobrých výrobkov, ale i dosť hnoja.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #5 on: Júl 20, 2012, 17:01:29 večer
Tak ono je to sposobene asi tym ze velky pocet obyvatelstva a vsetci sa chcu pretlacit a tak setria tam kde by sa asi ani nemalo a inak by sa asi neudrzali na trhu. To je to iste ako to bolo stou solou a podobnymi veciami. Raz som si objednaval s dealextremu sirenu do auta reku PA alebo nieco a to vam bola hroza skoda ze mi ju ukradli mal som ju v skutri to by som odfotil a by ste sa smiali. Ja by som to spravil lepsie a to je co po vedat.... to bola hroza namiesto cesticiek boli draty nadpajane barjake  guce cinu secko nakrivo nic normalne a dokonca ani plast nepasoval doseba :D Proste dielenske spracovanie take ze absoludna nula. Na obrazku to samozrejme vyzeralo super :) Inak trvacnost toho bola asi 2 minuty zapnute potom to odyslo do chinskeho neba :D
Pekný deň...


Offline orosys

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 118
    • Karma: 16
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: Júl 20, 2012, 17:30:14 večer
Problém je ale aj v tom, čo si dovolí kto pustiť na trh v jednotlivej krajine, a hlavne čo mu kupujúci dovolia. Veď stačí ísť do Billy alebo Lidla za hranice BA, alebo Metra, a už je to iné, a dokonca aj lacnejšie. Skrátka na západ od nás si to ani netrúfnu, nie že by dovolili. Napr. nemci sú naučení, že pokiaľ si za to zaplatil, tak chce dostať to, za čo platil. A u nás len každý rýchlo milionar a aj na aušusoch. Hold, tak to je, a asi ešte dlho bude.......


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #7 on: Júl 21, 2012, 00:05:31 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
tak je . vela muziky za malo penazi . UV5R.

Lacne maso, riedka polievka.... Alebo maso z Polska :)

KGUVD1P je voci UV5R ako X5 voci Tico... Odvezie jedno aj druhe...
UV5R nema ziaden ladeny obvod, ani vstupny, ani medzifrekvencn y, NIC. Je pomala pri RX CTCSS, neskutocne pomala pri prechode RX - TX - RX, ma problemy s rychlymi zmenami signalu, napriklad za jazdy v aute, velmi, velmi neoddolna na cokolvek aj 100MHz vedla, citlivost horsia atd... Ale je 2x taka lacna...
Wouxun ma jedinu slabinu a to potlacenie zrkadla, problem tam, kde ide DVBT na K23, K24.

Skuste si ist zavysielat s UV5R a s KGUVD1P pod Kamzik alebo do 200m od BTS Telekomu a potom pochopite, preco kupite 2ks UV5R za cenu jedneho vokouna... Na vokounovi som pocuval na pmr Chopok, vysielal som na lidlovku... Lidlovka a ani THF7E ani tuk, vokoun hral R5.

Ale UV5R moze stacit, ak clovek rata s nedostatkami a akceptuje ich koli cene, nevysiela a nepouziva CTCSS SQ a nebyva blizko BTS od Telekomu tak ako ja :)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #8 on: Júl 21, 2012, 09:14:49 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
tak je nevysiela tak , rychle zmeny signalu v aute problem. /vokoun nema? no nieco naladene tam predsa musi byt inak by to nedrzalo frekvenciu a tu aspon drzi videl som test , ze aspon to drzi. ostatne veci co si vravel neviem vobec . ale nic ine neni tak lacne ako to. ak som mimo civilizacie tak asi by to malo byt ok nie? Fajn recenzia vdaka.

KGUVD1P je klasicky FM TRX, varikapmi ladene vstupy, klasicky DG zmiesavac, dve medzifrekvenci e s filtrami z krystalov, klasicky FM demodulator. Teda kopec suciastok.

UV5R ma neladeny sirokopasmovy vstup, jedine co je oddelene je VHF a UHF a za nim jediny integrac, ktory funguje na principe software defined radio, teda vsetko sa dekoduje softverovo. Minimum suciastok, vsetko je dane svabom.

Mam dve UV3R ktore maju rovnaky integrac ako 5R, jediny rozdiel pri RX medzi UV3R a UV5R je predzosilovac, 3 ma dual gate fet, 5 ma bipolar.

3R ma pomaly SQ a este pomalsie dekodovanie CTCSS, preto v aute kokta, KGUVD1P suchoce, ale relaciu rozumies lebo nevypadava.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: Júl 21, 2012, 10:25:15 ráno
za malo penez malo muziky ale aj tak postacujucej pre pocuvanie, aspon raz neplatim dvakrat, raz za znacku a raz za vyrobok, tak mozem byt plne spokojny aj s Woux1 aj s  UVR5