OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Dosah PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Marec 05, 2012, 01:46:31 ráno
Legislativa hovori jasne, povolene su iba tie so zabudovanou nemenitelnou antenou... hovorim, ze si spravil iba preklep, si chcel napisat, ze si iba chcel ju tam dat, ale nedal.

Minimalne pozdravujeme citatelov z teleoff.gov.sk


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #11 on: Marec 05, 2012, 01:47:13 ráno
Aktualne sa na papucha nedovola, nie je tam, je pokazeny...

Moje najdlhsie spojenie Bratislava Kamzik s Chopkom Smile Na PMR s origo PMR to bolo s odretymi usami a ledva citatelne, na dvojmetri na gumku cista patka...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: Marec 05, 2012, 01:47:49 ráno
PMR musi mat zo zakona pevnu antenu neumoznujucu pripojenie anteny


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #13 on: Marec 05, 2012, 01:49:11 ráno
Dnes som si konečne zadovážil PMR staničky (tie najlacnejšie TOPCOM) a celý deň som mal zapnutý scan, zatiaľ nikam som sa nedokvákal, chytil som na 7. kanáli nejaký babysitter a občas na nejakom som zachytil rozhovory, ale bez žiadnej odpovede. Snáď sa nájde dobrá duša, ktorá mi odpovie, preferujem kanál 3.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #14 on: Marec 05, 2012, 01:50:13 ráno
ked dojdem domov tak mozme pokecat sak si tusim z petrzky jak ja tak uvidime, ja pridem domov asi v stredu
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #15 on: Marec 05, 2012, 01:51:06 ráno
kurnikm a naseriete tak nabijem aj ja tie baterky neviem sice ci sa to podari alebo vlastne ci sa budeme pocut ale skusit to mozeme
Pekný deň...


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #16 on: Marec 05, 2012, 01:52:12 ráno
No dnes som bol s kamošom prevetrať PMRká na Devínskej Kobyle. Síce dôvod bol iný, než expedička, ale vysielačky boli zapnuté a skenovali. Tam hore sme toho pochytali dosť, ale docieliť toho, aby nás niekto počul, alebo aspoň komunikoval, to sa nedalo. Až ku koncu som sa skontaktoval s nejakým chlapíkom a došlo mu vhod, že sme spolu kecali. Bol autom a sám skúšal dosah. Z Kobyly do DNV išiel parádne, pobral som ho celkom v pohode aj v Záhorskej Bystrici. Keď bol v Stupave, tak ešte ako-tak, ale potom sa už definitívne stratil v šume.

No inak chalani, mohli by sme tuto v Petržalke vyskúšať, ako to lieta, síce neviem ako s panelákmi, ale vyskúšať môžme.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #17 on: Marec 05, 2012, 01:53:13 ráno
No tak ja osobne s mojimi PMRkami mam dost zle skusenosti sedel som v izbe a asi tak vzdusnou ciarou maximalka 500m. proste bieda... Ale tak pmr a panelak ide dokopy asi ako teplo a majoneza
Pekný deň...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #18 on: Marec 05, 2012, 01:53:56 ráno
PMR a panelak ide vyrazne viac dohromady ako CB a panelak Smile To s ponukou QTH si necham prejst hlavou, na Karlovku a Dubravku to je dost zabite.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #19 on: Marec 05, 2012, 01:54:43 ráno
Ja mam racej majonezu Smile osobne som este nevidel na rovnakom vykone cb a pmr pre rovnocennejsie porovnanie ale umna vedie CB pretoze stym som sa rozhodne dalej dokvakal ako s PMR ale to je uplne nieco ine. Inak toto si mohol skor napisat som mohol vybehnut hore ako to tam vyzera viem ze su tam nejake rutre a tak takze stava sa tam najde na to urcite. Co by bol asi ten zaklad. Ale to uz miesame zase majonezu a inu temu :p
Pekný deň...