OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ladiaci kondezátor

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline netron

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 68
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
on: Február 29, 2012, 01:33:44 ráno
Aký typ ladiaceho kondenzátora používate pri stavbe antén? A kde ich zhánate?

 Chcem by som si postaviť portablovú anténu (You are not allowed to view links. Register or Login , prípadne EH You are not allowed to view links. Register or Login), len mám problém so zohnaním lad. kondíku. Bežný kapacitný trimer asi staviť nebude.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #1 on: Február 29, 2012, 01:34:12 ráno
ja staviam taketo You are not allowed to view links. Register or Login stym ze pocet zavitov je 9+3 a ziaric ma dllzku cca 5.35m kapacitne trimre & ladiace kondy, mam zo starych teslackych zariadeni, telky a podobne , ale daju sa normalne kupit, stym rozdielom ze su o dost mensie, co mne nevyhovuje , akurat vcera som dostaval jednu dratovku kolegovi, este dokoncit ziaric a valadit a hotovo, jaj mam dve , a slapu paradne, ak chces foto tak mailom, ale uz chystam foto navod s popisom ktory sem zavesim- ale tak skoro nebude , kedze som nejake postupy neodfotil, tak budem musiet vyrabat druhu, pri ktores secko krok po kroku odfotim
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #2 on: Február 29, 2012, 01:34:25 ráno
Túto anténu You are not allowed to view links. Register or Login
mám postavvenú, avšak nevysela. neviem, ke je chyba. Všetko dodržané, bola to konštrukcia, ktorým isom začínal. KOnd. všetko zhodné, avšak hluché. PSV som nemerial, pretože som ho vtedy ešte nemal, len to jednoducho nevysielalo a koncový stupeň sa zahrieval. MOžno to chcelo dať trochu vyššie na strom
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #3 on: Február 29, 2012, 01:34:44 ráno
hm zaujimave , poradne treba prekontrolovat , spoje ja som al studak ale multimetrom som ho nenasiel , nakoniec sa mi ho podarilo najst , ale odporucam tu konstrukciu co mam overenu
priemer 25mm pocet zavitov 9+3 a ladiacky kondik 30pf
CB všade tam, kde sa len dá