OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

FREKFENCIE

Hosť · 159 · 169254

0 Members a 5 Hostí prehliada túto tému.

Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #100 on: Máj 06, 2016, 11:59:12 ráno
Palo BA... oby dva palce hore... s tymi radioamatermi si to zabil... :D :D :D
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #101 on: Máj 07, 2016, 00:26:20 ráno
...a čo takto UKV   ;D to znie tak RETRO  :)
len som si nebol istý lebo neviem aká je to časť pásma, tým myslím, na základe akého povolenia môžu na tejto frekvencii v SR komunikovať. Zrejme je to platený profi kanál.....ale teraz sa mi to fakt nechce vyhľadávať, som v práci.

@Bubák: Bubo to aby sme prestali používať čiarky a iné zbytočnosti :)


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #102 on: Máj 27, 2016, 14:01:41 večer
ich asi ziadne povolenie nezaujima, mala by to byt profi platena frekvencia , ale v rusku ktovie ako to je, aj ked je pravda mali by respektovat to co plati v konkretnej krajine ,
ano UKV inak sranda ze Ultra Kratke Vlny = Ultra High Frequency v anglitine sa oznacuje inym parametrom ako u nas , stale som tomu nechapal, preco u nas to volame kratke a medinarodne Vysoke , az neskor som dosiel na ten rozdiel medzi vlnou a frekvenciou :D doslova by to mal byt UVF ne ? :D
CB všade tam, kde sa len dá


Offline shedou1

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #103 on: Júl 10, 2016, 20:48:54 večer
Caute chcem sa opýtať či niekto nemáte skúsenosť zo stánicov Intek KT980HP nejako na ňu nič neviem naladiť teda dačo zachyti ale vždy len v sume bez akých kolvek slov kúpil som ju len pre počúvanie hasiči rzp ale žiadne frekvencie ktoré som zadal nefungujú vždy len šumenie tak neviem či mám dobré nastavenia.Nev iete dakto poradiť?P.s neviete dakto frekvenciu na tunely visnove ?


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #104 on: Júl 10, 2016, 23:32:32 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Caute chcem sa opýtať či niekto nemáte skúsenosť zo stánicov Intek KT980HP nejako na ňu nič neviem naladiť teda dačo zachyti ale vždy len v sume bez akých kolvek slov kúpil som ju len pre počúvanie hasiči rzp ale žiadne frekvencie ktoré som zadal nefungujú vždy len šumenie tak neviem či mám dobré nastavenia.Nev iete dakto poradiť?P.s neviete dakto frekvenciu na tunely visnove ?

Pohladaj si frekvencie prevádzačov vo svojom okolí, daj si ich do pamäti.  Pohladaj si slovenský Bandplán, sú tam takmer všetky frekvencie profislužieb ktoré by si mohol naladit. Pochopitelne len počúvat, pri vysielaní už porušuješ zákon.


Offline shedou1

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #105 on: Júl 11, 2016, 04:52:40 ráno
Je mi to jasne ze mozem len pocuvat preto som sa rozhodol pre vhf uhf aby som mohol pouvat frkvencie a obcas ju pouzivat na PMR len akosi stale nic neviem naladit teda z pocuvacich frekvenciji ked nastvaim pmr a skusim ju z inov stanicov ide v pohode akonahle nasatvim trebars 169.000 tak nic ticho pri skenovani akurat sum sum sum  doteraz som pouzival len klasicke auto cb stanice akurat ze tam je in akurat kanal 10 a niekedy sa to neda pocuvat.


Offline Dodo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #106 on: Júl 11, 2016, 09:52:26 ráno
Rataj s tym, ze vsetky profi sluzby pomaly ale isto prechadzaju na digital. Hasici funguju vo velkej miere taktiez v digitale, preto na 169.000 uz prakticky nic nepocujes. na analogovych hasicskych kmitoctoch mozes v tejto dobe skor pocut zbory DHZ, nakolko vo velkom nakupuju radiostanice a riesia povolenia. To skor vsak iba pri nejakych cviceniach, ktore sem tam absolvuju. Zachranka taktiez presla na digital, kedysi hojne fachcili v pasme 80 MHz, ktore je prakticky uz prazdne az na par kombajnistov a nejake technicke sluzby. Ono zalezi aj na polohe, kde sa nachadzas. Ak si utopeny medzi bytovkami, tak s gumovou antenou toho moc nechytis. Mozes sa zamerat napriklad na SBS v obchodnych retazcoch alebo aj zeleznice, taxi... Ti este funguju na 100% v analogu. Kedysi to na profi pasmach bolo podstatne hustejsie, no prichodom GSM sa ten ruch pomaly ale isto vytratil. Su vsak institucie, ktore sa bez radiostanic nezaobidu. Skus vybehnut niekde na kopec, tam budes mat urcite viac stastia.  ;)
« Last Edit: Júl 11, 2016, 09:54:47 ráno od Dodo »


Offline shedou1

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #107 on: Júl 11, 2016, 13:52:21 večer
Praveze som na kopci nad zilinov tak som cakal viacej ruchu dnes som zachytil akurat daku stav firmu na pmr a lpd inak vhf 0 bodov  chcel som som chitat nase firemne pasmo na tunely ale neviem na akej sme frekvenciji a nevie to fu nikto


Offline Dodo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #108 on: Júl 11, 2016, 14:04:25 večer
Ak si nad Zilinou, tak tu veru pochytas vsetko mozne. NA 169.000 vzdu o pol 8 robia skusku hasici. Na VHF mas aj MP zatial v analogu, ale uz maju DP1400, takze predpokladam skory prechod na digital, akurat sa musi vymenit este prevadzac. Na VHF mas taktiez zeleznice + nakladna stanica Teplicka. Na UHF je taktiez kopec SBS...Tesco, Mirage, Duben.... Je tu toho dost...


Offline shedou1

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 6
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #109 on: Júl 12, 2016, 22:23:40 večer
Ja som na visnovom odtial mam celu zilinu jak na dlani chytim tam kadeco ale stale len sum teda na vhf pmr lpd idu pohode ale vhf len sum a neviem to niako doladit aj ked na tom kanali spustim skenovanie ctcs alebo dcs tak satale len sumi pritom podla diody a intervlov sklucovania je jasne ze je tam daka debata no neviem aka lebo len chrcanie stale som uz stoho jelen