OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


Zobraziť príspevky

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - MarcelBA

Stránky: 1 ... 82 83 84
831
Využitie CB / Re: Využitie CB
« on: Február 28, 2012, 16:58:21 večer »
Skorej by to poriesilo CB  je aj taky soft co to vsetko zhrnie dokopy a dokonca aj internetova stranka imoim ci ako to bolo tak sa lognes a ide tam secko cez jedno.

832
Využitie CB / Re: Využitie CB
« on: Február 28, 2012, 16:57:04 večer »
icq je blbost. Cim znamejsi program tym viacej ludi ho chce potopit. Rozmyslaju nad tym ako to znocit heknut alebo sirit spam a pod. ako schvalne pretazovanie serverou zbytocnymi poziadavkami.
Nehovorim ze skype je menej znami ale premna je o stopercent lepsi ako icq. Teraz nedavno bol po rokoch prvy vypadok neohlaseny a ide stopercentne stale a ziadne problemi. I ked padla ta ich sieť tak som si stiahol stary skajp ktory funguje na uplne inom principe a vsetko islo tak ako malo.
Ja nemam nic ine okrem skajpu a to aj vecsina kamaratov. Akonahle padol skajp vsetci boli na CB 
Nehovorim teraz ze to je viditelne u vsetkych ale tak ja som to spozoroval u seba a mojho okolia.

833
Využitie CB / Re: Využitie CB
« on: Február 28, 2012, 16:55:38 večer »
Ano ano stacil jeden vypadok skajpu a hned boli vsetci na CB

834
Využitie CB / Využitie CB
« on: Február 28, 2012, 16:52:42 večer »
CB sa dá využiť na rôzne veci. Každému podla vlastného gusta samozrejme. Niekto ho používa ako koníček a naplno sa mu venuje a iný zase čisto na nudné zimné večerné chvíľky. Kamionisti na komunikáciu medzi sebou, kolóny poprípade cestu kadiaľ majú ísť a tak ďalej a tak ďalej. Ja osobne využívam CB hlavne na nudné večerné chvíľky prekecané do rána. Sem tam ma zaujíma kde sa nachádza expedícia a či mam na ních pekný report. Samozrejme si treba zahrať na pásme lodičky, piškvorky a iné :. Medzi moje prednosti využitia patrí aj hlavne to keď niekam vyrážame ako partia teda viacej aut, tak je to celkom zábava. Rýchlejšie ubieha čas a celkovo keď ste v zahraničí nemusíte platiť za volanie do každého auta čo ide s vami, aby ste im oznámili že idete na wc alebo natankovať a na najbližšej odbočke idete smer pumpa poprípade niečo iné. Možno niekoho iného napadne aj iné využitie tejto perfektnej vecičky ktorá je samozrejme zadarmo, bez poplatku a funguje na princípe jednorázovej investície.

Viete o inom využití? Tak šup sem s ním..


835
Porovnania VS / Stacionar vs mobil
« on: Február 28, 2012, 16:51:19 večer »
Všetko ma svoje využitie a samozrejme niečo pre a na druhej strane aj proti.
Pre tých čo nevedia čo je to tak v skratke rýchlo odpoviem. Stacionár je vysielačka ktorú máme doma a anténu ktorá je napevno namontovaná na streche. Mobil znamená keď máme vysielačku v aute, kamióne alebo inóm dopravnóm prostriedku ako napr. MHD
Takže výhoda stacionáru je tá že ste v teple domova a komunikujete buď to priamo s postele ako ja alebo sedíte pri stole na ktorom máte svoju stanicu. Pokiaľ máte dobrú anténu, polohu a vyladenu anténu tak vám to može letieť aj pekne ďaleko. Mobil je mobil teda pohybujúca sa stanica, jej dosah nieje moc dobrý hlavne pre obmedzenia antény. Ono v podstate sa táto téma neda ani moc dobre porovnávať pretože všetko je to o tom čo potrebujete a čo vám vyhovuje. Takže pokial ste vodič s povolania a sedíte viacej za volantom ako za pc pri stolíku tak sa vám určite zapáči viacje mobil. Ale nezabúdajte aj na čaro stacionárneho vysielania ktoré ma v sebe ďalšie možnosti ako súťaže a iné...
Takže kludne porovnávajte teším s ana vaše reakcie.

836
Články / CB reštaurácia
« on: Február 28, 2012, 15:01:53 večer »
Predstavte si, aké by to bolo, keby ste mali vo svojom okolí menšiu reštauráciu a jej logo by bolo Citizenґs band . Tak presne takáto jedna v USA existuje. Teda presnejšie v San Francisku. V pomere ľudí je to asi omnoho reálnejšie aby sa to tam uživilo ako niekde na Slovensku. V podstate taká reštaurácia alebo menší bar by mohol byť aj prínosom vo forme náboru alebo vymieňania si rôznych poznatkov ohľadom CB a iných frekvencií. Prikladám samozrejme fotodokumentác iu a zároveň otváram diskusiu k tejto téme čo vy na to? Páčilo by sa Vám keby ste mali vo svojom okolí niečo podobné?

837
Hlasovania / Tento portál je...
« on: Február 28, 2012, 02:35:54 ráno »
Hlasujte podla vlastného uváženia :)

Stránky: 1 ... 82 83 84