OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Čím vyviazat 5/8 na CB

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
on: Apríl 06, 2013, 17:32:25 večer
Zdravím , chcel by som sa spýtat čo je najlepšie na vyviazanie/kotvenie anteny 5/8 mýslím tým čo by nato bolo najvhodnejšie a aby sa to časom čo najmenej natahovalo, mne napadlo napr. silon do krovynorezu dajú sa kúpit rôzne dlžky , šnúra na prádlo - tá ma vsebe však ocelové lanko alebo tenké ocelové lanko samotné len neviem či by to neovplivnilo vyžarovanie antény , krúžok zo silonu/polyamidu som si už vysústružil a navrtal donho po obvode dierky na lanko ,na antene je zaistený skrutkou, tiež ma zaujíma miesto kotvenia na anténe kde je to najlepšie , poradte ako to máte vy ?  Díky


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #1 on: Apríl 06, 2013, 17:36:36 večer
Tak ja by som viazal hore a v strede šnúrou so sklenými vláknami.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Apríl 06, 2013, 18:09:24 večer
antena samotna je konstruovana ze musi vydrzat urcitu rychlost vetra, boli sme na Cahte pod Soliskom a fukalo riadne ale antena statocne vydrzala, uktoveny sme mali len stoziar na ktorej bola osadena, stoziar mozes ukotvit silonom pre krovinorezy, ocelovym lankom ale odstatocnej hrubky, pradlove snury neodporucam casom je po nich. Ja mam anteny ukotvene silonom do krovinoreza hrubky 3,2 mm ale dovojmo a stoziare ocelovym lankom 6 mm


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Apríl 06, 2013, 19:36:12 večer
ja viem, píšu že je do 130km/h ale kolega asi 2,5 km odomna má presne tú istú a vydržala mu rok potom mu ju zlomilo pri búrke ,unás fúka velmi silný nárazový ked sú v lete búrky , myslím tým z ničoho nič strašne zafúka a berie všetko  sem tam aj strechy domov , a tak stale dookola asi sme v takej blbej  doline


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #4 on: Apríl 06, 2013, 19:56:09 večer
Taktiež je dobre použiť lanka z padáku. Môj kamoš z BN to tak má na cca 15m stožiari v 3 miestach a drží mu to skvelo :D