OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

softverovy opakovac NA PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #30 on: Január 16, 2016, 10:03:12 ráno
Problem so zemnou smyckou?  Komp uzemneny,  antena uzemnena?


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #31 on: Január 16, 2016, 10:06:42 ráno
Este ma napada indukovana vf energia do prepojovacieho kablu,  skus nacvakavaci ferit a par zavitov.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #32 on: Január 16, 2016, 14:23:46 večer
Pokial ma komp na napajacej snure dva koliky a jednu dieru, je uzemneny. Dvojvodicove byvaju netbooky. Ale pokial nie je antena zemnena, tak smycka tam nebude.

V originalnom navode tiez vyrobca neuvadza, ze zariadenie je mozne pripojit vlastnym kablom k pocitacu, ci? Tak preco ocakavas ze tam bude nieco o feritoch? Je tam uvedene ako pouzit dodavanu HF sadu... To ze ty chces pouzit vstup na ucel, ku ktoremu nebol urceny vyrobcom...

Pravopis a vyjadrovanie za 5.


Offline mifo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 51
    • Karma: -10
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98KX
Odpovedať #33 on: Január 16, 2016, 15:08:53 večer
prepac  nevyznam sa do toho


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #34 on: Január 23, 2016, 16:41:12 večer
Mifo, nejako zmizol prispevok na ktory som ti odpovedal, potom moj vyzera zvlastne, akoby som sa bavil sam so sebou...


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #35 on: Február 09, 2017, 20:55:25 večer
no ja by som skusil este oddelovacie trafo, ci tam neni problem s rozdielnym napatim "na prazno".


Offline Mato Námestovo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 71
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99pi
  • Skype: Mato 107
Odpovedať #36 on: Október 20, 2018, 11:03:11 ráno
Ahojte.Ja bi som chcel tiež postaviť opakovač aspoň na PMR ale neviem ako bi som vyriešil napájanie.Tam kde bi som ho chcel nainštalovať je len vykrývač čo vlastní Tovercom a pochybujem že bi mi dovolili napojiť sa s ich zdroja.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #37 on: Október 21, 2018, 14:10:22 večer
ak to chces len na skusku, podla mna mas najednoduchsie kupit hotovy opakovac z ciny aj vysielackou. da sa kupit aj v CR.
-pripadne ti mozem dat kontakt na chalana z Humenneho co robil nas CB papagaj. PMR--kovych vyrobil uz niekolko. podla potreby ich vie poskladat s napajanim z 230V, ale ma uz aj odskusanu fotovojtajiku na niektorych.   

-Towerkom ti da aj elektriku, ale za take peniaze ze ta to v momente prejde.


Offline Mato Námestovo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 71
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99pi
  • Skype: Mato 107
Odpovedať #38 on: Október 21, 2018, 18:09:09 večer
Chalani ako riešite opakovač ak na danom mieste nieje 230V na dobíjanie vysielačiek?Ako bi ste riešili upevnenie zariadenia konkétne 2ks PMR a tá krabička medzi ak nieje možná montáž na stožiar ale napr.na strom?


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #39 on: Október 21, 2018, 21:54:47 večer
si ma teraz zmiatol. ak sa hovoris o opakovaci,  tak na co by ti tam boli DVE vysielacky????
-nuz umiestnit ich na nieco musis, bud tam to nieco je (stoziar, stlp, vyhliadkova veza, pouzitelny strom), ale nieco tam musis dat ty...teda asi najskor neaky provizorny stoziar (kus rury). polozene na zemi to nebude moc dobre fungovat a si to dostane nohy.

-napajanie fotovoltajikou je na PMR odskusane a realne. (PMRka beriel o dost menej elektriky ako CBcko) len treba pocitat s tym ze cez zimu a zamracene dni to aj nepojde.
-dalsia moznost je ze ak to das niekomu npr. na chatu a chodievas tam +- raz za tyzden, tak to mozes krmit aj s autobaterky ktoru tam donesies nabitu ( asi ta to prestane bavit, ale ak to berieme len ako provizorne riesenie na  skusku dosahu  tak je to pouzitelne)