OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Sirio ML-145

Hosť · 53 · 45322

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

sniper

  • Guest
Odpovedať #30 on: Február 29, 2012, 01:57:58 ráno
ja to mam tak v pohode do toho čo ty máš sa zmestím na rozsaho K1 - K80


sniper

  • Guest
Odpovedať #31 on: Február 29, 2012, 01:58:18 ráno
quote
majki BA:
 oprava, tie hodnoty swr su opacne, na K1 1,6 a na K40 1,5

 to ti musi ist lepsie vyladit ja ma hodnoty teraz som skontroloval 1-1,2 a to na rozsahu K1-K80 1,2 ani nebolo celkom ale zokruhlil som to na 1,2 tak len usilovne ladit dalej


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #32 on: Február 29, 2012, 01:58:35 ráno
majkl: ked ladis, lad niekde na aute - stred strechy nad stlpikmi, idealne na poli. Ak ladis v garazi, alebo niekde medzi domami, budes mat odrazy a tym padom to na 1,1 ci 1,2 nedostanes.

Podla tvojich hodnot treba antenu skratit, ale narovinu, 1,5 znamena 4% stratu ak si dobre pamatam.

EDIT: skratit by ju samozrejme trebalo, keby si mal namerane PSV ako si pisal najprv, na CH1 mensie ako na CH40


majki BA

  • Guest
Odpovedať #33 on: Február 29, 2012, 01:58:44 ráno
Ak su to 4% tak to mam potom z 96% na haku Smile No isiel som dnes na pole pod horou tu na horehroni, vyska asi 700 m.n.m. naokolo nic, ani strom, capol som to na stred strechy ako aj minule a uz to bolo lepsie.

Na K1=1,3 na K20=1,15 a na K40=1,2 takze ne az tak uplne spatne, ale uz som naozaj nemohol vysunut ani pol milimetra prutu, lebo uz mi ten spodok prutu ledva chytal ten spodny srobik na tej blbosticke uchytavacej. Ako som tak s tym laboroval tak mi chyba k dokonalosti zhruba 5mm este viac vysunut prut ale neviem ako to urobit, lebo IvanBardejov dobre povedal ze nadpojit elektrikarsku svorku a nadpojit kusok dratu ale je to iba 5mm a neviem ako to slusne urobit...alebo to necham tak? Co poviete?


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #34 on: Február 29, 2012, 01:59:10 ráno
ne to je dobre na to ze je to sirio, ajtak nikdy necapnes tu antenu presne na to iste miesto
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #35 on: Február 29, 2012, 01:59:18 ráno
Presne som ti chel napisat co spomeunu mesi ze tu antenu treba ladit na steche auticka a nie doma na parketach alebo na mikrovlnke ako jeden kamarat "Pixel"  a dalsiu trefu napisal palo ze nikdy to nedas na to iste miesto na aute takze tie ulety su v norme cekni si horny a spodny kanal ci to nieje totalne mimo a ak nie tak je to OK. Stanicka by nemala vybuchnut
 Ale to uz tu vsetci napisali takze si tymto len dvyham skore na pala lebo ma predbehol )
Pekný deň...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #36 on: Február 29, 2012, 01:59:45 ráno
ak si nalepis na strechu foliu v tvare kruhu trocha malinko vacsiu ako je magnet anteny, tak to das presne stale na rovnake miesto a neposkriabes lak, este odporucam smerom od vyvodu z auta k tomu bodu magnetu nalepit pas folie, cca 3 , inak budes mat doskriabany lak aj od koaxu a tomu ver, osobna skusenost


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #37 on: Júl 06, 2012, 17:33:35 večer
nezmyselna otazka, samozrejme ze President je top
CB všade tam, kde sa len dá


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #38 on: Júl 06, 2012, 20:16:38 večer
mam doma sirio a aj prezident, prezident ma vacsi magnet uchytenie koaxu je lepsie a ako pise hore Prezident je len jeden a je prezident


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #39 on: Júl 08, 2012, 23:38:55 večer
no ja osobne by som zobral od SIRIO, je to lacnejšie ako president a parametre také isté
Code: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.shop3000.cz/product.php?id_product=105
Ale ked chceš len to tak aj tú majú
Code: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.shop3000.cz/product.php?id_product=77