OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ako na PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Marec 05, 2012, 00:59:08 ráno
Billy BA:
 Skusal niekto z vas aj tu antenku duhovku na PMRke? Na zvysenie dosahu, je to len kusok drotika omotaneho okolo antenky a trci viac ako povodna.



 Ano, je to cievka vyvedena na dalsiu antenu. Neskusal som to, zamyslal som sa nad tym, ale niekde som cital recenziu, ze to niekto skusal na yaginu (smerovu antenu) a nemal s tym nejaky uspech. Mohol vsak nieco zle skonstruovat.

 Ak mate niekto skusenosti, tak nam iste dajte vediet


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #11 on: Marec 05, 2012, 00:59:42 ráno
Keď dáš SCAN, tak ti bude prehľadávať tých 8 kanálov a na nich vždy skontroluje LEN len subtón, ktorý tam máš aktuálne nastavený, napr:
 kanál 1, subtón --
 kanál 2, subtón 38
 kanál 3, subtón --
 kanál 4, subtón --
 kanál 5, subtón --
 kanál 6, subtón --
 kanál 7, subtón 05
 kanál 8, subtón --
 a znova dookola. čiže zabudni na skenovanie systémom:
 kanál 1/subtón 1
 kanál 1/subtón 2 atď...


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #12 on: Marec 05, 2012, 01:00:20 ráno
este sa dajurehladavat , subtony na jednom kanaly

 kanal 1 / subton 1
 kanal 1 / subton 2
 .
 .
 kanal 1 / subton 38 a zas
 kanal 1 / subton 1

 teda mne sa to tak da
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #13 on: Marec 05, 2012, 01:00:44 ráno
Marconi: zálohu nemam ziadnu nedalo sa nic zalohovat. A prepisovat sa mi to nechcelo a nemalo by to vyznam nakolko prispevky boli aj odludi co tu niesu Smile
Tak casom sa mozme dopracovat a zaklad je ten ze teraz to mam konecne podpalcom a da sa vsetko uschovat co je super.. Inak pozeram ze sisi dal fotku Smile

Billy: odkial vlastne si aka cast BA? lebo akurat sme tu predvcerom a teraz pred chvilkou testovali pmrko ale akosi sa chalanom nedari sa spojit tak keby si bol niekde poblis tak by si mohol skusit.
Alebo ak mas skype tak sem snim.
Inak CB nieje onic drahsie ako pmr a navyse vzdy sa da nieco zohnat za rozumnu cenu alebo nieco pozliepat.
Pekný deň...


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Marec 05, 2012, 01:01:19 ráno
Admin: myslím, že CB je výrazne drahšie. Pri pmr ti stačí stanica a nabíjačka. Pri CB potrebuješ stanicu, zdroj, SWR meter, kábel, anténu. Viem, anténa sa dá vyrobiť, SWR požičať, to je pre nováčika však veľmi ťažký cieľ. Nehovoriac o tom, že anténu treba aj namontovať s čím v paneláku sú isté problémy.... Však iste sami dobre viete aké.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #15 on: Marec 05, 2012, 01:01:37 ráno
Mesi:
 
Citovať
Billy BA:
 Skusal niekto z vas aj tu antenku duhovku na PMRke? Na zvysenie dosahu, je to len kusok drotika omotaneho okolo antenky a trci viac ako povodna.



 Ano, je to cievka vyvedena na dalsiu antenu. Neskusal som to, zamyslal som sa nad tym, ale niekde som cital recenziu, ze to niekto skusal na yaginu (smerovu antenu) a nemal s tym nejaky uspech. Mohol vsak nieco zle skonstruovat.

 Ak mate niekto skusenosti, tak nam iste dajte vediet

 Upravy PMR anten su zakazane , to v prvom rade a dalej kazda antena v PMR je sice cca 16 cm ale je stocena v spiralu priamo vo vysielacke, preco je stocena a preco ma cca 16 cm to je asi vedlajsie


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #16 on: Marec 05, 2012, 01:01:54 ráno
Ivan, ale tu nejde o upravu anteny, ale spravenie cievky, ktora sa navlecie na antenu (ak sa dobre pamatam) a vyvedie sa na externu antenu. Tym padom podmienky neporusujes, ale aky to ma efekt, tazko povedat.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #17 on: Marec 05, 2012, 01:02:26 ráno
Billy to si robis predel nie?
 Sak kusok odteba asi tak 200 m byva neon. A skusali sme PMRka tak ak mas skajp aleob nieco tak napis si ho do profilu alebo ho sem daj a dohodnite sa mozete to otestovat spolu. ja byvam pomerne niedaleko od vas dvoch asi tak 3 zastavky busom ale PMR nehrozi odomna. Sranda hehe

 Mesi neviem preco vsetci robia s CB drahu zalezitost. Ked som mal 16r tak som si zohnal prvu stanicu. Sice bola taka aka bola ale isla a vysielal. Nie nadarmo su porekadla na starom sa najlepsie naucis ked to musis stale opravovat. Myslim si ze normalny clovek co pracuje tak preneho nieje az taky problem tie peniaze na to najst.
 Jedine co treba tak stanica a antenka, ostatne sa da zohnat pomerne jednoducho a navyse preco by som nepomohol ked viem pomoct a aspon spoznam novych ludi popritom. Staci magnet pre zaciatok ziadna montaz nic zlozite ziadne psvaky. Stanicu zozenie clovek za par smiesnych a ked si kuknem inzeraty tak ludia predavaju aj sety do 80 -100 euro. Skor si myslim ze je to o inom ako o peniazoch. Proste je to o tom ze niekto za to chce dat tie peniaze a niekto nie. Lebo sa to zda byt niekomu mozno zbytocne a staci mu to co ma. Niekoho odradi zase dlha antena a montaz ako si pisal a podobne veci... O peniazoch to urcite nieje. Inak stanice mam aspon 4 co nepouzivam. stare rarohy ale idu. Moj nazor.
Pekný deň...


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #18 on: Marec 05, 2012, 01:03:14 ráno
z 12teho by sme sa mali dokricat aj my , ja som sice na 7.floor ale mam cisty vyhlad vsade na celu blavu okrem toho co je za sitinou
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #19 on: Marec 05, 2012, 01:03:35 ráno
tak blueneon bol na ch.3 ja mam PMR v robote , ale mam take sunty z lidla dve za 30 ecok , ale zajtra sa stvim v robote, a zeberem ich domov , a taka otazocka : co tak CB ?
CB všade tam, kde sa len dá