OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Dosah PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #20 on: Marec 05, 2012, 01:55:16 ráno
Treba len stavu, nejaku dierku pre stavovy kabel a optimalne aj vyloznik, aby to bolo aspon 50cm od okolitych vodivych predmetov. Ziadna antena, ziaden koax...


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #21 on: Marec 05, 2012, 01:55:55 ráno
To mi je jasne. Dierka nebud eproblem pretoze to je cele syporex takze 10 sekund a je tam diera a ako poznam nas panelak tak tam bude minimalne 10 volnych dierok Smile Pojdem to predbezne pozriet keby daco dam vediet. vyhlad ti mozem niekde ukazatna fotkach popriapde ak by si chcel vidiet ze ako to tam vyzera.
Pekný deň...


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #22 on: Marec 05, 2012, 01:56:39 ráno
Tiež si myslím, že CB je na tom trošken lepšie, predsalen 4W CB vs. 0,5W PMR. Aj keď pamätám, keď v roku 1997 som sa snažil s Alan 95 z nám. Hraničiarov dokvákať s Tracym z Jasovskej, ja som ho počul, on mňa nie...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #23 on: Marec 05, 2012, 01:57:11 ráno
Moja odpoved bola na vysielanie z izby panelaku...

Kludne sa s kymkolvek stavim, ze rucka - rucka ak je jedna strana v izbe panelaku, tak vyhra na plnej ciare PMR. Ma sice 0,5W ale antena vyziari tak 30% vykonu a aj tak prijima (pomer 17cm stvrtvlna konta 5cm antenka). Z CB rucky sice tlacite 4W, ale do 20cm antenky, pricom stvrtvlna je 270cm, ucinnost velmi blizka nule a aj pri prijme. Dalsia vec je rozmer izby a okna, kym 70cm nepohltia steny a signal sa dostane von cez okno a odrazi sa na naprotivnom panelaku do okolia, pri CB v izbe pohlti velmi velku cast uz tak maleho vykonu z pidiantenky samotna izba a to nehovorim o okne, lebo 11m vlna naproti 70cm PMR ze... Dalsi aspekt je ludske telo ako protivaha, pre 70cm postacuje niekolkokrat, pre CB ani stvrtvlna... Tak co, stavi sa niekto?


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #24 on: Marec 05, 2012, 01:58:08 ráno
Inak takyto test nieje na zahodenie docela vyzva...... To myslim vazne. Pre porovnanie CB a PMR. Klasika odomna. Ale takto podla mna aj dost este asi zalezi od PMRka asi ake mas pretoze ja mam topcom tie micro model neviem a zdali sa mi ohodne horsie ako lacnejsia varianta takze aj tam moze byt dost velky rozdiel pretoze PMR papagaja som odmna neotvaral s tymi mojimi a tie druhe ktore mal kamarat a byval ohodne zamnou voci opak. tak ho vklude a pekne otvaral. Hmmm ? Inak konecne nieco odbornejsie na fore asi ta pohecujem v kazdeh teme
Pekný deň...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #25 on: Marec 05, 2012, 01:58:49 ráno
Aj ta najlacnejsia PMR bude vysielat z izby neporovnatelne lepsie voci CB rucke, pri porovnani rucka - rucka. Kludne mozeme dat test


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #26 on: Marec 05, 2012, 01:59:19 ráno
od ted se nehadam, od ted se vsazim


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #27 on: Marec 05, 2012, 01:59:55 ráno
No dobre ja to potom hned pridelim do sekcie članky pod PMR.
tak daj nejake kriteria ja mam dve PMRKA mozem spravit u seba tiez pre porovnanie testik....
Ja som myslel pmr porovnat voci inemu pmrku pretoze to moje PMR ma antenku o dlzke 2cm
a jeho mala o poznanie viacej. Vieme ze sa to da vsetko vykompenzovat ale fakt sa mi to zdalo ze to moje ide fakt horsie pretoze aj ked sme isli auta zasebou asi 5 na chatu tak ja som bol v strede a nepocul som to prve a pritom jeho dve rucky boli prve a posledne auto.... Dost ma to zarazilo a vzdialenost bola fakt minimalne 200 -300 m. kdesto u CB som nemal problem u ruciek nikdy. Ale to je zase trosku nieco ine... tak preto moc pmrku neverim. mozno som mal len zle 2ks. inak vola sa to moje PMRKO ze multitalker 1000
Zato na lyzovacke bolo superne som ho dal do vacku a ani som nevedel ze ho mam prisebe a kecali sme... Mozno bolo presne robene pre tieto potreby a taktiez nesmiem zabudnut na drziak na bicykel. alebo ako hodinky. Cekol som to na googli a ako tak pozeram tak ich cena padla asi tak o hoodne vela viem ze asi pred 4r stali cca 2000 sk postarom teraz je to vysmech ach jaj....
You are not allowed to view links. Register or Login
Pekný deň...


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #28 on: Marec 05, 2012, 02:00:39 ráno
Admin, keďže bývaš asi neďaleko mňa, tak by sme mohli niekedy vyskúšať, či sa navzájom dokričíme. Cez týždeň som k dispozícii doobeda a potom až po pol dvanástej večer. Stačí teda dohodnúť čas a kanál.


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: Marec 05, 2012, 02:02:21 ráno
70cm vlny sa dost lamu, na sidlisku mozete mat signal 59 a pohnete sa o 10cm a uz mate 22 atp.

@blueneon81: scannovanim spravis velmi malo spojeni, hoc aj na kopci. Chce to davat vyzvu, netreba sa bat, ziadne oficiality netreba, vacsinou sa mi ozvalo kopec turistov, sem tam nejaky radioamater

Ad. ja ich pocujem, ale oni ma ignoruju. Nezabudaj, ze vacsina turistov, hlavne z "popularnych oblasti" casto pouziva CTCSS, alebo DCS (zriedka).

Vo vsetkom drzim palce.