OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

stavba CB papagaja

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #60 on: November 19, 2017, 06:12:09 ráno
Nuz akcia sa podarila aj nepodarila.
1- antena vymenena (PSV 1,65  a cca 60 ohmov nad plechovou strechou)  ==> prijem cistejsi, zvuk lepsi, vysielanie lepsie o 1-2 S....jednoduch o spokojnost s antenou o 40cm dlhsou ( ziaric)
2- papagaj uz vypnuty lebo ho ta antena ( asi technicke rusenie z okolia)  otvara aj ked netreba.

==> dalsia turistika na kopec nutna. Pritiahnut SQ ......ASC od prezidenta to nezvlada...... asi tam je neake rusenie co ho blbne, doma som s ASC spokojny, mylne mi ho otvori len sem-tam a to mam 5/8.



Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #61 on: November 19, 2017, 13:37:52 večer
Nuz nie je to take zle ako sa to vcera poobede ukazovalo.

- papagaj od rana ide,...ked pride rusenie budeme ho musiet umlcat.
- problem so sekanim relacie odhaleny, ....kto tam ide moc cisto( bez sumu), tak ho to v medzere medzi slovami useklo, riesenie ==> kecat v kuse, alebo mat v pozadi pustene npr. radio  :D ;D ;)

Skuste komu sa da ho otestovat, nech vieme kam sa dokrici. Ak tam nikto nebude tak to dajte vediet tu....Karvina isla super R4.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #62 on: November 26, 2017, 19:10:41 večer
Nuz museli sme pritiahnut sqelc, lebo sa nam lubil rozkikirikat do blba. Teraz uz funguje vpohode ( aj ked sa tam uz tazsie dostava npr z mobilu), ale spolahlivost relacie na 95%.
Mam otazocku: u koho ho mozem nahlasit aby bol v mape CBopakovacov na stranke SCBR.SK ????? Pripadne aj niektore HAM mapy maju v sebe CBpapagaje.
 Dik za kontakt, alebo navod.


73 janokorna


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #63 on: November 26, 2017, 23:01:18 večer
mas tam priamo link na pridanie na tej stranke kde je mapa, aj z toho zistis ze co sa taky mapy tak sa treba obratit na Mesi Ke,  cb_loc@mesi.sk
CB všade tam, kde sa len dá


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #64 on: November 26, 2017, 23:43:34 večer
Ja som to z toho linku pochopil ze sa tam pridava gth bezneho CBckara domaseda. Nevidel som tam neake oznacovadlo- odfajkovatko na oznacenie papagaja.
Dik.
« Last Edit: November 27, 2017, 00:10:33 ráno od janokorna »


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #65 on: November 27, 2017, 00:01:18 ráno
Posta na tu adresu odoslana.   Dik 73


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #66 on: Január 06, 2018, 08:21:28 ráno
a mame dalsiu skusenost do zivota: nedavat papagaja na chatu kde sa ubytovavaju pubertiaci na zimnu lyzovacku..
..neako nam to nesplapalo OK, tak papousek bol navstiveny vstredu za ucelom nastavenia SQ.....rusenie jak hrom (zo 4 paliciek blikala druha), SQ nastaveny na pol-desiatu hodinu. chata plna mladyvh, kazdy tretri notebook na kolenach,alebo tablet........ kde aka zasuvka tak v nej pulzna nabijacka alebo zdroj.,....a vcera tam niekto asi zapnul neaky turbo zazrak lebo papagaj sa total zahltil sumo-vrcanim, az sa z toho domotal, ze ho bol problem aj DTMFkom vypnut:-)))))


Offline Skipper

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 73
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #67 on: Január 06, 2018, 09:45:29 ráno
Vo štvrtok večer popri ceste cez Oravskej Lesné do BA som mohol vyskúšať toho papagája. Chytať som ho mohol až od Brisovka (JN99NI). Skúšal som predtým neúspešne cez vzdialenosť okolo 30 km pri JN99PJ od 900 m.n.m.
Od Vychylovka do Krásno nad Kysucou bol občas možno chytať, a potom až do Žilina Hričov / Bytča.
Väčšinou bol velmy dobre počuť!!!
73+55 tks
Andreas


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #68 on: Január 06, 2018, 11:02:55 ráno
ked si to skusal niekde este z oravy, tak som ta aj pocul, sice neviem ci to bolo na direkt alebo cez neho,.....aj som sa ti ozyval ale bez uspechu. nevadi aspon  som ta pocul :-))))

caf 73


Offline Skipper

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 73
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #69 on: Január 07, 2018, 18:28:22 večer
Aj ja som ta pocul, raz priamo a potom cez papagája.
Volal som tá, ozval sa ale stále nejaký Róbo.
No a kvôli šmykľavú cestu som sa musel viac na jazdení sústrediť.
Ozvem sa začiatkom februári, prídem 2x hore.
Ešte otázka, aký typ papagája používaš?
73 Andreas