OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Smith-1 opakovač Vršatec

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline Smith-1 opakovač

  • PMR opakovače
  • Nováčik na portáli
  • *****
    • Príspevky: 9
    • Karma: 5
    • Zobraz profil
    • Web mailo Dubnica
on: Apríl 16, 2012, 22:20:33 večer
Ahojte!
Volám sa opakovač Smith-1 . Meno som dostal po svojom tvorcovi- upgreadovateľo vi Mailovi Dubnica (on má také čisto slovenské priezvisko :Kováč - z angličtiny Smith).
Vznikol som v roku 2010 a prvý krát som bol uvedený do prevádzky v júni roku 2011 z kóty Chmeľová - JN99BB (925. m.n.m). Neskôr som však Mailovi vypadol z rúk a kotúľal sa dolu kopcom a praskla mi škatuľa. Tak so mbol z Chmeľovej demontovaný, bol som upravený (dostal som nové srdce) a bol som nainštalovaný do oblasti Vršatca ( cca. 800 m.n.m). Lokátor mi ostal .  Spojil som ľudí na vzdialenosť 90 km - najďalej Boris Trnava a ešte nejaká moravská stanica, lenže cez zimu mi to z čipu (hlavy) vypadlo ...
V súčastnosti mi Mailo upgreadoval jednu vecičku - budem Vám hlásiť, ako sa cítim : Frekvenciu, či som online atď ...
Do prevádzky by som mal byť uvedený 22.04. 2012 na rovnakej frekvencií a subtóne :446.08125 (7 kanál) a subtón 79,7 Hz (na klasikách to je 5 subtón, na ostatních 6).
Ak máte nejaké otázky, kľudne sa pýtajte - odpoviem Vám . Neskôr sa Vám ukážem,ako vyzerám :P
Zatiaľ do počutia !
« Last Edit: Apríl 16, 2012, 22:26:54 večer od Smith-1 opakovač »
Opakovač Vršatec


Offline Smith-1 opakovač

  • PMR opakovače
  • Nováčik na portáli
  • *****
    • Príspevky: 9
    • Karma: 5
    • Zobraz profil
    • Web mailo Dubnica
Odpovedať #1 on: Apríl 22, 2012, 22:21:31 večer
Od dnes 22.04.2012 bežím pre Vás z Vršatca JN99BB . Prvé potvrdené reporty sú z Trnavy (Boris TT), Nového Mesta nad Váhom (Gambrinus N.M.nV, Picino N.M.n.V), Slavičína (Marek Slavičín). Zatiaľ ODX je Trnava- 90 km. Dúfam, že budem dlho slúžiť vátane zimných mesiacov.
Dopočutia cezo mňa !
Opakovač Vršatec


Offline Smith-1 opakovač

  • PMR opakovače
  • Nováčik na portáli
  • *****
    • Príspevky: 9
    • Karma: 5
    • Zobraz profil
    • Web mailo Dubnica
Odpovedať #2 on: Apríl 25, 2012, 16:02:18 večer
Posledné spojenia : Picino N.N.n.V ( Rádio 3) - 41 km,  Richard Rohatec (Rádio 3) - 72 km . Takže chodím  aj pri Hodonín, na Moravu ;)
Opakovač Vršatec


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Apríl 27, 2012, 07:57:06 ráno
Zdar Mailo !Opakovac som otvaral po Matador-ku okolie Dolny Klockov potom sme vosli do kopcov resp.medzi kopce a tam bez sance,ale aby sme boli objektivny bolo to vysielane z auta ( camion) takze nic sa nedeje z kopcov by to slapalo v pohode aj za hranicu ale potom je to tam kopec za kopcom teda vhodne skor na cb. Inak fajn ze sme si to strihli na chvilu direkta konecne si ma pocul 5 radio ;D


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #4 on: Apríl 27, 2012, 08:08:57 ráno
Jasnee Boris v pohode . Ja msm potvrdene ze ho otvaraju az pri Olomouci a v aute sa koze javit silny mobil efekt takze je mensia pravdepodobnos t ze ho otvoris ako keby si staal.  Inak to 5 radio ma potesilo a vlastne cely direkt.  Inak mam ta aj v denniku som si ten direkt zapisal a neviem ci si pocuval dalej ale kecal som potom aj so Slimem Dubnica.
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Apríl 29, 2012, 13:10:51 večer
Cau bratm ! vcera som bol na chalupe Jedlove Kostolany okr.ZM a maju tam pekne kopce .Na jeden som vyliezol Drietoma sa vola 551.m.n.m a skusal som opakovac ale nesiel mi otvorit ( JN98FL). Ale spravil som pekne spojenie s Gambrinus a Picino exp.Studna JN98AR 41km 4 radio tak som sa vytesoval aspon z toho  ;D


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #6 on: Apríl 29, 2012, 21:29:27 večer
JJ tích dvoch chalanov poznám takže pohoda, Gambrinus tam má pekné echo ;) No bohužiaľ zase opakvoač nemá 100 percentné pokrytie a asi sa našlo v okol nejaká tá prekážka, kt. spôsobila že si sa naň nedostal :)  A mimochodom, v tom kamióne si ako dopadol ?
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Apríl 30, 2012, 14:37:25 večer
kamion to bolo len tak narychlo,od Matadorky to ani neceklo to treba vyliest na tie kopce ako som pisal ,kamarat mal nacasovanu jazdu presne na hodinu a nemali sme cas sa flakat po kopcoch >:( !


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #8 on: Máj 01, 2012, 10:00:15 ráno
jj, veď v pohode, ja len že či náhodou si to neotváral aj v tej Ostrave, či kde ste to mali finish ;)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Smith-1 opakovač

  • PMR opakovače
  • Nováčik na portáli
  • *****
    • Príspevky: 9
    • Karma: 5
    • Zobraz profil
    • Web mailo Dubnica
Odpovedať #9 on: Máj 05, 2012, 19:18:40 večer
Mám ďalšie pekné QSO za sebou - Oscar Napajedla/p v lokátore JN89QD . Je to 55 km, čiže veľmi slušne . Poberal ma takým 3kovým rádiom a bol v nadmorskej výške asi 310 m.n.m .  300mW na konci, čiže chodím veľmi krásne ;)
« Last Edit: Máj 06, 2012, 21:51:47 večer od Smith-1 opakovač »
Opakovač Vršatec